Doelman Ter Stegen helpt Barcelona naar finale Supercup
CÓRDOBA (ANP) - Doelman Marc-André ter Stegen heeft FC Barcelona naar de finale van de Spaanse Supercup geholpen. De Duitser speelde een hoofdrol tijdens een strafschoppenserie van de halve eindstrijd tegen Real Sociedad, die na reguliere speeltijd en verlenging gelijk eindigde (1-1).
Ter Stegen stopte strafschoppen van Jon Bautista en Mikel Oyarzabal en zag Willian José op de paal schieten. Frenkie de Jong en Antoine Griezmann verzuimden namens Barcelona vanaf 11 meter te scoren.
Barcelona speelt zondag in de finale van de Supercup tegen de winnaar van het duel tussen Real Madrid en Athletic Bilbao, die elkaar donderdag treffen. De Spaanse Supercup gaat niet meer zoals vroeger tussen de landskampioen en bekerwinnaar. De nummers 1 en 2 van de ranglijst strijden nu samen met de bekerfinalisten om een prijs.
Prachtige redding
De Jong kopte Barcelona even voor rust op voorsprong, op aangeven van Griezmann. Oyarzabal benutte in de 51e minuut een strafschop voor Real Sociedad. Ter Stegen voorkwam in de verlenging met een prachtige redding een doelpunt van Joseba Zaldua.
Barcelona trad in Córdoba aan zonder Lionel Messi. De Argentijn was zaterdag in het uitduel met Granada (0-4) uitgevallen met vermoedelijk een lichte spierblessure. Hij reisde wel mee naar Andalusië, waar zondag de finale wordt gespeeld in Sevilla. Sergiño Dest bleef het hele duel op de bank bij Barcelona.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft verdediger Thijmen Blokzijl langer aan zich gebonden. In het contract van de 20-jarige centrale verdediger was een optie voor nog een jaar opgenomen. De Groningse Eredivisionist heeft daarvan gebruikgemaakt, zodat de jeugdinternational nu tot de zomer van 2027 vastligt.
1 uur geledenFES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.
12 uur geledenPISA (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de derde achtereenvolgende keer een wedstrijd gewonnen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti was in de tweede helft te sterk voor Pisa: 0-2.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Aston Villa blijft in de Premier League bovenin meedoen. Het elftal van trainer Unai Emery won dankzij invaller Ollie Watkins bij Chelsea: 1-2. Voor Aston Villa betekende het de elfde achtereenvolgende zege, alle competities en toernooien meegerekend. Dat is een evenaring van het clubrecord uit 1914.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion met 2-1 gewonnen. De ploeg van trainer Mikel Arteta blijft koploper van de Premier League, met een voorsprong van 2 punten op Manchester City, dat eerder op zaterdag zegevierde bij Nottingham Forest (1-2).
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een moeizame zege op Wolverhampton Wanderers geboekt (2-1). Ryan Gravenberch maakte de openingstreffer voor de kampioen, op aangeven van Jeremie Frimpong. Florian Wirtz trof vlak voor rust doel voor de ploeg van trainer Arne Slot. Santiago Bueno maakte de wedstrijd in de tweede helft weer spannend.
17 uur geleden