Doelman Scherpen vervangt geblesseerde Krul bij Oranje
ZEIST (ANP) - Doelman Kjell Scherpen is door bondscoach Louis van Gaal bij de selectie van Oranje gehaald. Hij is de vervanger van Tim Krul (34), die zondag tijdens de training een blessure heeft opgelopen en het trainingskamp inmiddels heeft verlaten.
De 22-jarige Scherpen, die bij de Engelse club Brighton & Hove Albion speelt, wordt overgeheveld van Jong Oranje. Hij traint maandag al mee met Oranje. Scherpen heeft vijftien keer meegedaan bij Jong Oranje, maar hij deed nog nooit mee bij het Nederlands elftal.
Scherpen speelde van 2019 tot 2021 bij Ajax, waar hij niet wist door te breken. Hij verhuisde naar Engeland, waar hij onder contract staat bij Brighton. Die club verhuurde hem sinds begin dit jaar aan het Belgische Oostende.
Wales
Woensdag komt Oranje weer in actie, in Cardiff is Wales de tegenstander in de Nations League. De KNVB meldt dat Vincent Janssen, die afgelopen weekend trouwde, dinsdag arriveert in Zeist. De aanvaller van de Mexicaanse club Monterrey reist niet af naar Wales, maar werkt in Nederland een aangepast trainingsprogramma af. Daardoor gaat Oranje met 24 spelers richting Cardiff.
Zaterdag is Polen de tegenstander en volgende week dinsdag opnieuw Wales. Beide duels worden in Rotterdam gespeeld.
Meer uit Voetbal
FLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
8 uur geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.
8 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.
12 uur geledenVELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.
15 uur geleden