Doelman Pasveer held van Ajax na serie van 34 strafschoppen
AMSTERDAM (ANP) - Remko Pasveer heeft Ajax na een zeldzame strafschoppenserie naar de play-offs van de Europa League geholpen. De 40-jarige keeper stopte vijf penalty's van Panathinaikos, waaronder de laatste van oud-Feyenoorder Tonny Vilhena. Pas na 34 pogingen vanaf 11 meter was het tweeluik beslist.
Ajax verloor het thuisduel met Panathinaikos (0-1) na een treffer van Tetê in de voorlaatste minuut van de reguliere speeltijd. Ajax won vorige week met dezelfde cijfers in Athene en daardoor moesten penalty's de beslissing brengen. De thuisploeg miste viermaal vanaf 11 meter. Brian Brobbey faalde twee keer. Veel spelers moesten twee strafschoppen nemen, omdat de serie na elf pogingen van beide clubs weer opnieuw begon.
Jagiellonia Bialystok is de tegenstander van Ajax in de play-offs om een plek in het hoofdtoernooi van de Europa League. Ajax gaat komende donderdag eerst op bezoek bij de kampioen van Polen. De return is volgende week in Amsterdam.
Veel trainers kiezen ervoor hun beste spelers op te stellen, zelfs als die niet helemaal in vorm zijn. Francesco Farioli hanteert echter een andere voetbalfilosofie. Deze 35-jarige Italiaanse coach van Ajax is van mening dat hij met zijn fitste spelers de grootste kans op succes heeft, zelfs als die wat minder getalenteerd zijn dan hun ploeggenoten.
En dus zaten aanvallers Brian Brobbey, Steven Bergwijn en Bertrand Traoré op de bank toen Ajax en Panathinaikos in een snikhete Johan Cruijff ArenA aftrapten voor de return. Ajax startte met dezelfde spelers als in het uitduel van vorige week in Athene. De zes spelers die zondag rust kregen tegen sc Heerenveen, keerden terug in de basisformatie. Ook Mika Godts, een van de uitblinkers van het duel met de Friese club, moest weer plaatsmaken voor Carlos Forbs.
Ook zonder Brobbey, Bergwijn, Traoré en Godts kreeg Ajax voldoende kansen voor rust. Maar Chuba Akpom miste driemaal. Een inzet van hem werd op de lijn gekeerd. En Steven Berghuis schoot hard op de lat. Farioli greep in de tweede helft nadat Filip Djuricic bijna voor de 0-1 had getekend, na slap verdedigen van Jordan Henderson. Met Traoré en vooral Godts in de gelederen leek Ajax de klus te klaren. Maar Godts schoot op de paal en de ingevallen Tetê trapte de bezoekers in de 89e minuut naar een verlenging.
Tot genoegen van de fans van de thuisploeg mocht Brobbey in de achtste minuut van de verlenging eindelijk invallen. De spits stond nog maar net in het veld toen Traoré scoorde, maar die treffer werd afgekeurd omdat de doelpuntenmaker de Griekse doelman zou hebben gehinderd. Ook met de ingevallen Bergwijn werd Ajax niet meer gevaarlijk, waardoor een krankzinnige serie van 34 strafschoppen de beslissing moest brengen.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Bart Verbruggen is de eerste doelman van het Nederlands elftal voor het WK. Dat zei Ronald Koeman tijdens zijn persconferentie voor de oefeninterland van woensdag tegen Algerije in De Kuip. De bondscoach gaf nog niet prijs wie zijn tweede keeper is voor de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Robin Roefs en Mark Flekken zijn de andere doelmannen in de WK-selectie van Oranje.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Mats Wieffer begint woensdagavond met het Nederlands elftal aan de oefenwedstrijd tegen Algerije in De Kuip. Hij vervangt de geschorste Denzel Dumfries. Jurriën Timber, rechterverdediger van Arsenal, ontbreekt nog bij Oranje en sluit donderdag aan bij de nationale ploeg.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Marten de Roon heeft een opvallend rugnummer gekregen voor het WK. De middenvelder draagt het shirt met nummer 3 als hij in actie komt op de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit een lijst die de KNVB heeft vrijgegeven.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is met een fitte selectie begonnen aan de laatste training voor de oefeninterland van woensdagavond tegen Algerije in De Kuip. Bondscoach Ronald Koeman staat met 25 spelers van zijn selectie voor het WK op het veld in Zeist. Alleen Jurriën Timber ontbreekt nog. De verdediger maakte zaterdag na ruim twee maanden blessureleed zijn rentree voor Arsenal in de finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain en sluit donderdag aan.
2 uur geledenSOUTHAMPTON (ANP/AFP) - Voetbalclub Southampton houdt vast aan de Duitse trainer Tonda Eckert ondanks zijn rol in het spionageschandaal, dat de club een plek kostte in de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. "Ik vind dat hij een tweede kans verdient en zal hem die geven. Ik steun hem volledig, omdat ik hem een supergetalenteerde coach vind", zegt de Servische clubeigenaar Dragan Šolak in een interview met de BBC.
5 uur geledenCARDIFF (ANP) - Verdediger Derrick Luckassen is op het laatste moment toegevoegd aan de WK-selectie van Ghana. De 30-jarige geboren Amsterdammer was niet opgenomen in de voorselectie, maar is na een blessure vlak voor de deadline opgenomen in de definitieve groep van 26 spelers. Alexander Djiku van Spartak Moskou raakte afgelopen weekend geblesseerd op de training.
7 uur geledenWENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.
17 uur geleden