Doelman Wellenreuther van Willem II naar Anderlecht
BRUSSEL (ANP) - Anderlecht neemt de Duitse doelman Timon Wellenreuther over van Willem II. De Brusselse club meldde vrijdag de komst van de 24-jarige keeper, die de afgelopen drie seizoenen voor de Tilburgers uitkwam.
Niet duidelijk is of er een transfersom verbonden is aan de overgang. Wellenreuther dacht eerder vanwege zijn aflopende contract transfervrij te kunnen vertrekken uit Tilburg, maar Willem II liet vrijdag weten dat de doelman had verzuimd zijn contract formeel op te zeggen en er daarom wel een overnamesom kon worden gevraagd.
"We zijn verheugd dat Timon ondanks de vele interesse voor Anderlecht heeft gekozen", liet technisch directeur Peter Verbeke weten. "Timon brengt, ondanks zijn jonge leeftijd, ervaring en leiderschap mee. Hij is een meevoetballende doelman die perfect past binnen onze spelstijl."
"Het is een eer om voor een instituut als Anderlecht te mogen voetballen. Ik kan me helemaal vinden in de speelstijl en ik zal mijn uiterste best doen om de talentvolle jongeren bij te staan met mijn ervaring", aldus Wellenreuther, die een contract voor vier jaar heeft ondertekend.
Wellenreuther speelde eerder voor onder meer de Spaanse club Real Mallorca en in Duitsland voor Schalke 04.
Meer uit Voetbal
FRANKFURT (ANP) - Borussia Dortmund heeft bij de hervatting van de Duitse voetbalcompetitie direct punten verspeeld. Het elftal van trainer Niko Kovac kwam in de uitwedstrijd tegen Eintracht Frankfurt niet verder dan een gelijkspel: 3-3. Koploper Bayern München kan de voorsprong op nummer 2 Borussia Dortmund zondag met een thuiszege op VfL Wolfsburg tot 11 punten vergroten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Gastón Ávila opnieuw. De 24-jarige linkervleugelverdediger keert terug naar de Argentijnse club Rosario Central, waar hij zijn profloopbaan begon. De verhuurperiode loopt tot het einde van het kalenderjaar. Vorig jaar verhuurde Ajax Ávila al aan de Braziliaanse club Fortaleza.
2 uur geledenRABAT (ANP) - De Marokkaanse voetballers zijn in eigen land doorgedrongen tot de halve finale van de Afrika Cup. Het elftal van bondscoach Walid Regragui was in Rabat met 2-0 te sterk voor Kameroen, dat het toernooi vijf keer won. Alleen Egypte is met zeven eindzeges succesvoller dan Kameroen. Ismael Saibari maakte ruim een kwartier voor tijd de tweede treffer.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en Lazio hebben de transfer van Kenneth Taylor naar de Italiaanse club afgerond. De Amsterdammers ontvangen een vaste transfersom van 16,85 miljoen euro voor de 23-jarige middenvelder. Dat meldt Ajax in een persbericht.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie zit op één lijn met algemeen directeur Dennis te Kloese en commissarissen Toon van Bodegom en Sjaak Troost. Dat gevoel heeft de trainer gekregen tijdens een evaluatiegesprek waarover hij geen details kwijt wil.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie verwacht dat Quinten Timber aan het einde van het seizoen transfervrij bij Feyenoord vertrekt. "Ze zijn volgens mij al anderhalf jaar in gesprek over een contractverlenging", zei hij op een persmoment in De Kuip. "Ik spreek nu op persoonlijke titel, maar mij lijkt de kans klein dat hij verlengt. Dat is zijn goed recht, maar het is wel jammer. Ik denk dat hij niet verlengt, maar wel blijft tot het einde van het seizoen."
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn en Givairo Read kunnen zondag voor Feyenoord in actie komen tijdens de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen. Het duo is in de korte winterstop weer fit geworden. "Ze zijn er weer bij", zei trainer Robin van Persie op een persmoment in De Kuip.
9 uur geleden