Doelman Ter Stegen helpt Barcelona naar finale Supercup
CÓRDOBA (ANP) - Doelman Marc-André ter Stegen heeft FC Barcelona naar de finale van de Spaanse Supercup geholpen. De Duitser speelde een hoofdrol tijdens een strafschoppenserie van de halve eindstrijd tegen Real Sociedad, die na reguliere speeltijd en verlenging gelijk eindigde (1-1).
Ter Stegen stopte strafschoppen van Jon Bautista en Mikel Oyarzabal en zag Willian José op de paal schieten. Frenkie de Jong en Antoine Griezmann verzuimden namens Barcelona vanaf 11 meter te scoren.
Barcelona speelt zondag in de finale van de Supercup tegen de winnaar van het duel tussen Real Madrid en Athletic Bilbao, die elkaar donderdag treffen. De Spaanse Supercup gaat niet meer zoals vroeger tussen de landskampioen en bekerwinnaar. De nummers 1 en 2 van de ranglijst strijden nu samen met de bekerfinalisten om een prijs.
Prachtige redding
De Jong kopte Barcelona even voor rust op voorsprong, op aangeven van Griezmann. Oyarzabal benutte in de 51e minuut een strafschop voor Real Sociedad. Ter Stegen voorkwam in de verlenging met een prachtige redding een doelpunt van Joseba Zaldua.
Barcelona trad in Córdoba aan zonder Lionel Messi. De Argentijn was zaterdag in het uitduel met Granada (0-4) uitgevallen met vermoedelijk een lichte spierblessure. Hij reisde wel mee naar Andalusië, waar zondag de finale wordt gespeeld in Sevilla. Sergiño Dest bleef het hele duel op de bank bij Barcelona.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/RTR) - Arsenal-trainer Mikel Arteta wil met een landstitel een einde maken aan een historische vloek. Dat zei de Spanjaard vrijdag op een persconferentie in Londen. Arsenal heeft nog nooit de Premier League gewonnen nadat het op nieuwjaarsdag bovenaan had gestaan. De Londense club is na negentien duels koploper met 4 punten voorsprong op Manchester City.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is ondanks een ongeslagen reeks van zeven wedstrijden in de Premier League geen titelkandidaat. Dat zei coach Arne Slot van de regerend kampioen in aanloop naar de confrontatie tegen Fulham komende zondag. "Realistisch gezien staan Arsenal en Manchester City te ver van ons af op dit moment. We moeten daar niet naar kijken", aldus de Nederlandse trainer, die met zijn ploeg vierde staat, 12 punten achter koploper Arsenal en 8 punten minder dan nummer 2 Manchester City.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Niclas Füllkrug maakt het seizoen af bij AC Milan. De huidige nummer 2 van de Serie A huurt de Duitse spits van West Ham United en kan hem komende zomer definitief overnemen.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Alassane Pléa en Nick Olij gaan met PSV mee op trainingskamp naar Spanje. Beide spelers revalideren nog van een blessure, maar zijn door trainer Peter Bosz uitgenodigd.
10 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman staat voor een rentree bij Newcastle United. "Hij traint weer met de groep mee", vertelde trainer Eddie Howe op een persconferentie voor het competitieduel van zondag met Crystal Palace. "Hij kan weer een rol voor ons spelen."
12 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Trainer Pep Guardiola zag Manchester City te veel kansen missen in het uitduel met Sunderland (0-0). "Het leken niet eens lastige mogelijkheden", zei de Spaanse coach op een persconferentie na het duel. "Savinho kreeg twee goede kansen. Jeremy Doku, Josko Gvardiol, Phil Foden en Erling Haaland verschenen ook in scoringspositie. De bal wilde maar niet in het doel."
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach van Curaçao Dick Advocaat stopt na het wereldkampioenschap voetbal van 2026 als trainer, vertelt hij in een interview met De Telegraaf. "Je mag opschrijven dat ik na het WK stop als trainer, maar bij mij weet je het nooit, hè. Haha", aldus de 78-jarige Advocaat.
19 uur geleden