Doelman Pasveer held van Ajax na serie van 34 strafschoppen
AMSTERDAM (ANP) - Remko Pasveer heeft Ajax na een zeldzame strafschoppenserie naar de play-offs van de Europa League geholpen. De 40-jarige keeper stopte vijf penalty's van Panathinaikos, waaronder de laatste van oud-Feyenoorder Tonny Vilhena. Pas na 34 pogingen vanaf 11 meter was het tweeluik beslist.
Ajax verloor het thuisduel met Panathinaikos (0-1) na een treffer van Tetê in de voorlaatste minuut van de reguliere speeltijd. Ajax won vorige week met dezelfde cijfers in Athene en daardoor moesten penalty's de beslissing brengen. De thuisploeg miste viermaal vanaf 11 meter. Brian Brobbey faalde twee keer. Veel spelers moesten twee strafschoppen nemen, omdat de serie na elf pogingen van beide clubs weer opnieuw begon.
Jagiellonia Bialystok is de tegenstander van Ajax in de play-offs om een plek in het hoofdtoernooi van de Europa League. Ajax gaat komende donderdag eerst op bezoek bij de kampioen van Polen. De return is volgende week in Amsterdam.
Veel trainers kiezen ervoor hun beste spelers op te stellen, zelfs als die niet helemaal in vorm zijn. Francesco Farioli hanteert echter een andere voetbalfilosofie. Deze 35-jarige Italiaanse coach van Ajax is van mening dat hij met zijn fitste spelers de grootste kans op succes heeft, zelfs als die wat minder getalenteerd zijn dan hun ploeggenoten.
En dus zaten aanvallers Brian Brobbey, Steven Bergwijn en Bertrand Traoré op de bank toen Ajax en Panathinaikos in een snikhete Johan Cruijff ArenA aftrapten voor de return. Ajax startte met dezelfde spelers als in het uitduel van vorige week in Athene. De zes spelers die zondag rust kregen tegen sc Heerenveen, keerden terug in de basisformatie. Ook Mika Godts, een van de uitblinkers van het duel met de Friese club, moest weer plaatsmaken voor Carlos Forbs.
Ook zonder Brobbey, Bergwijn, Traoré en Godts kreeg Ajax voldoende kansen voor rust. Maar Chuba Akpom miste driemaal. Een inzet van hem werd op de lijn gekeerd. En Steven Berghuis schoot hard op de lat. Farioli greep in de tweede helft nadat Filip Djuricic bijna voor de 0-1 had getekend, na slap verdedigen van Jordan Henderson. Met Traoré en vooral Godts in de gelederen leek Ajax de klus te klaren. Maar Godts schoot op de paal en de ingevallen Tetê trapte de bezoekers in de 89e minuut naar een verlenging.
Tot genoegen van de fans van de thuisploeg mocht Brobbey in de achtste minuut van de verlenging eindelijk invallen. De spits stond nog maar net in het veld toen Traoré scoorde, maar die treffer werd afgekeurd omdat de doelpuntenmaker de Griekse doelman zou hebben gehinderd. Ook met de ingevallen Bergwijn werd Ajax niet meer gevaarlijk, waardoor een krankzinnige serie van 34 strafschoppen de beslissing moest brengen.
Meer uit Voetbal
TURIJN (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de tweede keer op rij een ruime zege behaald. Zes dagen na de zege van 3-0 bij Sassuolo versloeg het elftal van coach Luciano Spalletti Cremonese met 5-0.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is in de FA Cup doorgedrongen tot de vierde ronde. Het elftal van trainer Arne Slot won in eigen stadion met 4-1 van Barnsley, dat in Engeland uitkomt op het derde niveau.
8 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman heeft op zijn verjaardag bijgetekend tot 2030 bij Newcastle United. De 26-jarige Nederlandse verdediger speelt sinds 2022 voor de Engelse voetbalclub, nadat hij voor 37 miljoen euro was overgekomen van het Franse Lille. Zijn vorige contract liep tot 2027.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft zich versterkt met João Cancelo. De koploper uit de Spaanse voetbalcompetitie neemt de 31-jarige Portugese vleugelverdediger op huurbasis over van de Saudische club Al-Hilal. Cancelo wordt dinsdag gepresenteerd, meldt FC Barcelona.
10 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Xabi Alonso is niet langer trainer van Real Madrid. De Spaanse topclub meldt dat de voormalige middenvelder de club "in onderling overleg" verlaat.
12 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Ramiz Zerrouki maakt dinsdag weer deel uit van de selectie van FC Twente, dat in de achtste finales van de KNVB-beker op bezoek gaat bij FC Utrecht. De middenvelder werd zaterdag met Algerije uitgeschakeld op de Afrika Cup.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Fred Grim maakt het seizoen af als hoofdtrainer van Ajax. De interim-coach en de directie van de club hebben dat met elkaar afgesproken, zo weten bronnen bij de club uit de hoofdstad.
12 uur geleden