Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doelman Pasveer held van Ajax na serie van 34 strafschoppen

Doelman Pasveer held van Ajax na serie van 34 strafschoppen

AMSTERDAM (ANP) - Remko Pasveer heeft Ajax na een zeldzame strafschoppenserie naar de play-offs van de Europa League geholpen. De 40-jarige keeper stopte vijf penalty's van Panathinaikos, waaronder de laatste van oud-Feyenoorder Tonny Vilhena. Pas na 34 pogingen vanaf 11 meter was het tweeluik beslist.

Ajax verloor het thuisduel met Panathinaikos (0-1) na een treffer van Tetê in de voorlaatste minuut van de reguliere speeltijd. Ajax won vorige week met dezelfde cijfers in Athene en daardoor moesten penalty's de beslissing brengen. De thuisploeg miste viermaal vanaf 11 meter. Brian Brobbey faalde twee keer. Veel spelers moesten twee strafschoppen nemen, omdat de serie na elf pogingen van beide clubs weer opnieuw begon.

Jagiellonia Bialystok is de tegenstander van Ajax in de play-offs om een plek in het hoofdtoernooi van de Europa League. Ajax gaat komende donderdag eerst op bezoek bij de kampioen van Polen. De return is volgende week in Amsterdam.

Veel trainers kiezen ervoor hun beste spelers op te stellen, zelfs als die niet helemaal in vorm zijn. Francesco Farioli hanteert echter een andere voetbalfilosofie. Deze 35-jarige Italiaanse coach van Ajax is van mening dat hij met zijn fitste spelers de grootste kans op succes heeft, zelfs als die wat minder getalenteerd zijn dan hun ploeggenoten.

En dus zaten aanvallers Brian Brobbey, Steven Bergwijn en Bertrand Traoré op de bank toen Ajax en Panathinaikos in een snikhete Johan Cruijff ArenA aftrapten voor de return. Ajax startte met dezelfde spelers als in het uitduel van vorige week in Athene. De zes spelers die zondag rust kregen tegen sc Heerenveen, keerden terug in de basisformatie. Ook Mika Godts, een van de uitblinkers van het duel met de Friese club, moest weer plaatsmaken voor Carlos Forbs.

Ook zonder Brobbey, Bergwijn, Traoré en Godts kreeg Ajax voldoende kansen voor rust. Maar Chuba Akpom miste driemaal. Een inzet van hem werd op de lijn gekeerd. En Steven Berghuis schoot hard op de lat. Farioli greep in de tweede helft nadat Filip Djuricic bijna voor de 0-1 had getekend, na slap verdedigen van Jordan Henderson. Met Traoré en vooral Godts in de gelederen leek Ajax de klus te klaren. Maar Godts schoot op de paal en de ingevallen Tetê trapte de bezoekers in de 89e minuut naar een verlenging.

Tot genoegen van de fans van de thuisploeg mocht Brobbey in de achtste minuut van de verlenging eindelijk invallen. De spits stond nog maar net in het veld toen Traoré scoorde, maar die treffer werd afgekeurd omdat de doelpuntenmaker de Griekse doelman zou hebben gehinderd. Ook met de ingevallen Bergwijn werd Ajax niet meer gevaarlijk, waardoor een krankzinnige serie van 34 strafschoppen de beslissing moest brengen.

Meer uit Voetbal

Telstar betreurt 'vervelende situatie' met rookpotten in stadion

VELSEN (ANP) - Telstar betreurt het dat supporters van hun club zaterdag met "een vervelende situatie" zijn geconfronteerd. Dat stelt de Eredivisieclub in een reactie op de eigen website nadat er aan het einde van het thuisduel met Feyenoord op de Noordtribune rookpotten door uitfans werden geactiveerd.

35 minuten geleden
KNVB ziet daling stadionverboden in afgelopen seizoen

ZEIST (ANP) - De KNVB heeft het afgelopen seizoen minder stadionverboden opgelegd dan in het seizoen 2024/2025. Het aantal landelijke stadionverboden daalde van 887 naar 704 in het seizoen 2025/2026. Dat blijkt uit de dinsdag gepubliceerde Veiligheidsmonitor van de voetbalbond.

41 minuten geleden
Voetbalsters zakken plekje naar elfde plaats op wereldranglijst

ZÜRICH (ANP) - Het Nederlands vrouwenvoetbalelftal is op de wereldranglijst uit de top tien gevallen. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink zakte van de tiende naar de elfde plaats op de dinsdag door de FIFA gepubliceerde ranking. Oranje daalde een plekje ondanks de recente riante overwinningen op Hongarije in de play-offs voor WK-kwalificatie (0-8 en 3-0).

3 uur geleden
Hekkensluiter Willem II ontslaat trainer Stegeman

TILBURG (ANP) - Willem II heeft trainer John Stegeman ontslagen om de slechte resultaten in de Eredivisie. Dat meldt de club uit Tilburg in een bericht op de website. Willem II staat na negen speelronden op de laatste plaats met slechts 2 punten.

4 uur geleden
Spurs boeken tegen Coventry eerste seizoenszege Premier League

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de zevende speelronde van de Premier League eindelijk zijn eerste overwinning geboekt. De ploeg van de internationals Micky van de Ven en Jan Paul van Hecke won in het eigen stadion met 3-1 van Coventry City. De Spurs verlieten dankzij de verdiende 3 punten de laatste plaats en staan nu zelfs boven Coventry op de zestiende plaats.

15 uur geleden
Barcelona-coach ziet De Jong als optie achterin voor duel met PSG

PARIJS (ANP/RTR) - Trainer Hansi Flick van FC Barcelona ziet de herstelde middenvelder Frenkie de Jong als een van de opties achterin tijdens de uitwedstrijd in de Champions League tegen Paris Saint-Germain van dinsdag. De Catalaanse ploeg mist verdedigers Eric García, Jules Koundé en Andreas Christensen in Parijs.

17 uur geleden
Politie klaagt 23 fans Hajduk Split aan voor nazistische leuzen

ZAGREB (ANP/AFP) - De politie in Kroatië heeft 23 supporters van Hajduk Split aangeklaagd, omdat zij voorafgaand aan de wedstrijd vorige week donderdag tegen Ajax nazistische en antisemitische leuzen scandeerden. Leden van de harde kern riepen tijdens een mars op weg naar het stadion leuzen als 'verpletter de Joden' en 'sta op Adolf Hitler'.

20 uur geleden