Doelman Jurjus is wel toe aan feestje met FC Groningen
GRONINGEN (ANP) - Doelman Hidde Jurjus kon zijn geluk niet op na de zege van FC Groningen op Fortuna Sittard in de kwartfinale van de KNVB-beker. Na een gelijke stand na reguliere speeltijd en verlenging (0-0) nam de thuisploeg de strafschoppen beter (4-3).
Jurjus stopte een strafschop van Oguzhan Özyakup en zag Mouhamed Belkheir op de lat schieten. "Het was een slechte wedstrijd. Voor de mensen thuis werd het pas leuk bij de penalty's. Wij konden ook niet meer. En zij ook niet. Dan krijg je dit", jubelde Jurjus bij ESPN. "Zelf heb ik wel een lekkere wedstrijd gekeept. Al met al is het een heel mooie dag."
FC Groningen won de KNVB-beker in 2015 en degradeerde afgelopen seizoen uit de Eredivisie. De club wordt zaterdag tijdens een loting gekoppeld aan Feyenoord, NEC of SC Cambuur voor een halve finale.
"Een thuiswedstrijd tegen Cambuur of NEC zou geweldig zijn", stelde Jurjus. "Maar een thuiswedstrijd tegen Feyenoord zou ook mooi zijn. Maar laten we nu eerst maar eens genieten. Want deze club heeft veel klappen gehad en is wel eens toe aan een feestje."
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft de tweede plaats in de Bundesliga behouden. De ploeg herstelde zich van een nederlaag bij Hoffenheim, waarmee net voor de interlandperiode een einde was gekomen aan een reeks van acht duels zonder verlies. Leipzig won zondag de thuiswedstrijd tegen Werder Bremen met 2-0.
6 minuten geledenCREMONA (ANP) - AS Roma heeft dankzij een 3-1-zege bij Cremonese de koppositie ingenomen in de Italiaanse Serie A. De Romeinen kwamen op 27 punten uit twaalf duels en houden daarmee Napoli (25 punten) achter zich. Internazionale kan de leiding zondagavond weer overnemen als het wint van AC Milan in de Milanese derby.
18 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - De competitiewedstrijd tussen FC Groningen en PEC Zwolle is na twaalf minuten gestaakt. Het veld in de Euroborg was volgens scheidsrechter Alex Bos te glad om op te spelen. Volgens hem was het te gevaarlijk voor de spelers.
23 minuten geledenBOLOGNA (ANP) - Matteo Berrettini heeft de Italiaanse tennisploeg op voorsprong gezet in de finale van de Davis Cup tegen Spanje. De nummer 56 van de wereldranglijst won in Bologna zijn wedstrijd tegen Pablo Carreño Busta, die op de 89e plaats staat: 6-3 6-4.
28 minuten geledenVELSEN (ANP) - Telstar staat na dertien speelronden op de laatste plaats in de Eredivisie. Het elftal van trainer Anthony Correia speelde zondag voor eigen publiek met 1-1 gelijk tegen FC Utrecht. Telstar heeft 10 punten en nam de laatste plaats over van Heracles Almelo. FC Utrecht staat vijfde met 20 punten.
33 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie opnieuw punten verspeeld. Na de nederlaag in de vorige speelronde tegen Go Ahead Eagles (2-1), ging het elftal van trainer Robin van Persie nu voor eigen publiek onderuit tegen NEC: 2-4.
35 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid overweegt de clubstructuur te veranderen zodat externe investeerders een belang van 5 procent kunnen kopen. Dat heeft voorzitter Florentino Pérez zondag gezegd. De leden van de club moeten nog wel met dat plan instemmen. Daartoe zal op korte termijn een speciale vergadering worden gehouden.
3 uur geleden