
Doelman Flekken grijpt met Freiburg net naast Champions League
LEVERKUSEN (ANP) - Doelman Mark Flekken heeft zich met SC Freiburg niet kunnen plaatsen voor de Champions League. Door de 2-1-nederlaag bij Bayer Leverkusen eindigde de ploeg van trainer Christian Streich op de zesde plaats in de Duitse voetbalcompetitie, wat een ticket voor de Europa League opleverde. RB Leipzig haalde met 2 punten meer de vierde plaats binnen en daarmee een plek in de groepsfase van de Champions League.
Freiburg moest zelf winnen bij Leverkusen, de nummer 3 van de Bundesliga, om Leipzig nog in te halen en Leipzig moest dan verliezen bij Arminia Bielefeld. Leipzig stond lange tijd met 1-0 achter en Freiburg maakte in de slotfase gelijk, waardoor Freiburg even aan één doelpunt genoeg zou hebben om de vierde plaats over te nemen. Treffers in de blessuretijd bij beide duels zorgden ervoor dat dat niet gebeurde. Voor Leipzig maakte Willi Orbán de 1-1. Bielefeld eindigde als zeventiende en degradeert net als SpVgg Greuther Fürth uit de Bundesliga.
1. FC Union Berlin won met 3-2 van VfL Bochum en verzekerde zich zo van de vijfde plaats. Union, waar de in Amsterdam geboren aanvaller Sheraldo Becker al in de 19e minuut werd gewisseld, gaat daardoor volgend seizoen spelen in de Europa League. In het seizoen 2001-2002 speelde de club uit Berlijn voor het laatst op dit niveau, toen het toernooi nog de UEFA Cup heette. 1. FC Köln plaatste zich als nummer 7 van de Bundesliga voor de Conference League.
Lewandowski en Haaland
De topschutters Robert Lewandowski en Erling Haaland maakten beiden in hun waarschijnlijk laatste duel voor hun club een doelpunt. Lewandowski scoorde voor Bayern München tijdens het 2-2-gelijkspel tegen VfL Wolfsburg en eindigde na 34 competitieduels op 35 doelpunten. De Poolse spits heeft gezegd te willen vertrekken bij Bayern en wordt nadrukkelijk in verband gebracht met FC Barcelona. Wolfsburg kwam, mede dankzij een assist van basisspeler Micky van de Ven, terug van een 2-0-achterstand.
Haaland maakte voor Borussia Dortmund uit een strafschop de gelijkmaker tegen Hertha BSC (2-1-winst) en werd in de slotfase gewisseld. De Noor kwam dit seizoen tot 22 competitiedoelpunten in 24 wedstrijden. Volgend seizoen speelt de 21-jarige spits waarschijnlijk voor Manchester City, dat al een akkoord heeft bereikt met Dortmund over een transfer. Haaland moet het zelf nog wel eens worden met de Engelse topclub.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Atalanta heeft met een zege op AS Roma de derde plaats in de Serie A zekergesteld. De ploeg uit Bergamo met Marten de Roon won de thuiswedstrijd met 2-1.
12 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - FC Den Bosch is de play-offs om promotie naar de Eredivisie begonnen met een zege op SC Cambuur. In Stadion De Vliert won de ploeg van coach Ulrich Landvreugd in de eerste ronde met 1-0. Beide ploegen spelen vrijdag de return in Leeuwarden.
12 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid moet op zijn minst de komende twee wedstrijden Vinícius Júnior en Lucas Vázquez missen. Beide spelers raakten zondag geblesseerd in de met 4-3 verloren 'Clásico' tegen FC Barcelona. De club lichtte op zijn website toe dat aanvaller Vinícius een verstuikte enkel heeft en dat verdediger Vázquez een spierblessure in zijn linkerbovenbeen heeft.
14 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda gaat volgend seizoen niet verder met de Tsjechische voetballer Dominik Janosek. De 26-jarige middenvelder verlaat de club na dit seizoen, aldus NAC.
17 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Carlo Ancelotti is de nieuwe bondscoach van de Braziliaanse voetballers. De huidige trainer van Real Madrid ondertekent een contract tot en met het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Xabi Alonso volgt Ancelotti naar alle waarschijnlijkheid op bij Real.
18 uur geledenNYON (ANP) - Dennis Higler is door de UEFA aangesteld als videoscheidsrechter voor de Champions League-finale tussen Internazionale en Paris Saint-Germain op zaterdag 31 mei. Pol van Boekel assisteert hem, meldt de UEFA.
19 uur geledenUTRECHT (ANP) - Davy Klaassen (Ajax), Igor Paixão (Feyenoord), Ismael Saibari (PSV), Sem Steijn (FC Twente) en Kenneth Taylor (Ajax) zijn genomineerd voor de prijs van beste voetballer van dit seizoen in de Eredivisie. Dat meldt de Eredivisie CV.
19 uur geleden