Doelman Scherpen vervangt geblesseerde Krul bij Oranje
ZEIST (ANP) - Doelman Kjell Scherpen is door bondscoach Louis van Gaal bij de selectie van Oranje gehaald. Hij is de vervanger van Tim Krul (34), die zondag tijdens de training een blessure heeft opgelopen en het trainingskamp inmiddels heeft verlaten.
De 22-jarige Scherpen, die bij de Engelse club Brighton & Hove Albion speelt, wordt overgeheveld van Jong Oranje. Hij traint maandag al mee met Oranje. Scherpen heeft vijftien keer meegedaan bij Jong Oranje, maar hij deed nog nooit mee bij het Nederlands elftal.
Scherpen speelde van 2019 tot 2021 bij Ajax, waar hij niet wist door te breken. Hij verhuisde naar Engeland, waar hij onder contract staat bij Brighton. Die club verhuurde hem sinds begin dit jaar aan het Belgische Oostende.
Wales
Woensdag komt Oranje weer in actie, in Cardiff is Wales de tegenstander in de Nations League. De KNVB meldt dat Vincent Janssen, die afgelopen weekend trouwde, dinsdag arriveert in Zeist. De aanvaller van de Mexicaanse club Monterrey reist niet af naar Wales, maar werkt in Nederland een aangepast trainingsprogramma af. Daardoor gaat Oranje met 24 spelers richting Cardiff.
Zaterdag is Polen de tegenstander en volgende week dinsdag opnieuw Wales. Beide duels worden in Rotterdam gespeeld.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.
4 uur geledenWELLINGTON (ANP) - Aanvoerder Ryan Thomas van PEC Zwolle is opgenomen in de WK-selectie van Nieuw-Zeeland. Dat meldt de voetbalbond van dat land op Instagram.
5 uur geledenCINCINNATI (ANP/DPA) - Lionel Messi lijkt op tijd in vorm voor het komende WK. De 38-jarige Argentijn maakte voor zijn club Inter Miami twee doelpunten in de met 5-3 gewonnen wedstrijd tegen FC Cincinnati en gaf ook een assist.
6 uur geledenDIRIYAH (ANP) - Alfred Schreuder is na vijf maanden ontslagen bij de Saudische voetbalclub Al-Diriyah. De 53-jarige Nederlander wordt verantwoordelijk gehouden voor de matige prestaties. Al-Diriyah speelt op het tweede niveau en lijkt niet te promoveren.
7 uur geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
16 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.
17 uur geleden