Doelman Pasveer held van Ajax na serie van 34 strafschoppen
AMSTERDAM (ANP) - Remko Pasveer heeft Ajax na een zeldzame strafschoppenserie naar de play-offs van de Europa League geholpen. De 40-jarige keeper stopte vijf penalty's van Panathinaikos, waaronder de laatste van oud-Feyenoorder Tonny Vilhena. Pas na 34 pogingen vanaf 11 meter was het tweeluik beslist.
Ajax verloor het thuisduel met Panathinaikos (0-1) na een treffer van Tetê in de voorlaatste minuut van de reguliere speeltijd. Ajax won vorige week met dezelfde cijfers in Athene en daardoor moesten penalty's de beslissing brengen. De thuisploeg miste viermaal vanaf 11 meter. Brian Brobbey faalde twee keer. Veel spelers moesten twee strafschoppen nemen, omdat de serie na elf pogingen van beide clubs weer opnieuw begon.
Jagiellonia Bialystok is de tegenstander van Ajax in de play-offs om een plek in het hoofdtoernooi van de Europa League. Ajax gaat komende donderdag eerst op bezoek bij de kampioen van Polen. De return is volgende week in Amsterdam.
Veel trainers kiezen ervoor hun beste spelers op te stellen, zelfs als die niet helemaal in vorm zijn. Francesco Farioli hanteert echter een andere voetbalfilosofie. Deze 35-jarige Italiaanse coach van Ajax is van mening dat hij met zijn fitste spelers de grootste kans op succes heeft, zelfs als die wat minder getalenteerd zijn dan hun ploeggenoten.
En dus zaten aanvallers Brian Brobbey, Steven Bergwijn en Bertrand Traoré op de bank toen Ajax en Panathinaikos in een snikhete Johan Cruijff ArenA aftrapten voor de return. Ajax startte met dezelfde spelers als in het uitduel van vorige week in Athene. De zes spelers die zondag rust kregen tegen sc Heerenveen, keerden terug in de basisformatie. Ook Mika Godts, een van de uitblinkers van het duel met de Friese club, moest weer plaatsmaken voor Carlos Forbs.
Ook zonder Brobbey, Bergwijn, Traoré en Godts kreeg Ajax voldoende kansen voor rust. Maar Chuba Akpom miste driemaal. Een inzet van hem werd op de lijn gekeerd. En Steven Berghuis schoot hard op de lat. Farioli greep in de tweede helft nadat Filip Djuricic bijna voor de 0-1 had getekend, na slap verdedigen van Jordan Henderson. Met Traoré en vooral Godts in de gelederen leek Ajax de klus te klaren. Maar Godts schoot op de paal en de ingevallen Tetê trapte de bezoekers in de 89e minuut naar een verlenging.
Tot genoegen van de fans van de thuisploeg mocht Brobbey in de achtste minuut van de verlenging eindelijk invallen. De spits stond nog maar net in het veld toen Traoré scoorde, maar die treffer werd afgekeurd omdat de doelpuntenmaker de Griekse doelman zou hebben gehinderd. Ook met de ingevallen Bergwijn werd Ajax niet meer gevaarlijk, waardoor een krankzinnige serie van 34 strafschoppen de beslissing moest brengen.
Meer uit Voetbal
WINSTON-SALEM (ANP/RTR) - Manuel Neuer stopt na het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico bij het Duitse nationale elftal. Dat zei de 40-jarige doelman van Bayern München donderdag op een persconferentie.
41 minuten geledenKANSAS CITY (ANP) - Quinten Timber mist zaterdag de tweede wedstrijd van het Nederlands elftal op het WK tegen Zweden. De middenvelder van Olympique Marseille heeft donderdag een lichte hersenschudding opgelopen bij een botsing met een ploeggenoot op de training.
2 uur geledenATLANTA (ANP) - Tsjechië en Zuid-Afrika hebben op het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. In Atlanta kwamen de Tsjechen vroeg op voorsprong via Michal Sadílek, oud-speler van PSV en FC Twente. Teboho Mokoena bracht Zuid-Afrika in de slotfase via een strafschop langszij.
2 uur geledenROSARIO (ANP) - De gezondheidssituatie van de vader van Lionel Messi toont vooruitgang. Dat meldde de familie van de sterspeler van het Argentijnse nationale voetbalelftal donderdag in een verklaring aan Argentijnse media. Na het eerste WK-duel met Algerije (3-0), waarin Messi drie keer scoorde, gaf hij in een emotioneel interview aan lastige dagen te hebben gehad. Het is niet bekend wat de vader van Messi voor gezondheidsprobleem heeft.
3 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman heeft zaterdag in de tweede groepswedstrijd op het wereldkampioenschap voetbal tegen Zweden vooralsnog de beschikking over zijn gehele selectie. Om 17.30 uur (Nederlandse tijd) verschenen alle 26 spelers op het veld van het complex van de voetbalsters van KC Current in Kansas City.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ziggo stopt op 1 juli volgend jaar als hoofdsponsor van Ajax. Het bedrijf heeft besloten het aflopende contract niet te verlengen.
6 uur geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe meldt de komst van Dirk Kuyt als assistent-trainer van de nieuwe hoofdcoach İsmail Kartal. De club uit Istanbul zegt een principeakkoord te hebben met de Nederlandse oud-international, die de trainer is van FC Dordrecht en nog een contract heeft tot medio 2028.
8 uur geleden