Doelman Stekelenburg: nu begint het toernooi eigenlijk pas
AMSTERDAM (ANP) - De manier waarop Oranje de groepsfase van het EK doorliep, zorgde voor tevredenheid bij Maarten Stekelenburg. De doelman waakt echter voor te veel euforie. "Ons doel was om groepswinnaar te worden. 9 punten uit drie duels is natuurlijk fantastisch. Maar nu begint het toernooi eigenlijk pas", zei Stekelenburg na de zege van 3-0 op Noord-Macedonië.
Supporters zongen tijdens de tweede helft in de Johan Cruijff ArenA "kampioenen, olé, olé!". Stekelenburg: "Ik heb eerdere toernooien meegemaakt, ik weet hoe het werkt. Als je wint, worden we kampioen. Als dat zo makkelijk was, waren we dat wel vaker geworden. Nu kun je geen offday meer hebben."
Tegen Noord-Macedonië gaf Oranje wel wat kansen weg, net als in het openingsduel met Oekraïne. "Ik denk dat we goede momenten hebben laten zien in de eerste drie wedstrijden", vindt Stekelenburg. "Het laatste kwartier was het een soort tenniswedstrijd. Dat moet er wel uit. De stand liet het natuurlijk toe. Ik ben altijd bezig met het houden van de 'nul'. Dat wordt dan wat lastiger. Ook in de eerste helft was er een fase dat we Noord-Macedonië te veel ruimte gaven en zij er doorheen konden voetballen. Ook rond de zestien van ons lieten we te veel ruimte aan ze. Er zijn genoeg dingen die beter moeten. Maar als je de resultaten ziet die we de laatste wedstrijden geboekt hebben, geeft dat wel vertrouwen."
Nederland weet woensdagavond wie de tegenstander in de achtste finales wordt. "Het maakt op zich niet zo heel veel uit. We hebben een doel. Je hoopt zo lang mogelijk de grote landen te ontlopen, maar daar heb je op dit moment geen invloed meer op", zei de 38-jarige Stekelenburg, die in 2010 met Oranje de WK-finale van Spanje verloor (0-1).
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.
7 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
7 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
8 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.
8 uur geleden