Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doelman Flekken beleeft frustrerende avond in Kuip vol met Polen

Doelman Flekken beleeft frustrerende avond in Kuip vol met Polen

ROTTERDAM (ANP) - Doelman Mark Flekken zocht niet naar excuses na het gelijkspel van het Nederlands elftal tegen Polen in de Nations League (2-2). "Ik ga de beelden nog wel even terugkijken", zei hij in de catacomben van De Kuip die tijdens het duel voor ongeveer de helft was gevuld met luidruchtige fans van de bezoekers. "Maar ik heb sterk het gevoel dat ik die 0-1 had moeten voorkomen. Daar baal ik van."

Flekken liet zich twee dagen voor zijn 29e verjaardag verrassen door een laag schot van Matthew Cash. Aan de 0-2 van Piotr Zielinski in de 50e minuut had hij geen schuld. Steven Berghuis leed balverlies, waarna de in Kerkrade geboren doelman plotseling oog in oog stond met twee Poolse aanvallers.

"Dit zijn frustrerende avonden voor een keeper", omschreef Flekken vlak na de wedstrijd zijn gevoelens. "Ik verricht in de tweede helft nog wel aan aardige redding. Maar die jongen bleek al buitenspel te staan. Dus dat telt niet. Verder kreeg ik weinig te doen maar word ik wel twee keer gepasseerd."

Keepers

Flekken zou eigenlijk niet keepen tegen Polen. Maar Jasper Cillessen liep tijdens een training tegen een paal aan. "Die kneuzing moet eerst soepel worden", zei bondscoach Louis van Gaal. "Ik vind het niet prettig. Hij is heel veel geblesseerd en je moet op spelers kunnen rekenen."

Cillessen stond eerder dit seizoen langdurig aan de kant met een lies- en kuitblessure. Hij is niet de enige Nederlandse keeper met fysieke klachten. Tim Krul verliet afgelopen week geblesseerd het trainingskamp van Oranje. Feyenoorder Justin Bijlow maakt geen deel uit van nationale selectie omdat hij pas net hersteld is van een voetblessure. Ajacied Remko Pasveer stond de afgelopen maanden aan de kant met een gebroken vinger. Ook hij is in beeld bij Van Gaal voor het WK in Qatar.

Zonde

Oranje is halverwege de groepsfase nog steeds koploper van groep 4 van de A-divisie van de Nations League. met een voorsprong van 3 punten op België en Polen. "Toch blijft het zonde dat we niet hebben gewonnen. Dan hadden we helemaal los gestaan", zei Flekken die Memphis Depay in blessuretijd een strafschop zag missen nadat Davy Klaassen en Denzel Dumfries Oranje op 1-2 en 2-2 hadden gezet.

Nederland sluit het seizoen dinsdag af met een thuisduel met Wales. "Jasper zal dan wel keepen denk ik", zei Flekken die het afgelopen seizoen met SC Freiburg als zesde eindigde in de Bundesliga. "Volgens mij was zijn blessure niet zo ernstig. Maar als hij niet kan spelen, dan moet ik zorgen dat ik er sta."

Meer uit Voetbal

Aanvaller Linssen verlengt aflopend contract bij NEC tot 2028

NIJMEGEN (ANP) - Bryan Linssen (35) heeft zijn aflopende contract bij NEC met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Linssen kwam in januari 2025 over naar Nijmegen vanuit Japan. In ruim een jaar tijd speelde hij 45 wedstrijden en maakte hij veertien doelpunten. Hij is inmiddels uitgegroeid tot de vaste spits van NEC, dat met de derde plaats in de Eredivisie en het behalen van de bekerfinale een zeer succesvol seizoen beleeft.

16 uur geleden
Bondscoach Lucescu weg bij Roemenië na mislopen WK voetbal

BOEKAREST (ANP/AFP) - Mircea Lucescu is niet langer bondscoach van het Roemeense voetbalelftal. De 80-jarige coach heeft zijn functie neergelegd nadat hij er met zijn ploeg niet in was geslaagd om kwalificatie voor het WK voetbal van komende zomer af te dwingen, meldt de Roemeense voetbalbond.

16 uur geleden
Italiaanse bondsvoorzitter treedt alsnog af na WK-debacle Italië

ROME (ANP/RTR) - Voorzitter Gabriele Gravina van de Italiaanse voetbalbond heeft alsnog zijn functie neergelegd. Zijn positie stond onder grote druk nadat Italië dinsdagavond in de play-offs voor het WK voetbal werd uitgeschakeld door Bosnië en Herzegovina. Italië mist zo zijn derde mondiale eindronde op rij.

17 uur geleden
KNVB en grote steden werken aan meer ruimte voor amateurvoetbal

ZEIST (ANP) - De KNVB wil samen met de zes grootste Nederlandse gemeenten zorgen dat velden voor amateurvoetbal beter worden benut. Door de groei van steden is de beschikbare ruimte beperkt en staat deze onder druk, ziet de voetbalbond. Met 'Elk veld telt - Samen voor voetbal' wil de bond samen met Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Eindhoven en Groningen onder meer de capaciteit vergroten.

18 uur geleden
Voetballer Chery per direct weer speelgerechtigd voor NEC

NIJMEGEN (ANP) - NEC meldt dat aanvoerder Tjaronn Chery per direct weer inzetbaar is voor de club. De aanvaller van de Nijmeegse club heeft toestemming gekregen nadat er een oplossing is gevonden in de zogenoemde paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. Het gaat hierbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die een partner of kinderen met een Nederlandse nationaliteit hebben.

19 uur geleden
Internationals met Nederlandse kinderen snel weer in actie

DEN HAAG (ANP) - Voor een aantal Surinaamse of Indonesische internationals is er zo'n snelle oplossing in de zogenoemde paspoortkwestie mogelijk dat ze dit weekend gewoon in actie kunnen komen. Dat heeft een woordvoerder van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) aan het ANP laten weten. Het gaat daarbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die kinderen met Nederlandse nationaliteit hebben.

19 uur geleden
Coach Slegers met Arsenal naar halve finales Champions League

LONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.

1 dag geleden