Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doelman Zoet tekent 2-jarig contract in Italië bij Spezia

Doelman Zoet tekent 2-jarig contract in Italië bij Spezia

LA SPEZIA (ANP) - PSV-doelman Jeroen Zoet verhuist naar Italië. De 29-jarige keeper heeft een contract voor twee jaar ondertekend bij Spezia. De Italiaanse club verzekerde zich vorige maand van promotie naar de Serie A. Spezia debuteert komend seizoen op het hoogste profniveau in Italië.

"Wij gunnen Jeroen deze overstap van harte", liet technisch manager John de Jong van PSV weten. "Jeroen is vanuit de jeugdopleiding doorgebroken en vervolgens van grote waarde geweest voor het eerste elftal. Zo zien wij het hier graag."

Zoet verruilde in 2006 BV Veendam, de club uit zijn geboorteplaats, voor PSV. In 2011 werd hij verhuurd aan RKC Waalwijk. Twee jaar later keerde Zoet terug naar PSV. Vanaf het seizoen 2013-2014 was hij eerste keus bij de Eindhovense club.

Basisplaats kwijt

Vorig seizoen echter moest hij zijn basisplaats afstaan aan de Duitser Lars Unnerstall. Zoet stapte in januari op huurbasis over naar FC Utrecht om in beeld bij Oranje te blijven. Dit seizoen begon hij weer in de A-selectie van PSV, maar door de komst van de Zwitserse international Yvon Mvogo, die voor twee jaar is gehuurd van de Duitse club RB Leipzig, dreigde opnieuw een reserverol voor hem.

Zoet keepte 260 officiële wedstrijden voor PSV. Hij won drie landstitels en twee keer de Johan Cruijff Schaal. "PSV is en blijft een prachtig deel van mijn leven", gaf Zoet te kennen. "Ik ben hier volwassen geworden, heb prijzen gewonnen en het is nu tijd om de volgende stap te zetten. Ik ga PSV in alle opzichten missen, maar ik kijk er tegelijkertijd naar uit om in een ander land mijn grenzen te verleggen."

Zoet heeft bij zijn nieuwe club inmiddels een coronatest ondergaan. Die pakte negatief uit, waardoor hij woensdag met de training bij Spezia kan beginnen.

Meer uit Voetbal

UEFA legt Servië straf op om racisme tijdens duel met Oranje

NYON (ANP/RTR) - Het nationale voetbalelftal van Servië moet de volgende thuiswedstrijd spelen zonder publiek. De Europese voetbalbond UEFA bestraft het land vanwege "racistisch en/of discriminerend" gedrag van Servische supporters tijdens de Nations League-wedstrijden tegen het Nederlands elftal en Griekenland. Ook moet de Servische voetbalbond FFS om die reden een boete van 50.000 euro betalen, meldt de UEFA vrijdag.

26 minuten geleden
Van de Donk speelt tegen Hongarije 175e interland voor Oranje

FELCSÚT (ANP) - Daniëlle van de Donk speelt tegen Hongarije haar 175e wedstrijd in het shirt van het Nederlands elftal. De 35-jarige middenveldster begint het duel in de play-offs voor WK-kwalificatie in de basis. Van de Donk maakte in december 2010 haar debuut voor Oranje.

1 uur geleden
PSV begint tegen sc Heerenveen zonder Perišić en Geertruida

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz begint de eerste competitiewedstrijd na de lange interlandbreak tegen sc Heerenveen zonder Ivan Perišić. De Kroatische aanvaller begint op de bank. Esmir Bajraktarević is zijn vervanger.

1 uur geleden
Bondscoach Montella van Turkije ontslagen na vier nederlagen

ISTANBUL (ANP/AFP) - De Italiaan Vincenzo Montella is ontslagen als bondscoach van het Turkse voetbalelftal. "Er is besloten niet verder te gaan met onze hoofdtrainer", meldt de Turkse voetbalbond (TFF) in een bericht op X. Turkije leed vier nederlagen in de afgelopen reeks wedstrijden in de Nations League.

2 uur geleden
Feyenoord lijdt 12 miljoen euro verlies na recordwinst vorig jaar

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft het afgelopen seizoen een nettoverlies van 12,6 miljoen euro geleden. Het eigen vermogen van de Rotterdamse club daalde daardoor naar 24,7 miljoen euro, zo meldden de Rotterdammers op de clubwebsite.

3 uur geleden
Van Hecke en Van de Ven inzetbaar bij Spurs tegen ManUnited

LONDEN (ANP) - Internationals Jan Paul van Hecke en Micky van de Ven zijn allebei inzetbaar voor Tottenham Hotspur in de wedstrijd in de Premier League zaterdag uit tegen Manchester United. De Londense club meldde verder dat de vrouw van Van Hecke een tweeling heeft gekregen.

3 uur geleden
Gakpo ontbreekt bij Liverpool voor duel met Manchester City

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Cody Gakpo mist de topwedstrijd in de Premier League van komend weekend met zijn club Liverpool tegen koploper Manchester City. Dat zei Liverpool-trainer Andoni Iraola tijdens een persconferentie twee dagen voor de thuiswedstrijd op Anfield.

5 uur geleden