Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doelman Tyton is speelgerechtigd voor duel van Ajax met Benfica

Doelman Tyton is speelgerechtigd voor duel van Ajax met Benfica

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag kan Przemyslaw Tyton opnemen in zijn selectie voor het thuisduel van Ajax met Benfica van dinsdagavond in de achtste finales van de Champions League. De Poolse keeper is speelgerechtigd, zo bevestigt een woordvoerder van de club uit Amsterdam.

Ajax trok de clubloze Tyton vorige week aan. De club was op zoek naar een ervaren doelman omdat Remko Pasveer, Maarten Stekelenburg en Jay Gorter voorlopig nog geblesseerd zijn. Ajax had dispensatie van de UEFA nodig om Tyton te kunnen opnemen in de selectie voor het thuisduel met Benfica. De Pool stond niet op de lijst van spelers die de club bij de Europese bond heeft ingeleverd. Hij is nu de tweede doelman van Ajax, achter André Onana.

Ajax heeft een overwinning op Benfica nodig om de kwartfinales van de Champions League te bereiken, na het gelijkspel van drie weken geleden in Lissabon (2-2). Doelpunten in uitduels geven dit seizoen niet meer de doorslag bij een gelijke stand. Ajax en Benfica spelen dinsdagavond een verlenging als er na reguliere speeltijd geen winnaar is. Daarna volgt mogelijk een strafschoppenserie.

Trainer Ten Hag geeft om 14.45 een persconferentie in de Johan Cruijff ArenA. Mogelijk vertelt hij dan of Edson Álvarez inzetbaar is. De Mexicaan miste vrijdag de uitwedstrijd tegen SC Cambuur omdat hij ziek was. Ten Hag wilde toen niet zeggen of zijn middenvelder positief op corona was getest.

Meer uit Voetbal

FC Utrecht hoopt dat spits Min tegen Ajax weer beschikbaar is

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht hoopt zondag in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal tegen Ajax weer te kunnen beschikken over David Min. De spits miste donderdag de ontmoeting met sc Heerenveen in de halve finale wegens een liesblessure.

6 minuten geleden
Voetballers Congo moeten van VS 21 dagen in quarantaine om ebola

NEW YORK (ANP/DPA) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo moet vanwege ebola voorafgaand aan het wereldkampioenschap 21 dagen lang in quarantaine blijven. Gebeurt dat niet, dan lopen de voetballers de kans de Verenigde Staten niet binnen te komen. "We willen ervoor zorgen dat er op deze manier niets in onze buurt of aan onze grenzen komt", aldus Andrew Giuliani, hoofd van de WK-taskforce van het Witte Huis, tegen zender ESPN.

48 minuten geleden
Mexico doet richting WK vertrouwen op met zege op Ghana

PUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.

2 uur geleden
Voetbalsters Ajax tweede achter kampioen PSV, Feyenoord derde

HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.

13 uur geleden
Voetbalsters Hera United degraderen na één seizoen uit Eredivisie

AMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.

13 uur geleden
Verdediger Alaba (33) na vijf jaar weg bij Real Madrid

MADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.

15 uur geleden
Aanvaller De Jong (35) na één seizoen weg bij FC Porto

PORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.

16 uur geleden