Doelman Vaessen helpt RKC aan gelijkspel tegen Heerenveen
WAALWIJK (ANP) - Sc Heerenveen is er niet in geslaagd de uitwedstrijd tegen RKC Waalwijk te winnen. De Friezen moesten bij de hervatting van de competitie genoegen nemen met een gelijkspel: 0-0.
De keepers speelden een hoofdrol. Andries Noppert stond na zijn geslaagde WK-avontuur in Qatar 'gewoon' weer onder de lat bij Heerenveen. De lange doelman redde in de 35e minuut knap met zijn rechtervoet na een inzet van de Deense aanvaller Mika Biereth. Noppert hoopt de komende periode alsnog een transfer te kunnen maken.
In de tweede helft was het zijn collega Etienne Vaessen die zich onderscheidde. Sc Heerenveen werd steeds beter en kreeg grotere kansen. Vaessen redde eerst op een inzet van Milan van Ewijk. Later was hij ook attent bij inzetten van Mats Köhlert en Anas Tahiri.
Seuntjens
RKC had het duel ook kunnen winnen. Nieuwkomer Mats Seuntjens schoot de bal in de 67e minuut tegen de paal. RKC nam Seuntjens in de winterstop over van Fortuna Sittard, waar hij zijn contract liet ontbinden.
Bij Sc Heerenveen viel Pelle van Amersfoort in de 70e minuut in. Van Amersfoort keerde eind november terug bij de Friese club na een tijd in Polen te hebben gevoetbald.
Heerenveen staat na vijftien duels op de achtste plaats met 24 punten, RKC staat negende met 18 punten.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Trainer Vincent Kompany wilde nog niet vertellen of hij woensdag met zijn beste ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "We beschikken over een vrijwel fitte selectie", zei hij op een persconferentie. "We hebben ook spelers die de laatste weken heel veel minuten hebben gemaakt. Ik heb alle vertrouwen in de spelers die ik opstel."
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft woensdagavond in de thuiswedstrijd tegen Olympiakos volgens databureaus een wonder nodig voor een plek in de tussenronde van de Champions League. Trainer Fred Grim heeft ook gelezen dat het voor 92 procent zeker is dat zijn ploeg de laatste Europese wedstrijd van dit seizoen speelt. "Ik denk dat we er alles aan moeten doen om onze wedstrijd te winnen", zei hij op een persconferentie. "Daarna zien we het wel."
16 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz verwacht dat Bayern München woensdag met de sterkst mogelijke ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "Een topploeg verliest niet twee keer achter elkaar", zei hij op een persconferentie in Eindhoven. "En zij zijn ook niet van de cadeautjes. Ze willen altijd winnen. Daar houd ik wel van."
17 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Paul Wanner heeft nog niet besloten dat hij met Oostenrijk naar het WK wil. "Daar heb ik nog geen beslissing over genomen", zei hij op een persconferentie, een dag voor het thuisduel van PSV met zijn oude club Bayern München in de Champions League. "Ik focus me nu alleen op PSV."
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis staat weer op het trainingsveld bij Ajax. Hij liet zich dinsdag zien tijdens de laatste oefensessie voor het thuisduel van woensdag met het Griekse Olympiakos in de Champions League.
18 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine zijn woensdag mogelijk inzetbaar tijdens de thuiswedstrijd van PSV tegen Bayern München in de Champions League. "Ik hoop dat ze zo kunnen trainen", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Dan gaan we na de training even met elkaar zitten en nemen we een beslissing."
18 uur geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Real Betis heeft vier dagen voor het Europa League-duel met Feyenoord niet kunnen winnen bij Deportivo Alavés. De ploeg van trainer Manuel Pellegrini verloor de uitwedstrijd met 2-1.
2 dagen geleden