Doelman Wellenreuther van Willem II naar Anderlecht
BRUSSEL (ANP) - Anderlecht neemt de Duitse doelman Timon Wellenreuther over van Willem II. De Brusselse club meldde vrijdag de komst van de 24-jarige keeper, die de afgelopen drie seizoenen voor de Tilburgers uitkwam.
Niet duidelijk is of er een transfersom verbonden is aan de overgang. Wellenreuther dacht eerder vanwege zijn aflopende contract transfervrij te kunnen vertrekken uit Tilburg, maar Willem II liet vrijdag weten dat de doelman had verzuimd zijn contract formeel op te zeggen en er daarom wel een overnamesom kon worden gevraagd.
"We zijn verheugd dat Timon ondanks de vele interesse voor Anderlecht heeft gekozen", liet technisch directeur Peter Verbeke weten. "Timon brengt, ondanks zijn jonge leeftijd, ervaring en leiderschap mee. Hij is een meevoetballende doelman die perfect past binnen onze spelstijl."
"Het is een eer om voor een instituut als Anderlecht te mogen voetballen. Ik kan me helemaal vinden in de speelstijl en ik zal mijn uiterste best doen om de talentvolle jongeren bij te staan met mijn ervaring", aldus Wellenreuther, die een contract voor vier jaar heeft ondertekend.
Wellenreuther speelde eerder voor onder meer de Spaanse club Real Mallorca en in Duitsland voor Schalke 04.
Meer uit Voetbal
BELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
9 uur geledenSYDNEY (ANP) - Fred Rutten heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Curaçao verloren. De opvolger van de vertrokken Dick Advocaat ging met zijn ploeg in het Australische Sydney met 2-0 onderuit in een oefenduel met China.
11 uur geledenMONTERREY (ANP) - Bondscoach Henk ten Cate van Suriname baalde van de gemiste kansen na de uitschakeling voor het WK voetbal van komende zomer. Het nationale elftal verloor in de nacht van donderdag op vrijdag in het Mexicaanse Monterrey van Bolivia in de halve finale van de intercontinentale play-offs (1-2).
12 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.
13 uur geledenBERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
21 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
21 uur geleden