Doelman Pickford verbetert record Banks en incasseert doelpunt
LONDEN (ANP) - Doelman Jordan Pickford van het Engelse voetbalelftal heeft in de halve finale van het Europees kampioenschap een record van zijn legendarische voorganger Gordon Banks verbeterd. In de 26e minuut van het duel met Denemarken achterhaalde hij met 721 minuten zonder tegendoelpunt de 720 minuten die Banks in 1966 zonder tegentreffers bleef.
Amper 4 minuten na deze prestatie kreeg Pickford een doelpunt tegen, gemaakt door de Deen Mikkel Damsgaard. Dat betekende, welhaast vanzelfsprekend, de eerste tegentreffer van Engeland op het Europees kampioenschap.
Banks, in 1966 wereldkampioen met Engeland, overleed in 2019.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Arne Slot voelt bij Liverpool nog altijd het vertrouwen van de clubleiding. Dat zei de Nederlandse trainer op een persconferentie, een dag na de met 4-1 verloren thuiswedstrijd tegen PSV in de Champions League.
8 minuten geledenBRAGA (ANP) - Dominique Janssen is de nieuwe aanvoerster van de Nederlandse voetbalsters. De 130-voudig international volgt Sherida Spitse op, die eerder deze maand na een recordaantal van 248 interlands stopte bij Oranje.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Joseph Oosting is de nieuwe trainer van Royal Antwerp FC. De 53-jarige Nederlander is de opvolger van de zondag ontslagen Stef Wils. Dat meldt de Belgische club.
1 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda moet het ook tegen Excelsior nog zonder Lewis Holtby stellen. De nummer 16 van de Eredivisie had voor de tweede keer bezwaar gemaakt tegen de schorsing van de Duitse middenvelder, maar ook dat beroep is afgewezen.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Couhaib Driouech kon woensdag kort na de door PSV met 4-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Liverpool in de Champions League maar moeilijk geloven dat hij als invaller twee keer had gescoord. "Dit is ongelooflijk, bizar. Ik droom volgens mij nog", aldus een lachende Driouech voor de camera van Ziggo Sport.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is de nieuwe koploper in de Champions League. De Londenaren, die ook in de Premier League bovenaan staan, versloegen Bayern München met 3-1.
17 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - PSV heeft in de Champions League gestunt bij Liverpool. De Eindhovenaren waren op Anfield met liefst 4-1 te sterk voor de regerend kampioen uit Engeland. Ivan Perisic (strafschop), Guus Til en invaller Couhaib Driouech (twee keer) scoorden voor het elftal van trainer Peter Bosz, dat na vijf speelronden 8 punten heeft en op schema ligt voor een plaats in de volgende ronde.
18 uur geleden