Doelman Ter Stegen helpt Barcelona naar finale Supercup
CÓRDOBA (ANP) - Doelman Marc-André ter Stegen heeft FC Barcelona naar de finale van de Spaanse Supercup geholpen. De Duitser speelde een hoofdrol tijdens een strafschoppenserie van de halve eindstrijd tegen Real Sociedad, die na reguliere speeltijd en verlenging gelijk eindigde (1-1).
Ter Stegen stopte strafschoppen van Jon Bautista en Mikel Oyarzabal en zag Willian José op de paal schieten. Frenkie de Jong en Antoine Griezmann verzuimden namens Barcelona vanaf 11 meter te scoren.
Barcelona speelt zondag in de finale van de Supercup tegen de winnaar van het duel tussen Real Madrid en Athletic Bilbao, die elkaar donderdag treffen. De Spaanse Supercup gaat niet meer zoals vroeger tussen de landskampioen en bekerwinnaar. De nummers 1 en 2 van de ranglijst strijden nu samen met de bekerfinalisten om een prijs.
Prachtige redding
De Jong kopte Barcelona even voor rust op voorsprong, op aangeven van Griezmann. Oyarzabal benutte in de 51e minuut een strafschop voor Real Sociedad. Ter Stegen voorkwam in de verlenging met een prachtige redding een doelpunt van Joseba Zaldua.
Barcelona trad in Córdoba aan zonder Lionel Messi. De Argentijn was zaterdag in het uitduel met Granada (0-4) uitgevallen met vermoedelijk een lichte spierblessure. Hij reisde wel mee naar Andalusië, waar zondag de finale wordt gespeeld in Sevilla. Sergiño Dest bleef het hele duel op de bank bij Barcelona.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in de strijd om de Spaanse landstitel een dure nederlaag geleden. De ploeg van coach Xabi Alonso verloor op eigen veld met 2-0 van Celta, de nummer 14 in La Liga. Real beëindigde het duel met negen man.
1 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A heroverd. De club versloeg met Noa Lang en Sam Beukema in de basis Juventus met 2-1. Het was de derde zege op rij voor de Napolitanen, die op 31 punten komen. Inter heeft er 30. AC Milan kan op gelijke hoogte komen als het maandag bij Torino wint.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.
5 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.
6 uur geledenVOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.
8 uur geleden