Doelpunt Botman net niet genoeg voor zege Lille bij Marseille
MARSEILLE (ANP) - Een doelpunt van Sven Botman is voor Lille net niet genoeg geweest voor een overwinning bij nummer 3 Olympique Marseille. De thuisploeg kwam een kwartier voor tijd dankzij een fraaie treffer van veraf van Cengiz Ünder nog op gelijke hoogte (1-1). Lille speelde ruim een uur met een man minder door een vroege rode kaart.
De 22-jarige Botman kopte na een kwartier spelen raak uit een hoekschop van Renato Sanches. Het was voor de Nederlander zijn tweede competitiedoelpunt voor Lille. Door twee gele kaarten voor Benjamin André in een paar minuten na elkaar moest Lille nog ruim een uur met een man minder de voorsprong verdedigen. Marseille creëerde wat kansen, maar tot minuut 75 konden de bezoekers redelijk makkelijk stand houden. Uit een kort genomen corner had Ünder dan toch nog succes.
Regerend kampioen Lille staat nu tiende, Marseille blijft derde.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
55 minuten geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord kan vermoedelijk lange tijd niet beschikken over Shaqueel van Persie. De 19-jarige spits viel donderdag in het uitduel met Real Betis in de Europa League (2-1) uit met een knieblessure. Van Persie werd met een brancard van het veld gedragen.
57 minuten geledenLYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Nederland is de zesde plaats op de coëfficiëntenranglijst van de UEFA kwijtgeraakt. De deelnemers aan de Champions League en de Europa League verdienden op woensdag en donderdag zo weinig punten, dat Portugal de plek die recht geeft op twee rechtstreekse plaatsen in de Champions League heeft overgenomen. Als Nederland de plek niet herovert, mag in het seizoen 2027/2028 nog maar één club direct in de competitiefase van het belangrijkste Europese clubtoernooi uitkomen.
2 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft met een 0-0-gelijkspel tegen SC Braga uit Portugal afscheid genomen van de Europa League. Voorafgaand aan de wedstrijd maakte de ploeg uit Deventer nog een theoretische kans op het behalen van de tussenronde, maar daarvoor moest het in ieder geval zelf winnen. Go Ahead is uitgeschakeld en komt dit seizoen Europees niet meer in actie.
2 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de tussenronde van de Europa League. Het elftal van trainer Robin van Persie leed bij Real Betis de zesde nederlaag in acht wedstrijden in het hoofdtoernooi: 2-1. Feyenoord eindigde met 6 punten ruim buiten de top 24 van de ranglijst.
3 uur geledenGLASGOW (ANP) - Ron Jans beleeft weinig plezier van zijn laatste maanden als trainer. De coach zag FC Utrecht met een kansloze nederlaag tegen Celtic (4-2) afscheid nemen van de Europa League.
3 uur geleden