Doelman Onana heeft selectie Kameroen en WK verlaten
DOH (ANP) - Doelman André Onana van Kameroen heeft de selectie van zijn land en het WK voetbal in Qatar verlaten. De voormalig doelman van Ajax was afgelopen maandag uit de ploeg gelaten omdat hij volgens bondscoach Rigobert Song de regels had overtreden.
De voetbalbond van Kameroen had maandagavond in een verklaring naar buiten gebracht dat Onana tijdelijk geschorst was vanwege disciplinaire redenen. Dat conflict is volgens Onana niet opgelost. "Ik heb er alles aan gedaan en al mijn energie erin gestoken om tot een oplossing te komen voor een situatie die een voetballer vaak meemaakt, maar er was geen wil bij de andere partij", lichtte Onana zijn vertrek uit de selectie van 'De Ontembare Leeuwen' dinsdag toe in een persbericht.
"Ik accepteer en respecteer altijd de beslissingen van de mensen die de verantwoordelijkheid dragen om successen te behalen met ons land", zei hij nog, waarop hij zijn teamgenoten veel succes wenste. "Kameroen vertegenwoordigen is altijd een voorrecht geweest."
Onana, die tegenwoordig keept bij Internazionale, zou volgens meerdere media al vertrokken zijn bij de ploeg en naar het vliegveld zijn gegaan. De Kameroense bondscoach had maandagavond na de 3-3 tegen Servië gezegd dat de doelman nog kon terugkeren in de selectie als hij zich goed zou gedragen. Kameroen speelt vrijdag de laatste groepswedstrijd tegen Brazilië en moet winnen om kans te maken op de achtste finales.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Real Oviedo gewonnen. Gonzalo García en Jude Bellingham maakten de doelpunten voor de thuisploeg (2-0).
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk gaat zonder Eduardo Camavinga naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De middenvelder van Real Madrid maakt geen deel uit van de selectie van bondscoach Didier Deschamps.
15 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.
18 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.
18 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.
1 dag geleden