Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doelman Stekelenburg hoopt op terugkeer in Oranje

Doelman Stekelenburg hoopt op terugkeer in Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Maarten Stekelenburg hoopt dat bondscoach Frank de Boer hem opneemt in de voorlopige selectie van het Nederlands elftal voor de komende duels in de WK-kwalificatie met Turkije, Letland en Gibraltar. "Ik reken op niets, maar het zou leuk zijn als ik er weer bij zou zitten", zei de doelman na de zege van Ajax op FC Groningen (3-1).

De 38-jarige doelman speelde zijn laatste en 58e interland op 13 november 2016 in Luxemburg. Daarna raakte de keeper uit beeld omdat hij nauwelijks speeltijd kreeg bij AS Monaco, Southampton en Everton. "Ik heb nooit bedankt voor het Nederlands elftal, maar je moet natuurlijk wel veel spelen om in aanmerking te kunnen komen", beseft hij.

Stekelenburg mag zich op dit moment eerste doelman van Ajax noemen, omdat André Onana een schorsing van 12 maanden moet uitzitten. De doelman uit Kameroen is in beroep gegaan bij het CAS. Hij vindt zijn straf buitensporig zwaar, omdat hij het verboden middel furosemide per ongeluk zou hebben ingenomen. Zijn advocaat verwacht dat het internationaal sporttribunaal pas komende zomer uitspraak doet. Dat betekent dat Stekelenburg het seizoen als eerste keeper afmaakt.

Voorlopige selectie

De Boer komt zondag rond 20.00 uur met zijn voorlopige selectie voor de eerste duels in de WK-kwalificatie. "We hebben in Nederland niet zoveel wereldkeepers als in Duitsland", zei Stekelenburg over zijn kansen. "Maar ik las dat Jasper Cillessen weer fit is. Dat is wel goed nieuws voor Oranje. Verder hebben we ook nog wel wat talentvolle keepers", doelman hij op Joël Drommel, Marco Bizot en Justin Bijlow. Tim Krul maakt de laatste interlands ook steeds deel uit van de selectie van het Nederlands elftal.

Stekelenburg debuteerde op 3 september 2004 tijdens een duel met Liechtenstein (3-0) in Oranje. Hij was een van de uitblinkers van het Nederlands elftal op het WK van 2010, met onder meer een prachtige redding op een schot van Kaka in de gewonnen kwartfinale tegen Brazilië (2-1). Hij bleef in 26 van zijn 58 interlands zonder tegentreffer.

Meer uit Voetbal

Politie Nieuw-Zeeland onderzoekt beschuldiging speler Kaapverdië

AUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.

2 uur geleden
De Jong vindt titel met Barcelona specialer door zege op Real

BARCELONA (ANP/AFP) - Frenkie de Jong vindt het winnen van de landstitel met FC Barcelona dit jaar "specialer" dan zijn eerdere kampioenschappen met de Catalaanse club. Dat zei de Oranje-international na de gewonnen wedstrijd tegen concurrent Real Madrid van zondag (2-0), waarmee Barcelona zich verzekerde van de titel.

2 uur geleden
Paris Saint-Germain op drempel van kampioenschap in Ligue 1

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.

11 uur geleden
AC Milan thuis onderuit tegen Atalanta met De Roon

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.

11 uur geleden
De Jong kampioen met FC Barcelona na zege op Real Madrid

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.

12 uur geleden
Malen en Rensch bezorgen AS Roma winst bij Parma

PARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.

13 uur geleden
NAC-aanvoerder Kemper vindt degradatie harde klap

BREDA (ANP) - Aanvoerder Boy Kemper van NAC Breda noemt de degradatie van de club een harde klap. "Je staat 2-0 voor en toch is het doek gevallen. Dat doet enorm veel pijn", zei hij bij ESPN. De wedstrijd werd in de 82e minuut bij een 2-0-voorsprong voor NAC stilgelegd, nadat voor de tweede keer vuurwerk op het veld was gegooid.

15 uur geleden