Doelman Scherpen vervangt geblesseerde Krul bij Oranje
ZEIST (ANP) - Doelman Kjell Scherpen is door bondscoach Louis van Gaal bij de selectie van Oranje gehaald. Hij is de vervanger van Tim Krul (34), die zondag tijdens de training een blessure heeft opgelopen en het trainingskamp inmiddels heeft verlaten.
De 22-jarige Scherpen, die bij de Engelse club Brighton & Hove Albion speelt, wordt overgeheveld van Jong Oranje. Hij traint maandag al mee met Oranje. Scherpen heeft vijftien keer meegedaan bij Jong Oranje, maar hij deed nog nooit mee bij het Nederlands elftal.
Scherpen speelde van 2019 tot 2021 bij Ajax, waar hij niet wist door te breken. Hij verhuisde naar Engeland, waar hij onder contract staat bij Brighton. Die club verhuurde hem sinds begin dit jaar aan het Belgische Oostende.
Wales
Woensdag komt Oranje weer in actie, in Cardiff is Wales de tegenstander in de Nations League. De KNVB meldt dat Vincent Janssen, die afgelopen weekend trouwde, dinsdag arriveert in Zeist. De aanvaller van de Mexicaanse club Monterrey reist niet af naar Wales, maar werkt in Nederland een aangepast trainingsprogramma af. Daardoor gaat Oranje met 24 spelers richting Cardiff.
Zaterdag is Polen de tegenstander en volgende week dinsdag opnieuw Wales. Beide duels worden in Rotterdam gespeeld.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie veroordeelt de bedreigingen aan het adres van directeur Dennis te Kloese van Feyenoord. "Ik vind het respectloos tegenover Dennis", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van zondag met FC Utrecht.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Bram Nuytinck (35) keert terug in de selectie van NEC voor de Eredivisiewedstrijd tegen Heracles Almelo van zaterdag. De ervaren centrale verdediger scheurde zijn kruisband in april vorig jaar en is nu voldoende hersteld.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax kan zondag in de Eredivisiewedstrijd tegen AZ hoogstwaarschijnlijk nog niet beschikken over de nieuwste aanwinsten Maher Carrizo, Oleksandr Zintsjenko en Maarten Paes. "Zij zijn op dit moment alle drie nog niet speelgerechtigd", zei Ajax-trainer Fred Grim vrijdag op een persconferentie.
7 uur geledenBERGAMO (ANP) - Atalanta heeft Juventus uit de Coppa Italia gewerkt. De ploeg uit Bergamo won met 3-0 van de club uit Turijn, recordhouder met vijftien zeges in het Italiaanse bekertoernooi. Bij Atalanta speelde Marten de Roon de hele wedstrijd mee, Teun Koopmeiners viel een kwartier voor tijd in bij Juventus.
16 uur geledenSEVILLA (ANP) - Atlético Madrid heeft met een riante overwinning van 5-0 op Real Betis de kwartfinales bereikt van het Spaanse bekertoernooi (Copa del Rey). De ploeg van coach Diego Simeone voegde zich bij FC Barcelona, Athletic Bilbao en Real Sociedad.
16 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft na 34 jaar weer de halve finale bereikt van de KNVB-beker. De ploeg van trainer Anthony Correia schakelde in een enerverende kwartfinale in een ijskoud stadion in Velsen-Zuid bekerhouder Go Ahead Eagles uit. Het werd 2-1.
18 uur geledenARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel heeft zijn voetbalcarrière beëindigd. De 33-jarige middenvelder speelde in mei zijn laatste wedstrijd voor het Portugese Boavista en gaat niet meer op zoek naar een nieuwe club. "Het was een reis vol hoogte- en dieptepunten, goede lessen en herinneringen die ik voor altijd koester", meldt Van Ginkel via Instagram.
1 dag geleden