Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doelman Pasveer held van Ajax na serie van 34 strafschoppen

Doelman Pasveer held van Ajax na serie van 34 strafschoppen

AMSTERDAM (ANP) - Remko Pasveer heeft Ajax na een zeldzame strafschoppenserie naar de play-offs van de Europa League geholpen. De 40-jarige keeper stopte vijf penalty's van Panathinaikos, waaronder de laatste van oud-Feyenoorder Tonny Vilhena. Pas na 34 pogingen vanaf 11 meter was het tweeluik beslist.

Ajax verloor het thuisduel met Panathinaikos (0-1) na een treffer van Tetê in de voorlaatste minuut van de reguliere speeltijd. Ajax won vorige week met dezelfde cijfers in Athene en daardoor moesten penalty's de beslissing brengen. De thuisploeg miste viermaal vanaf 11 meter. Brian Brobbey faalde twee keer. Veel spelers moesten twee strafschoppen nemen, omdat de serie na elf pogingen van beide clubs weer opnieuw begon.

Jagiellonia Bialystok is de tegenstander van Ajax in de play-offs om een plek in het hoofdtoernooi van de Europa League. Ajax gaat komende donderdag eerst op bezoek bij de kampioen van Polen. De return is volgende week in Amsterdam.

Veel trainers kiezen ervoor hun beste spelers op te stellen, zelfs als die niet helemaal in vorm zijn. Francesco Farioli hanteert echter een andere voetbalfilosofie. Deze 35-jarige Italiaanse coach van Ajax is van mening dat hij met zijn fitste spelers de grootste kans op succes heeft, zelfs als die wat minder getalenteerd zijn dan hun ploeggenoten.

En dus zaten aanvallers Brian Brobbey, Steven Bergwijn en Bertrand Traoré op de bank toen Ajax en Panathinaikos in een snikhete Johan Cruijff ArenA aftrapten voor de return. Ajax startte met dezelfde spelers als in het uitduel van vorige week in Athene. De zes spelers die zondag rust kregen tegen sc Heerenveen, keerden terug in de basisformatie. Ook Mika Godts, een van de uitblinkers van het duel met de Friese club, moest weer plaatsmaken voor Carlos Forbs.

Ook zonder Brobbey, Bergwijn, Traoré en Godts kreeg Ajax voldoende kansen voor rust. Maar Chuba Akpom miste driemaal. Een inzet van hem werd op de lijn gekeerd. En Steven Berghuis schoot hard op de lat. Farioli greep in de tweede helft nadat Filip Djuricic bijna voor de 0-1 had getekend, na slap verdedigen van Jordan Henderson. Met Traoré en vooral Godts in de gelederen leek Ajax de klus te klaren. Maar Godts schoot op de paal en de ingevallen Tetê trapte de bezoekers in de 89e minuut naar een verlenging.

Tot genoegen van de fans van de thuisploeg mocht Brobbey in de achtste minuut van de verlenging eindelijk invallen. De spits stond nog maar net in het veld toen Traoré scoorde, maar die treffer werd afgekeurd omdat de doelpuntenmaker de Griekse doelman zou hebben gehinderd. Ook met de ingevallen Bergwijn werd Ajax niet meer gevaarlijk, waardoor een krankzinnige serie van 34 strafschoppen de beslissing moest brengen.

Meer uit Voetbal

Henk Fraser aangesteld als nieuwe bondscoach van Suriname

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse Voetbal Bond (SVB) heeft de Nederlandse trainer Henk Fraser aangesteld als bondscoach van de nationale mannenvoetbalselectie. Dat meldt de bond op sociale media. Fraser maakte in 2025 al deel uit van de technische staf van toenmalig bondscoach Stanley Menzo.

4 uur geleden
Tunesië stelt Chaâbani aan als nieuwe bondscoach

TUNIS (ANP/RTR) - Tunesië heeft Mouin Chaâbani aangesteld als de nieuwe bondscoach van de voetballers. De 45-jarige Tunesiër heeft een contract tot en met 2030 getekend, meldde de Tunesische voetbalbond (FTF).

11 uur geleden
Willem II haalt verdediger Ter Avest terug naar Nederland

TILBURG (ANP) - Willem II haalt Hidde ter Avest terug naar Nederland. De 29-jarige verdediger komt transfervrij over van Oxford United en tekent een contract voor één seizoen bij de gepromoveerde club uit Tilburg, met een optie voor nog een jaar.

14 uur geleden
UEFA wijst plan FIFA voor aandelenverkoop WK resoluut af

NYON (ANP/DPA) - De Europese voetbalbond UEFA heeft zeer negatief gereageerd op de plannen van wereldvoetbalbond FIFA om een deel van de commerciële rechten van de toekomstige WK's te verkopen. FIFA wil een nieuwe dochteronderneming FIFA Forward Enterprise (FFE) oprichten en daarvan zo'n 20 procent van de aandelen verkopen aan investeerders.

15 uur geleden
Slechts geel in Bundesliga na beledigen speler met bedekte mond

FRANKFURT (ANP/DPA) - Voetballers in de Bundesliga die vanaf nu hun mond bedekken bij een verbale confrontatie met een tegenstander krijgen een gele kaart. Dat heeft de scheidsrechterscommissie van de Duitse bond (DFB) bevestigd aan persbureau dpa. Op het afgelopen WK werd de handeling nog bestraft met rood.

16 uur geleden
Mancini keert terug als bondscoach van Italië

ROME (ANP/DPA) - Roberto Mancini keert na drie jaar terug als bondscoach van de Italiaanse voetballers. Dat heeft de voorzitter van de Italiaanse voetbalbond, Giovanni Malagò, in Rome bekendgemaakt.

17 uur geleden
Oud-Feyenoorder Wellenreuther meteen geblesseerd bij Wolfsburg

WOLFSBURG (ANP) - Doelman Timon Wellenreuther kan de komende weken niet in actie komen voor zijn nieuwe club VfL Wolfsburg. De van Feyenoord overgekomen keeper heeft vrijdag een knieblessure opgelopen tijdens het vriendschappelijke duel met Olympique Lyon. Dat meldt de Duitse club dinsdag.

18 uur geleden