Doelman Varela vervangt Onana bij Ajax tegen Getafe
AMSTERDAM (ANP) - Bruno Varela verdedigt donderdag het doel van Ajax in de uitwedstrijd tegen Getafe in de Europa League. Trainer Erik ten Hag is niet aan de Portugees gaan twijfelen na zijn matige optreden van eerder deze week bij Jong Ajax. Varela had in het verloren duel met Jong FC Utrecht (7-2) schuld aan drie treffers.
"Dat zegt me niets", reageerde trainer Erik ten Hag nadat hem werd gevraagd wie de geschorst André Onana tegen Getafe moet vervangen. "Een speler die in het eerste heeft gespeeld brengt bij Jong nooit wat je kan verwachten. Hij weet ook dat het niet goed was. Hij kan op een hoger niveau keepen. Dat gaat hij donderdag ook doen."
Voor Ten Hag staat Varela hoger aangeschreven dan zijn andere keepers Kjell Scherpen en Dominik Kotarski. "Varela heeft het vertrouwen van ons. Dat hebben we ook uitgesproken. Het is nu aan hem", zei hij.
Ten Hag hoopt nog steeds dat Perr Schuurs tegen Getafe in actie kan komen. De verdediger miste zondag het duel met RKC Waalwijk (3-0) wegens een liesblessure. Voor Quincy Promes. David Neres, Joël Veltman en Zakaria Labyad komt het duel met de nummer 3 van Spanje te vroeg.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/DPA/BELGA) - Alle leden van het Iraanse voetbalteam hebben hun visum gekregen om Mexico binnen te komen. Dat heeft de Iraanse voetbalbond FFIRI donderdag bekendgemaakt.
6 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Mats Wieffer stapt donderdagmiddag als een van de 26 Oranje-internationals in het vliegtuig richting de Verenigde Staten voor zijn eerste wereldkampioenschap. De 26-jarige speler van Brighton & Hove Albion had lange tijd geen rekening gehouden met een uitnodiging, maar speelde zich in de slotfase van het seizoen toch nog in de kijker van bondscoach Ronald Koeman.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was teleurgesteld na de nederlaag van het Nederlands elftal in de oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1). "Ik kan gewoon niet tegen mijn verlies", zei de bondscoach in de perskamer van De Kuip. "Het was ook ongelooflijk dat we na twintig minuten niet met 2-0 voorstonden, maar na rust werd het minder. Ik wil niet de schuld geven aan de wissels, maar we werden wel slordiger en creëerden minder dan in de eerste helft."
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."
14 uur geledenPARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.
15 uur geleden