Doelman Flekken met Freiburg naar Duitse bekerfinale
HAMBURG (ANP) - Doelman Mark Flekken heeft met SC Freiburg de finale van het Duitse bekertoernooi bereikt. De ploeg van de Oranje-international won in de halve finales met 3-1 bij Hamburger SV, via doelpunten in de eerste helft van Nils Petersen, Nicolas Höfler en Vincenzo Grifo (strafschop). Bij tweedeklasser HSV, dat in de slotfase nog iets terug deed, werd de Nederlandse jeugdinternational Ludovit Reis (ex-FC Groningen) na bijna 70 minuten gewisseld.
De finale van het toernooi om de DFB-Pokal is op zaterdag 21 mei in het Olympiastadion in Berlijn. Freiburg treft dan de winnaar van het duel tussen RB Leipzig en 1. FC Union Berlin. Die clubs nemen het woensdagavond tegen elkaar op.
SC Freiburg won nog nooit een grote prijs. De club werd wel vier keer kampioen van de tweede Bundesliga, voor het laatst in 2016. De ploeg van doelman Flekken staat nu in de hoogste afdeling op de vijfde plaats en heeft zelfs uitzicht op een plek in de Champions League. Freiburg moet dan in de top 4 eindigen.
Bondscoach Louis van Gaal is gecharmeerd van de 28-jarige Flekken, die in de laatste twee interlands van het Nederlands elftal onder de lat stond.
Meer uit Voetbal
HERNING (ANP) - Ajax heeft de vijfde overwinning op rij geboekt. De Amsterdammers versloegen FC Midtjylland, dat een helft lang met een man minder speelde, in de Conference League: 1-6. Spits Tolu Arokodare was met twee doelpunten opnieuw de gevierde man bij Ajax. Linkervleugelverdediger Owen Wijndal, aanvoerder Davy Klaassen en aanvallers Oscar Gloukh en Marcos Leonardo scoorden ook.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - FIFA-baas Gianni Infantino heeft voetbalvedette Cristiano Ronaldo bedankt voor zijn wedstrijden in het Portugese elftal. "Hij heeft generaties geïnspireerd, miljoenen fans verenigd en de hoop en trots van Portugal naar de grootste podia gebracht", prijst de voorzitter van de wereldvoetbalbond de 41-jarige voetballer, die eerder donderdag aankondigde te stoppen bij het nationale elftal.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zijn tweede overwinning behaald in het hoofdtoernooi van de Europa League. De ploeg van trainer Dick Schreuder won in het eigen Goffertstadion met 3-1 van Omonia Nicosia uit Cyprus na twee treffers van Bryan Linssen en een van Clement Bischoff.
1 uur geledenHERNING (ANP) - Het vuurwerk dat voor aanvang van de wedstrijd tussen FC Midtjylland en Ajax vanaf de tribunes werd afgestoken, was afkomstig uit het vak met meegereisde supporters van Ajax. Dat is te zien op beelden op sociale media.
2 uur geledenHERNING (ANP) - De uitwedstrijd van Ajax tegen FC Midtjylland in de Conference League is donderdag een kwartier later begonnen. Op het veld in Herning was sprake van dichte rook. Het zicht voor de spelers en arbitrage was daardoor minimaal.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha heeft zijn toekomst aan FC Barcelona verbonden. De 29-jarige aanvaller heeft zijn contract tot medio 2030 verlengd, zo maakte de kampioen van Spanje bekend.
8 uur geledenTOKIO (ANP) - Kozo Tashima stelt zich kandidaat voor de verkiezingen voor het voorzitterschap van wereldvoetbalbond FIFA. Dat heeft hij na een vergadering van de Japanse voetbalbond laten weten.
9 uur geleden