Doelman Varela vervangt Onana bij Ajax tegen Getafe
AMSTERDAM (ANP) - Bruno Varela verdedigt donderdag het doel van Ajax in de uitwedstrijd tegen Getafe in de Europa League. Trainer Erik ten Hag is niet aan de Portugees gaan twijfelen na zijn matige optreden van eerder deze week bij Jong Ajax. Varela had in het verloren duel met Jong FC Utrecht (7-2) schuld aan drie treffers.
"Dat zegt me niets", reageerde trainer Erik ten Hag nadat hem werd gevraagd wie de geschorst André Onana tegen Getafe moet vervangen. "Een speler die in het eerste heeft gespeeld brengt bij Jong nooit wat je kan verwachten. Hij weet ook dat het niet goed was. Hij kan op een hoger niveau keepen. Dat gaat hij donderdag ook doen."
Voor Ten Hag staat Varela hoger aangeschreven dan zijn andere keepers Kjell Scherpen en Dominik Kotarski. "Varela heeft het vertrouwen van ons. Dat hebben we ook uitgesproken. Het is nu aan hem", zei hij.
Ten Hag hoopt nog steeds dat Perr Schuurs tegen Getafe in actie kan komen. De verdediger miste zondag het duel met RKC Waalwijk (3-0) wegens een liesblessure. Voor Quincy Promes. David Neres, Joël Veltman en Zakaria Labyad komt het duel met de nummer 3 van Spanje te vroeg.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.
8 uur geledenBURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.
9 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Oud-profvoetballer Roberto Carlos heeft een hartoperatie ondergaan in zijn geboorteland Brazilië. Dat meldt onder meer de Spaanse sportkrant AS.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot hoopt dat zijn elftal het zichzelf donderdag in de thuiswedstrijd tegen Leeds United in de Premier League niet zo moeilijk maakt als een kleine maand geleden. Toen eindigde het eerste duel tussen de twee clubs in de competitie in Leeds in 3-3. Liverpool verspeelde toen eerst een voorsprong van 2-0 en daarna van 3-2.
11 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - Bertrand Traoré heeft op de Afrika Cup een boete gekregen van 10.000 dollar, omgerekend ongeveer 8500 euro. De aanvoerder van Burkina Faso, oud-speler van Ajax, wordt daarmee gestraft voor aanmerkingen op de wedstrijdleiding.
11 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Rodri is fit genoeg om zijn rentree bij Manchester City te maken. De 29-jarige Spaanse spelmaker zat zaterdag in de uitwedstrijd tegen Nottingham Forest al op de reservebank, maar kwam toen nog niet in actie.
12 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid begint het nieuwe jaar zonder Kylian Mbappé. De Franse aanvaller heeft een verstuiking aan zijn linkerknie, meldt de Spaanse voetbalclub in een korte verklaring.
13 uur geleden