Doelman Scherpen verruilt Ajax voor Brighton & Hove Albion
AMSTERDAM (ANP) - Doelman Kjell Scherpen verruilt Ajax voor Brighton & Hove Albion. Beide clubs hebben een akkoord bereikt over de overgang van de 21-jarige keeper. De verbintenis van Scherpen bij Ajax liep nog tot en met 30 juni 2023. De Engelse club uit de Premier League maakte de contractduur nog niet bekend.
Scherpen kwam in de zomer van 2019 over van FC Emmen en maakte op 16 december 2020 zijn debuut in het eerste elftal van Ajax. Hij speelde bij de Amsterdamse ploeg vier officiële wedstrijden in de hoofdmacht.
Scherpen had bij Ajax weinig toekomst meer. De landskampioen nam voor het nieuwe seizoen drie nieuwe keepers aan: Remko Pasveer, Jay Gorter en Joey Roggeveen. Eerste keus André Onana is nog geschorst vanwege een dopingkwestie en is in november weer inzetbaar. Hij vertrekt mogelijk naar Olympique Lyon, de club van trainer Peter Bosz.
Scherpen, international van Jong Oranje, werd met Ajax het afgelopen seizoen landskampioen en won tevens de KNVB-beker.
Meer uit Voetbal
QUITO (ANP/RTR) - Marcelo Gallardo is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ecuador. De 50-jarige Argentijn is de opvolger van zijn landgenoot Sebastián Beccacece, wiens contract niet werd verlengd nadat Ecuador begin juli op het WK in de zestiende finales van Mexico verloor.
2 uur geledenBREST (ANP) - Paris Saint-Germain heeft zondag in de uitwedstrijd met Brest de eerste competitiezege van het seizoen geboekt. Door een vroeg doelpunt van Ferran Torres in de vijfde minuut won de Franse landskampioen met 1-0. PSG stijgt door de overwinning naar de zevende plaats. Met 5 punten uit vier wedstrijden staan de Parijzenaren op exact gelijke hoogte met Brest.
12 uur geledenSASSUOLO (ANP) - Juventus heeft in aanloop naar het Europa League-duel tegen NEC verloren in de Italiaanse competitie. Op bezoek bij Sassuolo ging de club uit Turijn met 3-2 onderuit. NEC begint donderdag om 21.00 uur aan de Europa League met een uitwedstrijd tegen Juventus.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de koppositie in de Eredivisie veroverd na een thuisoverwinning tegen Sparta Rotterdam. In het Philips Stadion werd het 4-1 voor de landskampioen, mede dankzij een hattrick van Sven Mijnans (ex-Sparta). PSV heeft nu net als AZ, dat vrijdag gelijkspeelde tegen Willem II, 16 punten. Maar de Eindhovenaren hebben een beter doelsaldo. Sparta staat na de zesde speelronde twaalfde met 5 punten.
13 uur geledenZWOLLE (ANP) - Feyenoord-trainer Giovanni van Bronckhorst vond de eerste helft van de uitwedstrijd tegen PEC, die de Rotterdammers met 7-0 wonnen, de beste die hij heeft gezien van zijn ploeg. Dat zei hij na afloop van de wedstrijd in Zwolle tegen ESPN.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de stadsderby tegen Manchester United met 1-0 gewonnen. Erling Haaland maakte op Old Trafford in de 60e minuut de winnende goal. Manchester City speelde driekwart van de wedstrijd met tien man. Phil Foden werd al in de 23e minuut van het veld gestuurd met een rode kaart na een trap in de buik van Bruno Fernandes.
14 uur geledenZWOLLE (ANP) - Feyenoord heeft de bittere smaak van de grote nederlaag tegen FC Barcelona in de Champions League (1-5) weggespoeld met een ruime uitzege op PEC Zwolle. De ploeg van trainer Giovanni van Bronckhorst speelde het zwakke PEC zoek en won met 7-0. Een evenaring van de grootste uitzege ooit van de club (0-8) was zelfs in beeld. Voor PEC Zwolle was het de grootste nederlaag ooit in de Eredivisie.
16 uur geleden