Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doelman Stekelenburg hoopt op terugkeer in Oranje

Doelman Stekelenburg hoopt op terugkeer in Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Maarten Stekelenburg hoopt dat bondscoach Frank de Boer hem opneemt in de voorlopige selectie van het Nederlands elftal voor de komende duels in de WK-kwalificatie met Turkije, Letland en Gibraltar. "Ik reken op niets, maar het zou leuk zijn als ik er weer bij zou zitten", zei de doelman na de zege van Ajax op FC Groningen (3-1).

De 38-jarige doelman speelde zijn laatste en 58e interland op 13 november 2016 in Luxemburg. Daarna raakte de keeper uit beeld omdat hij nauwelijks speeltijd kreeg bij AS Monaco, Southampton en Everton. "Ik heb nooit bedankt voor het Nederlands elftal, maar je moet natuurlijk wel veel spelen om in aanmerking te kunnen komen", beseft hij.

Stekelenburg mag zich op dit moment eerste doelman van Ajax noemen, omdat André Onana een schorsing van 12 maanden moet uitzitten. De doelman uit Kameroen is in beroep gegaan bij het CAS. Hij vindt zijn straf buitensporig zwaar, omdat hij het verboden middel furosemide per ongeluk zou hebben ingenomen. Zijn advocaat verwacht dat het internationaal sporttribunaal pas komende zomer uitspraak doet. Dat betekent dat Stekelenburg het seizoen als eerste keeper afmaakt.

Voorlopige selectie

De Boer komt zondag rond 20.00 uur met zijn voorlopige selectie voor de eerste duels in de WK-kwalificatie. "We hebben in Nederland niet zoveel wereldkeepers als in Duitsland", zei Stekelenburg over zijn kansen. "Maar ik las dat Jasper Cillessen weer fit is. Dat is wel goed nieuws voor Oranje. Verder hebben we ook nog wel wat talentvolle keepers", doelman hij op Joël Drommel, Marco Bizot en Justin Bijlow. Tim Krul maakt de laatste interlands ook steeds deel uit van de selectie van het Nederlands elftal.

Stekelenburg debuteerde op 3 september 2004 tijdens een duel met Liechtenstein (3-0) in Oranje. Hij was een van de uitblinkers van het Nederlands elftal op het WK van 2010, met onder meer een prachtige redding op een schot van Kaka in de gewonnen kwartfinale tegen Brazilië (2-1). Hij bleef in 26 van zijn 58 interlands zonder tegentreffer.

Meer uit Voetbal

Verdediger Robertson zet loopbaan voort bij Tottenham Hotspur

LONDEN (ANP/BELGA) - Andrew Robertson zet zijn loopbaan voort bij Tottenham Hotspur. Dat hebben de Spurs gemeld. De 32-jarige verdediger, die met Schotland deelneemt aan het WK, komt transfervrij over van Liverpool. In Londen wordt hij ploeggenoot van Xavi Simons en Micky van de Ven.

10 minuten geleden
Levchenko wil meer ruimte voor spelers om zich uit te spreken

AMSTERDAM (ANP) - Voorzitter Evgeny Levchenko van de Nederlandse spelersvakbond VVCS vindt dat voetballers te weinig ruimte krijgen om zich uit te spreken over politiek en mensenrechtenschendingen. Dat zegt hij in een interview met Vrij Nederland, dat hem sprak met het oog op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

1 uur geleden
Ondanks ingreep VAR 21 foute beslissingen van scheidsrechters

ZEIST (ANP) - Er zijn in het afgelopen seizoen in de Eredivisie ondanks de inzet van de videoscheidsrechter (VAR) 21 foute beslissingen genomen tijdens 306 wedstrijden. Dat heeft manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen vrijdag bekendgemaakt in Zeist. Een jaar eerder ging het om 26 gevallen.

4 uur geleden
Voormalig hockeyer, bondscoach en teammanager Jorritsma overleden

AMSTERDAM (ANP) - Hans Jorritsma, voormalig hockeyer, hockeybondscoach en teammanager van het Nederlands voetbalelftal, is donderdag in zijn woonplaats Amsterdam na een periode van ziekte op 77-jarige leeftijd overleden. Dat laat zijn familie vrijdag aan het ANP weten.

5 uur geleden
Mexico doet vertrouwen op richting WK met oefenzege op Servië

TOLUCA (ANP) - Mexico heeft de voorbereiding op het WK voetbal in eigen land afgesloten met een ruime overwinning op Servië. De ploeg van trainer Javier Aguirre versloeg de Serviërs in het Mexicaanse Toluca met 5-1.

5 uur geleden
Gastland Mexico belooft veilig WK ondanks protesten

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - De Mexicaanse autoriteiten hebben bezoekers van het WK voetbal dat over een kleine week begint, gerustgesteld. "We zijn klaar om het WK te organiseren met inachtneming van alle noodzakelijke veiligheidsmaatregelen", zei de Mexicaanse minister van Buitenlandse Zaken Roberto Velasco na een ontmoeting met zijn Duitse ambtsgenoot in Mexico-Stad.

6 uur geleden
Bondscoach Advocaat: het wordt tijd dat we weer een keer winnen

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.

17 uur geleden