Doelman Nübel verhuist in zomer naar Bayern München
MÜNCHEN (ANP) - De overgang van doelman Alexander Nübel komende zomer van Schalke 04 naar Bayern München is rond. De 23-jarige keeper ondertekent bij de Duitse kampioen een contract voor vijf seizoenen. Zijn huidige verbintenis bij Schalke 04 loopt af. Hij meldt zich derhalve transfervrij voor het nieuwe seizoen in München.
Nübel moet bij Bayern de concurrentiestrijd aangaan met aanvoerder Manuel Neuer. De 33-jarige international heeft nog een contract tot medio 2021 en is in gesprek met de clubleiding over een verlenging tot de zomer van 2023. Nübel moet sowieso de opvolger worden van Neuer, die in 2011 eveneens de overstap maakte van Schalke 04 naar Bayern München. De Duitse recordkampioen betaalde destijds rond 30 miljoen euro voor de huidige nummer 1.
Enkele uren na het nieuws over zijn naderende verhuizing maakte coach David Wagner van Schalke 04 bekend dat Nübel zijn aanvoerdersband moet inleveren. "Dat is nu het beste voor het team", liet de coach van de nummer vijf van de Bundesliga weten. "Als hij aanvoerder zou blijven, zou dat onnodige onrust kunnen veroorzaken."
Nübel raakt mogelijk ook zijn basisplaats kwijt bij Schalke. Hij werd half december voor vier duels geschorst na het uitdelen van een karatetrap. Zijn vervanger Markus Schubert heeft het tot dusver goed gedaan. Nübel ontbreekt deze maand door zijn straf sowieso nog in de duels met Borussia Mönchengladbach (17 januari) en uitgerekend Bayern München (25 januari).
Meer uit Voetbal
DALLAS (ANP) - Het WK voetbal zal als gepland doorgaan in 2026, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft operationeel directeur Heimo Schirgi van de FIFA gezegd. "Op een gegeven moment zullen we een oplossing vinden en zal het WK uiteraard doorgaan. Het WK is te groot. We hopen ook dat iedereen die zich heeft gekwalificeerd, kan meedoen", zei Schirgi tijdens een bijeenkomst in Dallas.
49 minuten geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - Twee voetballers zijn levenslang geschorst in de Verenigde Staten omdat ze hebben gegokt op wedstrijden in de Major League Soccer (MLS). Het zijn de Ghanees Yaw Yeboah en Derrick Jones, een Amerikaan die is geboren in Ghana. Yeboah speelde interlands voor Ghana en is oud-speler van FC Twente.
1 uur geledenCANBERRA (ANP) - Australië heeft vijf Iraanse voetbalsters een humanitair visum verstrekt. De speelsters vroegen asiel aan nadat ze voorafgaand aan een wedstrijd in Australië vorige week niet meezongen met het Iraanse volkslied. Dat werd in Iran gezien als daad van verzet tegen de islamitische republiek, waarna de vijf in Iraanse staatsmedia werden neergezet als verraders.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - West Ham United heeft zich als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de FA Cup. De ploeg van de Nederlandse aanvaller Crysencio Summerville versloeg in Londen na strafschoppen Brentford. De stand na de reguliere speeltijd en de verlenging was 2-2.
11 uur geledenATALANTA (ANP/DPA) - Bayern München kan dinsdag weer een beroep doen op Harry Kane voor de eerste wedstrijd in de achtste finales van de Champions League bij Atalanta. De Engelse spits miste vrijdag de gewonnen competitiewedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach (4-1) door een kuitblessure.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil komend seizoen met Ajax direct meestrijden om de landstitel. Dat zei de nieuwe technisch directeur maandag in de Johan Cruijff ArenA bij zijn officiële benoeming in een buitengewone algemene vergadering voor aandeelhouders.
22 uur geleden