Doelman Hahn mag voor Suriname voetballen
BRUSSEL (ANP) - Doelman Warner Hahn mag voor de nationale voetbalploeg van Suriname uitkomen. De mondiale federatie FIFA heeft daar toestemming voor gegeven. De 28-jarige Rotterdammer speelde voor de jeugdelftallen van Oranje, maar wordt nu international van Suriname. De FIFA heeft het makkelijker gemaakt voor voetballers om te switchen van land om interlands voor te spelen.
Hahn is reservekeeper bij de Belgische club Anderlecht, waar hij eind vorig jaar een contract tot het einde van het seizoen ondertekende. De doelman zat zonder club nadat zijn contract bij sc Heerenveen was afgelopen. Hahn hield in de tussenliggende maanden zijn conditie op peil bij PEC Zwolle, een van zijn oude clubs. De doelman speelde ook voor FC Dordrecht, Feyenoord en Excelsior.
Bondscoach Dean Gorré van Suriname krijgt steeds meer spelers tot zijn beschikking die afkomstig zijn uit Nederland. Gorré kon de afgelopen weken al onder anderen Ramon Leeuwin (AZ), Shaquille Pinas (ADO Den Haag), Miquel Nelom (Willem II), Diego Biseswar (Apollon Limassol) en Ryan Donk (Galatasaray) toevoegen aan zijn selectie. Suriname begint eind deze maand aan de kwalificatie voor het WK van 2022 in Qatar.
Meer uit Voetbal
STUTTGART (ANP/DPA) - Zestien Feyenoord-supporters zijn donderdagavond in Stuttgart aangehouden wegens vernieling en het afsteken van vuurwerk na de Europa League-wedstrijd tegen VfB Stuttgart. Dat maakte de politie bekend. Stuttgart won de wedstrijd met 2-0.
7 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in Londen niet kunnen stunten tegen Crystal Palace in de derde speelronde van de Conference League. De nummer 9 van de Premier League was te sterk voor de nummer 3 van de Eredivisie: 3-1. De Alkmaarders blijven dankzij de eerdere zege op Slovan Bratislava op 3 punten staan en zakken weg in de stand. Crystal Palace is op 6 punten gekomen en klimt juist omhoog.
7 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Feyenoord heeft de derde nederlaag in vier duels in de Europa League geleden. De club verloor de uitwedstrijd tegen VfB Stuttgart door doelpunten van Bilal El Khannouss en Deniz Undav in de slotfase (2-0).
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli wilde donderdagavond niets kwijt over de situatie bij zijn oude werkgever. Dat zei de Italiaan bij de persconferentie na afloop van de Europa League-wedstrijd tegen FC Utrecht met zijn huidige club FC Porto die eindigde in 1-1.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft na vier duels voor het eerst een punt overgehouden aan een Europa League-wedstrijd. Tegen het FC Porto van trainer Francesco Farioli werd het in een uitverkochte Galgenwaard 1-1. Utrecht-keeper Vasilis Barkas moest in de 66e minuut na de gelijkmaker met een rode kaart het veld verlaten na een opstootje met doelpuntenmaker Borja Sainz.
9 uur geledenSALZBURG (ANP) - Go Ahead Eagles heeft niet opnieuw gestunt in de Europa League. De laatste winnaar van de KNVB-beker verloor het uitduel met RB Salzburg (2-0) na een goede eerste helft en een minder optreden na rust .
9 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Gonçalo Borges begint om 21.00 uur met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen VfB Stuttgart in de Europa League. De linksbuiten vormt een voorhoede met Ayase Ueda en Anis Hadj Moussa.
9 uur geleden