Doelman Neuer denkt niet aan pensioen en kijkt uit naar Spanje
STUTTGART (ANP/DPA) - Doelman Manuel Neuer denkt niet aan stoppen. De 38-jarige Duitser is bang dat die gedachte hem zal remmen in zijn prestaties. "Dat is psychologisch gezien helemaal niet goed voor mij. Daarom kijk ik uit naar wedstrijden als deze", refereerde de keeper van Bayern München aan het kwartfinaleduel op het EK vrijdag tegen Spanje.
"Om eerlijk te zijn, denk ik totaal niet aan stoppen. Ik weet dat mijn tijd een keer komt, maar dat is niet nu", aldus de doelman op een persconferentie. Neuer speelt zijn achtste eindtoernooi met Duitsland en werd in 2014 wereldkampioen. Zijn contract bij Bayern loopt volgend jaar af.
Ook Ilkay Gündogan, aanvoerder van Die Mannschaft, is nog niet klaar met voetballen. De 33-jarige middenvelder van FC Barcelona "heeft nooit zulke gedachten gehad". Hij focust zich vooral op de kwartfinale tegen Spanje. "Ik wil er ook alles aan doen om ervoor te zorgen dat het niet de laatste wedstrijd is van Toni Kroos", zei hij. De 34-jarige Kroos stopt na het EK in eigen land als international. Als clubvoetballer is hij al gestopt.
De titelkandidaten Duitsland en Spanje treffen elkaar vrijdag om 18.00 uur in Stuttgart.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Oud-voetbalinternational Kees Kuijs is op 94-jarige leeftijd overleden. Zijn familie heeft dat bevestigd aan het ANP. Kuijs was speler van NAC Breda en HFC Haarlem en speelde 43 interlands tussen 1955 en 1962. Hij was de oudste nog levende oud-international van het Nederlands elftal.
32 minuten geledenSTUTTGART (ANP) - De Duitse voetballers hebben een oefenwedstrijd tegen Ghana met klein verschil gewonnen. In Stuttgart eindigde het duel in 2-1.
13 uur geledenSOLNA (ANP/RTR) - Polen hoopt dinsdag in de finale van de play-offs voor het WK voetbal na 96 jaar weer een uitwedstrijd tegen Zweden te winnen. Na de zege van 3-0 voor de Polen in een vriendschappelijke ontmoeting in 1930 in Stockholm, won Zweden daarna acht keer in eigen land en eindigden twee duels onbeslist.
15 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - De Deense bondscoach Brian Riemer heeft de cruciale wedstrijd van dinsdag tegen Tsjechië op een persconferentie omschreven als de belangrijkste wedstrijd uit zijn trainerscarrière. Een overwinning zou Denemarken een ticket voor het aanstaande WK voetbal opleveren.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het stadion van ADO Den Haag komt een standbeeld van oud-speler Lex Schoenmaker te staan. De gemeente Den Haag heeft maandag ingestemd met het initiatief van een groep supporters, omdat zijn prestaties deel uitmaken "van de rijke sporthistorie van Den Haag".
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voetballers die vrijwillig de nationaliteit van een ander land hebben aangenomen, worden geacht op de hoogte te zijn van de eventuele consequenties voor de Nederlandse nationaliteit. Dat stelt een woordvoerder van het ministerie van Justitie in antwoord op vragen van het ANP over een paspoortkwestie binnen het Nederlandse betaald voetbal, waarbij mogelijk meerdere profs betrokken zijn. De KNVB stelt dat clubs uit de Eredivisie en eerste divisie alleen spelers moeten opstellen die zeker speelgerechtigd zijn.
18 uur geledenZEIST (ANP) - Denzel Dumfries draagt de aanvoerdersband bij het Nederlands elftal als Virgil van Dijk dinsdag rust krijgt tijdens de oefeninterland tegen Ecuador. Dat bevestigde Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.
18 uur geleden