
Doelman Onana traint weer bij Ajax
AMSTERDAM (ANP) - André Onana heeft na een dopingschorsing de training bij Ajax hervat. De landskampioen laat de doelman voorlopig met Jong Ajax en andere keepers trainen.
Onana mocht tot 4 september niet bij Ajax trainen, na een positieve dopingtest. Over twee maanden mag hij ook weer wedstrijden spelen. Ajax laat Onana voorlopig met het beloftenelftal trainen omdat hij zijn aflopende contract niet wil verlengen. Onana kan Ajax na het seizoen transfervrij verlaten. Beide partijen hebben geen overeenstemming bereikt over een nieuw contract.
Ajax heeft Onana wel ingeschreven voor de Champions League. Maar directeur voetbalzaken Marc Overmars ziet voorlopig geen toekomst voor de doelman bij het eerste elftal. Trainer Erik ten Hag beschikt met Maarten Stekelenburg, Remko Pasveer en Jay Gorter al over drie doelmannen.
"We hebben besloten dat André gaat starten met keeperstraining en groepstraining bij Jong Ajax", liet Overmars vorige week al weten. "Wij zijn inmiddels verder gegaan zonder hem en hebben tijdens zijn schorsing twee keepers aangetrokken. Een ervaren en een talentvolle, die laatste met het oog op onze toekomst. De selectie is aan het seizoen begonnen en zit midden in een groepsproces."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Kenny Tete blijft bij Fulham voetballen. De 29-jarige Nederlandse vleugelverdediger heeft zijn aflopende contract met drie jaar verlengd en is nu tot de zomer van 2028 verbonden aan de Londense club, die afgelopen seizoen als elfde eindigde in de Premier League.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het contract met Ro-Zangelo Daal opengebroken en verlengd. De 21-jarige vleugelaanvaller is nu tot de zomer van 2030 aan de Alkmaarders verbonden.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louise van Oosten vervolgt haar voetbalcarrière bij Ajax. De 20-jarige verdedigster komt over van ADO Den Haag en ondertekent een contract voor drie jaar. Eerder deze transferperiode maakte Daniëlle Noordermeer ook de overstap van ADO naar Ajax.
5 uur geledenSITTARD (ANP) - Mattijs Branderhorst (31) is ook komend seizoen de doelman van Fortuna Sittard. Hij tekende een contract dat hem tot medio 2029 aan de Limburgse club verbindt. Dat heeft Fortuna Sittard op de website van de club laten weten.
6 uur geledenTHUN (ANP) - Onweer heeft de eerste training van de Oranjevrouwen in Zwitserland verstoord. Na een inloopronde bliksemde het kort op het natte trainingsveld in Thun, waarna direct een groot deel van de spelersgroep de dug-out in rende. Daarop werd besloten het eerste deel van de training in de sportschool af te werken en later terug het veld op te gaan.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax blijft ook de komende jaren in de Johan Cruijff ArenA voetballen. De Amsterdamse club, die de hoofdhuurder van het stadion is, verlengde dinsdag het contract met vijftien jaar, tot 2040.
8 uur geledenOBERENTFELDEN (ANP/RTR) - Aitana Bonmatí heeft zich weer aangesloten bij de Spaanse selectie voor het EK vrouwenvoetbal in Zwitserland. De middenvelder van FC Barcelona werd vorige week met een virale hersenvliesontsteking opgenomen in het ziekenhuis.
8 uur geleden