Doelman Padt redt punt voor FC Groningen bij rentree Robben
GRONINGEN (ANP) - Het duel tussen FC Groningen en FC Utrecht heeft geen doelpunten opgeleverd: 0-0. De noorderlingen hadden het punt vooral te danken aan doelman Sergio Padt. De 30-jarige keeper verrichtte op eigen veld een aantal prima reddingen. De thuisclub daarentegen wist Thijmen Nijhuis, de debuterende doelman van FC Utrecht, amper te bedreigen.
Arjen Robben maakte bij FC Groningen zijn rentree als invaller, ruim een maand na zijn eerste wedstrijd tegen PSV (1-3) waarin hij na een half uur geblesseerd moest uitvallen. De oud-international deed een kwartiertje mee, maar kon zijn club in die korte tijd niet aan een overwinning helpen.
FC Groningen had voor de rust het meeste balbezit, maar kon geen grote kansen afdwingen. Ook FC Utrecht maakte voorin een vrij machteloze indruk. Aanvoerder Simon Gustafson was nog wel dicht bij 0-1. Na een pass van Gyrano Kerk stuitte de Zweed op doelman Padt.
Aanvalsdrang
In de tweede helft toonde het nog ongeslagen FC Utrecht meer aanvalsdrang. Sander van de Streek kreeg al snel een grote kopkans op aangeven van opnieuw Kerk. Met een reflex voorkwam Padt een achterstand. Kort daarna wist de Franse debutant Moussa Sylla hem met een subtiele voetbeweging wel te passeren, maar het doelpunt werd terecht afgekeurd wegens buitenspel.
Padt hield daarna ook Bart Ramselaar en opnieuw Van de Streek (twee keer) van scoren af. In het laatste kwartier mocht ook Robben zich weer even laten zien. Hij toonde op de rechterflank nog wel één kenmerkende dribbel naar binnen toe, maar kon namens de Groningers het verschil nog niet maken.
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN/DEN BOSCH (ANP) - Het is Vitesse niet gelukt zich in de laatste speelronde van de Keuken Kampioen Divisie te plaatsen voor de nacompetitie. Daarin had de club uit Arnhem nog promotie naar de Eredivisie kunnen afdwingen. De ploeg van trainer Rüdiger Rehm stond in Leeuwarden met 2-1 achter tegen SC Cambuur, toen het duel definitief werd gestaakt om het gooien van vuurwerk door fans van Vitesse.
52 minuten geledenLEEUWARDEN (ANP) - Het duel tussen SC Cambuur en Vitesse in de eerste divisie is vrijdagavond definitief gestaakt. Met nog enkele minuten speeltijd op de klok en bij een stand van 1-2 gooiden supporters uit het uitvak vuurwerk op de tribunes met Cambuur-supporters. De wedstrijd was eerder op de avond al eens stilgelegd.
53 minuten geledenARNHEM (ANP) - Vitesse gaat na het voetbalseizoen opnieuw een onzekere periode tegemoet. Komende vrijdag neemt de advocaat-generaal een conclusie over het arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies neemt de Hoge Raad later een beslissing.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.
7 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
1 dag geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
1 dag geleden