Doelman Scherpen verruilt Ajax voor Brighton & Hove Albion
AMSTERDAM (ANP) - Doelman Kjell Scherpen verruilt Ajax voor Brighton & Hove Albion. Beide clubs hebben een akkoord bereikt over de overgang van de 21-jarige keeper. De verbintenis van Scherpen bij Ajax liep nog tot en met 30 juni 2023. De Engelse club uit de Premier League maakte de contractduur nog niet bekend.
Scherpen kwam in de zomer van 2019 over van FC Emmen en maakte op 16 december 2020 zijn debuut in het eerste elftal van Ajax. Hij speelde bij de Amsterdamse ploeg vier officiële wedstrijden in de hoofdmacht.
Scherpen had bij Ajax weinig toekomst meer. De landskampioen nam voor het nieuwe seizoen drie nieuwe keepers aan: Remko Pasveer, Jay Gorter en Joey Roggeveen. Eerste keus André Onana is nog geschorst vanwege een dopingkwestie en is in november weer inzetbaar. Hij vertrekt mogelijk naar Olympique Lyon, de club van trainer Peter Bosz.
Scherpen, international van Jong Oranje, werd met Ajax het afgelopen seizoen landskampioen en won tevens de KNVB-beker.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NAC Breda heeft zich versterkt met de ervaren aanvaller André Ayew. De 120-voudig international van Ghana zat sinds afgelopen zomer zonder club, na zijn vertrek bij de Franse Ligue 1-club Le Havre. De 36-jarige Ayew heeft in Breda getekend tot het einde van het seizoen. NAC kan dat contract met een jaar verlengen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Streamingdienst DAZN moet het Belgische profvoetbal blijven uitzenden en betalen. Dat heeft het Brusselse arbitragehof besloten, nadat de rechtenhouder vorige maand het contract had opgezegd omdat deze er niet in slaagde de rechten door te verkopen. De organisator van de Belgische voetbalcompetitie Pro League verzette zich daartegen en heeft gelijk gekregen.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Trainer Mikel Arteta ziet dat koploper Arsenal op de goede weg is voor een eerste kampioenschap in 22 jaar. "2025 was op persoonlijk en professioneel vlak geweldig. In 2026 weten we wat we willen. We zullen er elke dag keihard voor moeten werken, maar ik denk dat we op de goede weg zijn", zei de Spaanse coach na de 4-1-zege op nummer 3 Aston Villa.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de topper in de Premier League tegen Aston Villa met ruime cijfers gewonnen. De koploper uit Londen versloeg de nummer 3 met 4-1. Daarmee kwam een einde aan een lange zegereeks van Aston Villa, dat de laatste elf officiële duels won en daarmee het clubrecord van 1914 evenaarde.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Justin Kluivert heeft in de Engelse voetbalcompetitie met Bournemouth een punt gepakt bij Chelsea. Het duel in Londen eindigde in 2-2.
15 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De voetballers van Tunesië hebben op de Afrika Cup de achtste finales bereikt. Het elftal van trainer Sami Trabelsi speelde in Rabat de laatste groepswedstrijd met 1-1 gelijk tegen Tanzania.
18 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Espanyol verbiedt supporters van FC Barcelona zaterdag in het stadion het shirt van hun club te dragen. Dat is een van de maatregelen die de Spaanse club neemt om de derby tussen de twee clubs rustig te laten verlopen.
18 uur geleden