Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doelman Flekken met Freiburg naar Duitse bekerfinale

Doelman Flekken met Freiburg naar Duitse bekerfinale

HAMBURG (ANP) - Doelman Mark Flekken heeft met SC Freiburg de finale van het Duitse bekertoernooi bereikt. De ploeg van de Oranje-international won in de halve finales met 3-1 bij Hamburger SV, via doelpunten in de eerste helft van Nils Petersen, Nicolas Höfler en Vincenzo Grifo (strafschop). Bij tweedeklasser HSV, dat in de slotfase nog iets terug deed, werd de Nederlandse jeugdinternational Ludovit Reis (ex-FC Groningen) na bijna 70 minuten gewisseld.

De finale van het toernooi om de DFB-Pokal is op zaterdag 21 mei in het Olympiastadion in Berlijn. Freiburg treft dan de winnaar van het duel tussen RB Leipzig en 1. FC Union Berlin. Die clubs nemen het woensdagavond tegen elkaar op.

SC Freiburg won nog nooit een grote prijs. De club werd wel vier keer kampioen van de tweede Bundesliga, voor het laatst in 2016. De ploeg van doelman Flekken staat nu in de hoogste afdeling op de vijfde plaats en heeft zelfs uitzicht op een plek in de Champions League. Freiburg moet dan in de top 4 eindigen.

Bondscoach Louis van Gaal is gecharmeerd van de 28-jarige Flekken, die in de laatste twee interlands van het Nederlands elftal onder de lat stond.

Meer uit Voetbal

Ajax wint uitwedstrijd tegen Sparta en klimt naar tweede plaats

ROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft de goede vorm van de zeges op FC Groningen en Atalanta voortgezet met een overwinning bij Sparta Rotterdam. Op Het Kasteel won de ploeg van trainer Míchel Sánchez met 2-1 dankzij treffers van Tolu Arokodare en Abdellah Ouazane. Jens Toornstra scoorde voor Sparta.

54 minuten geleden
Doelpuntenmaker Til ziet PSV laatste weken te veel kansen missen

EINDHOVEN (ANP) - Guus Til zag PSV ook in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord (1-1) veel kansen missen. "Ik maak me pas zorgen als we geen mogelijkheden meer krijgen", zei de aanvallende middenvelder van de titelhouder. "Laten we het erop houden dat het even niet meezit."

1 uur geleden
WK gewichtheffen in 2030 eerste WK in Rusland sinds invasie

LAUSANNE (ANP/RTR) - Moskou is de gastheer van het WK gewichtheffen in 2030. De internationale gewichthefbond IWF heeft als eerste sportbond zondag een wereldkampioenschap toegewezen aan Rusland sinds de Russische invasie van Oekraïne in 2022. De Russische stad Kazan zou de WK zwemmen van 2025 organiseren, maar die titelstrijd werd verplaatst naar Singapore.

2 uur geleden
Trainer Bosz: PSV was beter dan Feyenoord en verdiende de zege

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz baalde van het gelijkspel van PSV tegen Feyenoord (1-1). "We hadden verdiend om deze wedstrijd te winnen", zei hij.

2 uur geleden
Kluivert vergroot met Bournemouth zorgen bij Manchester United

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft voor de achtste wedstrijd op rij niet gewonnen. Op het eigen Old Trafford verloor de ploeg van trainer Michael Carrick met 3-0 van Bournemouth. Justin Kluivert was met een assist belangrijk voor zijn club.

2 uur geleden
Liverpool verslaat nummer 3 Brighton en klimt naar plek 4

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zondag met 2-0 gewonnen van de nummer 3 van de Premier League, Brighton & Hove Albion. Door de overwinning is Liverpool opgeklommen naar de vierde plaats met 15 punten en is het Brighton tot op 1 punt genaderd. Koplopers Manchester City en Arsenal hebben 21 punten. In de volgende speelronde speelt Liverpool tegen Arsenal, en Brighton tegen Manchester City.

2 uur geleden
Van Bronckhorst tevreden met gelijkspel van Feyenoord tegen PSV

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst kan leven met het gelijkspel van zijn Feyenoord tegen PSV (1-1). "Ik ben blij dat we hier met een puntje vertrekken", zei hij. "Dit is een goed resultaat voor ons."

2 uur geleden