Doelman Flekken met Freiburg naar Duitse bekerfinale
HAMBURG (ANP) - Doelman Mark Flekken heeft met SC Freiburg de finale van het Duitse bekertoernooi bereikt. De ploeg van de Oranje-international won in de halve finales met 3-1 bij Hamburger SV, via doelpunten in de eerste helft van Nils Petersen, Nicolas Höfler en Vincenzo Grifo (strafschop). Bij tweedeklasser HSV, dat in de slotfase nog iets terug deed, werd de Nederlandse jeugdinternational Ludovit Reis (ex-FC Groningen) na bijna 70 minuten gewisseld.
De finale van het toernooi om de DFB-Pokal is op zaterdag 21 mei in het Olympiastadion in Berlijn. Freiburg treft dan de winnaar van het duel tussen RB Leipzig en 1. FC Union Berlin. Die clubs nemen het woensdagavond tegen elkaar op.
SC Freiburg won nog nooit een grote prijs. De club werd wel vier keer kampioen van de tweede Bundesliga, voor het laatst in 2016. De ploeg van doelman Flekken staat nu in de hoogste afdeling op de vijfde plaats en heeft zelfs uitzicht op een plek in de Champions League. Freiburg moet dan in de top 4 eindigen.
Bondscoach Louis van Gaal is gecharmeerd van de 28-jarige Flekken, die in de laatste twee interlands van het Nederlands elftal onder de lat stond.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.
36 minuten geledenLEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Ronald Koeman heeft niet overwogen om Wout Weghorst buiten zijn selectie te laten. De spits heeft een teleurstellend seizoen bij Ajax achter de rug, maar de bondscoach ziet in hem nog altijd een meerwaarde als Oranje op het WK een achterstand moet wegwerken.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Ronald Koeman weet niet of hij op het WK direct met Memphis Depay in de basis moet beginnen. De spits maakte zondag na twee maanden afwezigheid zijn rentree bij Corinthians en de bondscoach wil niet te veel risico met hem nemen.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Marten de Roon is in de ogen van Ronald Koeman de beste vervanger voor Jerdy Schouten in de WK-selectie van Oranje. De PSV'er liep begin april een zware blessure op en staat maanden aan de kant.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Ian Maatsen en Lutsharel Geertruida mogen nog een klein beetje hopen op deelname aan het wereldkampioenschap voetbal met Oranje. De verdedigers staan op een reservelijst, zei bondscoach Ronald Koeman woensdag op een persconferentie.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De selectie van het Nederlands elftal voor het komende WK is op dertien plaatsen gewijzigd ten opzichte van het EK van 2024 in Duitsland. Dat is precies de helft van de groep.
2 uur geleden