Doelman Flekken en aanvaller Lang voor het eerst bij Oranje
ZEIST (ANP) - Bondscoach Louis van Gaal heeft twee debutanten opgenomen in de selectie van het Nederlands elftal voor de WK-kwalificatiewedstrijden tegen Letland en Gibraltar. Doelman Mark Flekken (SC Freiburg) en aanvaller Noa Lang (Club Brugge) mogen zich maandag voor het eerst melden bij Oranje. Van Gaal heeft in totaal 26 spelers opgeroepen voor de komende interlands.
Oranje speelt volgende week vrijdag in Riga tegen Letland en neemt het drie dagen later in De Kuip op tegen Gibraltar. De ploeg van Van Gaal gaat na zes wedstrijden aan kop in groep G met 13 punten. Noorwegen heeft evenveel punten, maar een minder doelsaldo. Turkije staat 2 punten achter. De groepswinnaar plaatst zich rechtstreeks voor het WK van volgend jaar in Qatar.
Meer uit Voetbal
RIYAD (ANP) - Oranje-international Crysencio Summerville verruilt West Ham United voor Al-Hilal in Saudi-Arabië. De 24-jarige aanvaller heeft vrijdag bij de club uit Riyad een contract voor vier jaar getekend.
3 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft de klacht van mensenrechtenorganisatie FairSquare tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit verworpen. Volgens het IOC valt de zaak buiten de jurisdictie van de ethische commissie, aldus een IOC-woordvoerder.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP/AFP) - Middenvelder Rodri (30) mist waarschijnlijk de start van het seizoen bij zijn club Manchester City. De Spanjaard, die afgelopen zondag wereldkampioen werd, ondergaat maandag een rugoperatie. Dat bevestigde City-coach Enzo Maresca.
8 uur geledenBREDA (ANP) - Het gedegradeerde NAC Breda heeft zich voor de komende twee seizoenen versterkt met Mats Seuntjens (34). Dat meldt de club op de website. Seuntjens sluit zich maandag aan bij de selectie van trainer Carl Hoefkens.
9 uur geledenLAUSANNE (ANP/AFP) - Sporttribunaal CAS buigt zich op 8 oktober over het beroep van Senegal tegen de intrekking van de Afrika Cup-titel. De Senegalese voetbalbond besloot in maart naar het CAS te stappen nadat de Afrikaanse voetbalbond het land de winst van de Afrika Cup had ontnomen.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische voetbalbond (KBVB) heeft Mark van Bommel aangesteld als nieuwe bondscoach. De 49-jarige Nederlander is de opvolger van de maandag vertrokken Fransman Rudi Garcia. Van Bommel tekent een contract tot en met het EK van 2028, meldt de KBVB in een verklaring.
10 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse voetbalbond DFB heeft de aanstelling van Jürgen Klopp als bondscoach bevestigd. De oud-trainer van Liverpool tekende een contract tot en met het WK van 2030. De 59-jarige Duitser is de opvolger van Julian Nagelsmann, die drie weken geleden na een teleurstellend WK vertrok. Pepijn Lijnders, die eerder assistent was van Klopp bij Liverpool, wordt een van de assistenten bij Duitsland.
14 uur geleden