Doelman Jurjus is wel toe aan feestje met FC Groningen
GRONINGEN (ANP) - Doelman Hidde Jurjus kon zijn geluk niet op na de zege van FC Groningen op Fortuna Sittard in de kwartfinale van de KNVB-beker. Na een gelijke stand na reguliere speeltijd en verlenging (0-0) nam de thuisploeg de strafschoppen beter (4-3).
Jurjus stopte een strafschop van Oguzhan Özyakup en zag Mouhamed Belkheir op de lat schieten. "Het was een slechte wedstrijd. Voor de mensen thuis werd het pas leuk bij de penalty's. Wij konden ook niet meer. En zij ook niet. Dan krijg je dit", jubelde Jurjus bij ESPN. "Zelf heb ik wel een lekkere wedstrijd gekeept. Al met al is het een heel mooie dag."
FC Groningen won de KNVB-beker in 2015 en degradeerde afgelopen seizoen uit de Eredivisie. De club wordt zaterdag tijdens een loting gekoppeld aan Feyenoord, NEC of SC Cambuur voor een halve finale.
"Een thuiswedstrijd tegen Cambuur of NEC zou geweldig zijn", stelde Jurjus. "Maar een thuiswedstrijd tegen Feyenoord zou ook mooi zijn. Maar laten we nu eerst maar eens genieten. Want deze club heeft veel klappen gehad en is wel eens toe aan een feestje."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Marcel Brands (63) blijft tot medio 2029 algemeen directeur van PSV. Dat heeft de Eindhovense voetbalclub in een persbericht bekendgemaakt. Brands heeft zijn contract met twee jaar verlengd. "Ik voel me fit, heb veel plezier in mijn werk en PSV voelt als mijn club. Samen met het directieteam en alle medewerkers wil ik verder bouwen aan een sterke toekomst", stelt hij.
27 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid heeft de 19-jarige Endrick tot het einde van het seizoen verhuurd aan Olympique Lyon. Dat melden beide clubs. Met de huur is 1 miljoen euro gemoeid.
28 minuten geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieduel tussen Go Ahead Eagles en sc Heerenveen van zondag 25 januari uitgesteld. Dat gebeurde op verzoek van de club uit Deventer, die enkele dagen daarvoor en daarna moet spelen in de Europa League. De wedstrijd wordt op woensdag 11 februari ingehaald in de Adelaarshorst.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot verwacht spits Alexander Isak "een paar maanden" te moeten missen na zijn enkeloperatie en kuitbeenbreuk. De 26-jarige Zweed liep de blessure op bij een volgens Slot "roekeloze tackle" van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven afgelopen weekend.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.
21 uur geledenRIYAD (ANP) - Dankzij David Neres heeft Napoli de Italiaanse Supercup veroverd. De oud-aanvaller van Ajax maakte beide doelpunten in de finale tegen Bologna (2-0) die werd gespeeld in Riyad, de hoofdstad van Saudi-Arabië.
21 uur geledenBRUGGE (ANP) - Nicky Hayen is de nieuwe trainer van KRC Genk. Hij is de opvolger van Thorsten Fink, die vorige week werd ontslagen.
1 dag geleden