Doelman Tyton is speelgerechtigd voor duel van Ajax met Benfica
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag kan Przemyslaw Tyton opnemen in zijn selectie voor het thuisduel van Ajax met Benfica van dinsdagavond in de achtste finales van de Champions League. De Poolse keeper is speelgerechtigd, zo bevestigt een woordvoerder van de club uit Amsterdam.
Ajax trok de clubloze Tyton vorige week aan. De club was op zoek naar een ervaren doelman omdat Remko Pasveer, Maarten Stekelenburg en Jay Gorter voorlopig nog geblesseerd zijn. Ajax had dispensatie van de UEFA nodig om Tyton te kunnen opnemen in de selectie voor het thuisduel met Benfica. De Pool stond niet op de lijst van spelers die de club bij de Europese bond heeft ingeleverd. Hij is nu de tweede doelman van Ajax, achter André Onana.
Ajax heeft een overwinning op Benfica nodig om de kwartfinales van de Champions League te bereiken, na het gelijkspel van drie weken geleden in Lissabon (2-2). Doelpunten in uitduels geven dit seizoen niet meer de doorslag bij een gelijke stand. Ajax en Benfica spelen dinsdagavond een verlenging als er na reguliere speeltijd geen winnaar is. Daarna volgt mogelijk een strafschoppenserie.
Trainer Ten Hag geeft om 14.45 een persconferentie in de Johan Cruijff ArenA. Mogelijk vertelt hij dan of Edson Álvarez inzetbaar is. De Mexicaan miste vrijdag de uitwedstrijd tegen SC Cambuur omdat hij ziek was. Ten Hag wilde toen niet zeggen of zijn middenvelder positief op corona was getest.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.
11 uur geledenAGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.
11 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.
13 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.
13 uur geleden