Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doelman Stekelenburg: nu begint het toernooi eigenlijk pas

Doelman Stekelenburg: nu begint het toernooi eigenlijk pas

AMSTERDAM (ANP) - De manier waarop Oranje de groepsfase van het EK doorliep, zorgde voor tevredenheid bij Maarten Stekelenburg. De doelman waakt echter voor te veel euforie. "Ons doel was om groepswinnaar te worden. 9 punten uit drie duels is natuurlijk fantastisch. Maar nu begint het toernooi eigenlijk pas", zei Stekelenburg na de zege van 3-0 op Noord-Macedonië.

Supporters zongen tijdens de tweede helft in de Johan Cruijff ArenA "kampioenen, olé, olé!". Stekelenburg: "Ik heb eerdere toernooien meegemaakt, ik weet hoe het werkt. Als je wint, worden we kampioen. Als dat zo makkelijk was, waren we dat wel vaker geworden. Nu kun je geen offday meer hebben."

Tegen Noord-Macedonië gaf Oranje wel wat kansen weg, net als in het openingsduel met Oekraïne. "Ik denk dat we goede momenten hebben laten zien in de eerste drie wedstrijden", vindt Stekelenburg. "Het laatste kwartier was het een soort tenniswedstrijd. Dat moet er wel uit. De stand liet het natuurlijk toe. Ik ben altijd bezig met het houden van de 'nul'. Dat wordt dan wat lastiger. Ook in de eerste helft was er een fase dat we Noord-Macedonië te veel ruimte gaven en zij er doorheen konden voetballen. Ook rond de zestien van ons lieten we te veel ruimte aan ze. Er zijn genoeg dingen die beter moeten. Maar als je de resultaten ziet die we de laatste wedstrijden geboekt hebben, geeft dat wel vertrouwen."

Nederland weet woensdagavond wie de tegenstander in de achtste finales wordt. "Het maakt op zich niet zo heel veel uit. We hebben een doel. Je hoopt zo lang mogelijk de grote landen te ontlopen, maar daar heb je op dit moment geen invloed meer op", zei de 38-jarige Stekelenburg, die in 2010 met Oranje de WK-finale van Spanje verloor (0-1).

Meer uit Voetbal

Seizoenkaart Eredivisie bijna overal duurder dan vorig seizoen

DEN HAAG (ANP) - Bijna alle Eredivisieclubs hebben de prijs van hun goedkoopste seizoenkaart verhoogd. De kaart kost dit seizoen gemiddeld 266 euro, iets meer dan vorig jaar. Dat blijkt uit een analyse van het ANP op basis van een rondvraag langs alle clubs.

1 uur geleden
Míchel is alleen tevreden over eerste vijftig minuten van Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Míchel Sánchez is niet tevreden over de uitslag van het eerste duel tussen Ajax en Shelbourne in de derde voorronde van de Conference League. "Het resultaat had beter gekund", zei hij na een thuiszege van 3-1. "We hebben vijftig minuten veel kansen gecreëerd. In het laatste halfuur lieten we onze tegenstander ademen in balbezit en lieten we ze nog scoren na een counter. Dat was niet goed."

4 uur geleden
Jubilerende Klaassen: eigenlijk was 3-1 niet voldoende

AMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen kon zijn vierhonderdste wedstrijd voor Ajax niet bekronen met een eclatante thuiszege op het zwakke Shelbourne in de derde voorronde van de Conference League. "Eigenlijk is 3-1 tegen deze tegenstander niet voldoende", zei hij in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA. "We moeten gewoon ons ding blijven doen en niet meegaan met het niveau van de tegenstander."

4 uur geleden
Afrikaanse voetbalbond blijft FIFA-voorzitter Infantino steunen

CAÏRO (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft donderdag zijn herhaalde steun uitgesproken voor FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De positie van Infantino ligt onder vuur door het, inmiddels ingetrokken, investeringsplan rond het WK voetbal.

8 uur geleden
Ajax verslaat Shelbourne, maar laat veel kansen liggen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft nagelaten om Shelbourne op grote achterstand te zetten in het thuisduel van de derde voorronde van de Conference League. De club uit Amsterdam was veel sterker dan de bezoekers uit Ierland dan de overwinning doet vermoeden (3-1).

8 uur geleden
FC Twente zet grote stap naar play-offs Conference League

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft donderdag in de derde voorronde van de Conference League een grote stap gezet naar de play-offs, de laatste kwalificatieronde voor het hoofdtoernooi. In Enschede werd met 6-0 gewonnen van FC DAC 1904 uit Slowakije.

8 uur geleden
Vinícius Júnior verlengt contract bij Real Madrid tot 2032

MADRID (ANP) - Vinícius Júnior heeft zijn contract bij Real Madrid met vijf jaar verlengd tot de zomer van 2032. Dat meldt de Spaanse voetbalclub donderdag op zijn website. De 26-jarige Braziliaanse vleugelaanvaller speelt sinds 2018 voor Real en had een contract dat na komend seizoen af zou lopen.

10 uur geleden