Doelman Tyton is speelgerechtigd voor duel van Ajax met Benfica
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag kan Przemyslaw Tyton opnemen in zijn selectie voor het thuisduel van Ajax met Benfica van dinsdagavond in de achtste finales van de Champions League. De Poolse keeper is speelgerechtigd, zo bevestigt een woordvoerder van de club uit Amsterdam.
Ajax trok de clubloze Tyton vorige week aan. De club was op zoek naar een ervaren doelman omdat Remko Pasveer, Maarten Stekelenburg en Jay Gorter voorlopig nog geblesseerd zijn. Ajax had dispensatie van de UEFA nodig om Tyton te kunnen opnemen in de selectie voor het thuisduel met Benfica. De Pool stond niet op de lijst van spelers die de club bij de Europese bond heeft ingeleverd. Hij is nu de tweede doelman van Ajax, achter André Onana.
Ajax heeft een overwinning op Benfica nodig om de kwartfinales van de Champions League te bereiken, na het gelijkspel van drie weken geleden in Lissabon (2-2). Doelpunten in uitduels geven dit seizoen niet meer de doorslag bij een gelijke stand. Ajax en Benfica spelen dinsdagavond een verlenging als er na reguliere speeltijd geen winnaar is. Daarna volgt mogelijk een strafschoppenserie.
Trainer Ten Hag geeft om 14.45 een persconferentie in de Johan Cruijff ArenA. Mogelijk vertelt hij dan of Edson Álvarez inzetbaar is. De Mexicaan miste vrijdag de uitwedstrijd tegen SC Cambuur omdat hij ziek was. Ten Hag wilde toen niet zeggen of zijn middenvelder positief op corona was getest.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - SS Lazio heeft thuis met 3-2 gewonnen van Genoa. Kenneth Taylor, die in de winterstop van Ajax naar Lazio ging, maakte het tweede doelpunt voor de Romeinen. Lazio staat na 23 wedstrijden op de achtste plaats. Genoa is zestiende in de Italiaanse Serie A.
15 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft al tien duels in de Eredivisie niet gewonnen. De club uit Breda mocht vrijdagavond voor eigen publiek toch blij zijn met een punt. Het elftal van Carl Hoefkens speelde met 2-2 gelijk tegen FC Twente. NAC blijft na 21 wedstrijden op de zeventiende plaats van de Eredivisie staan. FC Twente is de nummer 8.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het contract van Eser Gürbüz (18) verlengd tot medio 2029, met een optie voor nog een seizoen. Dat heeft de club uit Friesland laten weten.
19 uur geledenBREDA (ANP) - NAC heeft technisch directeur Peter Maas (56) een contract voor onbepaalde tijd gegeven. De overeenkomst van de Roosendaler zou volgend jaar februari aflopen. De club uit Breda vindt de nieuwe verbintenis beter passen bij het langetermijnbeleid.
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.
21 uur geledenNYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.
23 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
1 dag geleden