Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doelman Stekelenburg hoopt op terugkeer in Oranje

Doelman Stekelenburg hoopt op terugkeer in Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Maarten Stekelenburg hoopt dat bondscoach Frank de Boer hem opneemt in de voorlopige selectie van het Nederlands elftal voor de komende duels in de WK-kwalificatie met Turkije, Letland en Gibraltar. "Ik reken op niets, maar het zou leuk zijn als ik er weer bij zou zitten", zei de doelman na de zege van Ajax op FC Groningen (3-1).

De 38-jarige doelman speelde zijn laatste en 58e interland op 13 november 2016 in Luxemburg. Daarna raakte de keeper uit beeld omdat hij nauwelijks speeltijd kreeg bij AS Monaco, Southampton en Everton. "Ik heb nooit bedankt voor het Nederlands elftal, maar je moet natuurlijk wel veel spelen om in aanmerking te kunnen komen", beseft hij.

Stekelenburg mag zich op dit moment eerste doelman van Ajax noemen, omdat André Onana een schorsing van 12 maanden moet uitzitten. De doelman uit Kameroen is in beroep gegaan bij het CAS. Hij vindt zijn straf buitensporig zwaar, omdat hij het verboden middel furosemide per ongeluk zou hebben ingenomen. Zijn advocaat verwacht dat het internationaal sporttribunaal pas komende zomer uitspraak doet. Dat betekent dat Stekelenburg het seizoen als eerste keeper afmaakt.

Voorlopige selectie

De Boer komt zondag rond 20.00 uur met zijn voorlopige selectie voor de eerste duels in de WK-kwalificatie. "We hebben in Nederland niet zoveel wereldkeepers als in Duitsland", zei Stekelenburg over zijn kansen. "Maar ik las dat Jasper Cillessen weer fit is. Dat is wel goed nieuws voor Oranje. Verder hebben we ook nog wel wat talentvolle keepers", doelman hij op Joël Drommel, Marco Bizot en Justin Bijlow. Tim Krul maakt de laatste interlands ook steeds deel uit van de selectie van het Nederlands elftal.

Stekelenburg debuteerde op 3 september 2004 tijdens een duel met Liechtenstein (3-0) in Oranje. Hij was een van de uitblinkers van het Nederlands elftal op het WK van 2010, met onder meer een prachtige redding op een schot van Kaka in de gewonnen kwartfinale tegen Brazilië (2-1). Hij bleef in 26 van zijn 58 interlands zonder tegentreffer.

Meer uit Voetbal

Real Madrid verslaat Real Oviedo en eindigt als tweede in La Liga

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Real Oviedo gewonnen. Gonzalo García en Jude Bellingham maakten de doelpunten voor de thuisploeg (2-0).

13 uur geleden
Frankrijk zonder middenvelder Camavinga naar WK

PARIJS (ANP) - Frankrijk gaat zonder Eduardo Camavinga naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De middenvelder van Real Madrid maakt geen deel uit van de selectie van bondscoach Didier Deschamps.

15 uur geleden
Ancelotti blijft tot medio 2030 bondscoach van Brazilië

RIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.

17 uur geleden
Doelman Scherpen wint Belgische beker met Union

BRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.

18 uur geleden
Herstelde Mbappé keert terug bij Real Madrid

MADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.

20 uur geleden
International Timber mist ook thuisduel Arsenal met Burnley

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.

1 dag geleden
Slot weet vrijwel zeker dat hij trainer van Liverpool mag blijven

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.

1 dag geleden