Doelman Eijlers (41) valt weer in als het moet: ik voel me 25
BOEDAPEST (ANP) - Als het nodig is, staat keeperstrainer Gerrie Eijlers zaterdag op het EK handbal tegen Montenegro opnieuw op het wedstrijdformulier van het Nederlands team en is hij bereid om in te vallen. "Ik ben 41, maar voel me 25", zegt de Volendammer op de dag dat Oranje aan het bijkomen is van de nederlaag tegen olympisch kampioen Frankrijk, maar nog meer de dag dat de Nederlandse ploeg verder is geplaagd met nieuwe coronabesmettingen. "Het is heel vervelend en vooral die onzekerheid doet de spelers geen goed. Iedere dag worden we twee keer getest en elke keer is er weer de stress of de test wel of niet positief is."
Eijlers dacht twee jaar geleden dat hij de kroon op zijn lange carrière zette toen de Nederlands handballers in Noorwegen voor het eerst meededen aan het EK. Enkele maanden na dat toernooi beëindigde hij na 120 interlands zijn indrukwekkende loopbaan. Totdat hij donderdag ineens de vraag kreeg of hij reservekeeper wilde zijn tegen Frankrijk op het EK in Boedapest. "Dat was natuurlijk niet gepland. Maar ik was aanwezig bij de test van keeper Dennis Schellekens en zag het verkeerde streepje al meteen in beeld komen; positief dus. Er was een tweede keeper nodig en de tijd om die nog in te laten vliegen was er niet, dus kwam de vraag of ik wilde keepen. Daar hoefde ik niet over te twijfelen en het mocht tot mijn verbazing ook nog van de toernooi-organisatie."
Hij zal er niet om liegen, Eijlers genoot van zijn korte invalbeurt. Oranje stond toen al ruim achter en de wedstrijd was in feite gespeeld, maar de inzet van de ervaren keeper was er niet minder om. "Ik pakte drie van de vier ballen; een reddingspercentage van 75 procent. Als je weet dat een keeper met 30 tot 35 procent een goede dag heeft, mag ik niet klagen. Ik voelde me erg goed mag ik wel zeggen en had zeker niet het gevoel dat mijn leeftijd in de weg zat."
Vervangers
Inmiddels zijn er twee keepers bijgekomen op vrijdag. Thijs van Leeuwen en René de Knegt komen als vervangers, omdat na Schellekens eerste doelman Bart Ravensbergen ook positief is getest. "We hebben een lijst van keepers die we achter de hand houden, maar die jongens moeten maar wel kunnen op zo korte termijn. Ik ben super dankbaar dat René en Thijs komen."
Eijlers geniet ook van de prestaties van de Nederlandse mannen, die een mijlpaal bereikten door de hoofdronde te halen en daarmee bij de beste twaalf landen van Europa horen. "Een doorbraak. Dit team bulkt van de supertalenten. Er zit zoveel handbalvermogen in de ploeg en sommige van die jonge talenten zijn nu al de steunpilaren in de ploeg. Spelers als Kay Smits en Luc Steins spelen bij absolute topclubs. Die spelen niet tien, maar vijftig topwedstrijden per jaar. Steeds meer jongens maken die stap naar grote buitenlands clubs en worden beter. De Nederlandse handbalmannen zijn bezig hun aanzien te vergroten."
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - De Nederlandse baansprinters hebben in Shanghai opnieuw met succes hun wereldtitel verdedigd. Harry Lavreysen, Jeffrey Hoogland en Roy van den Berg versloegen in de finale van de teamsprint de Australiërs. Het Nederlandse trio werd vanaf 2019 acht keer wereldkampioen op dit onderdeel. Voor Lavreysen betekende het zijn 21e wereldtitel op de baan.
52 minuten geledenSHANGHAI (ANP) - Lorena Wiebes (27) heeft bij de WK baanwielrennen in Shanghai haar wereldtitel op het onderdeel scratch opnieuw geprolongeerd. De 27-jarige Nederlandse was de afgelopen twee WK's ook al de beste op het niet-olympische onderdeel.
1 uur geledenSHANGHAI (ANP) - De Nederlandse baansprintsters zijn er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale van de teamsprint op de WK baanwielrennen in Shanghai. Kim Kalee, Hetty van de Wouw en Steffie van der Peet verloren in de eerste ronde van de Duitse vrouwen en zullen hun titel in de finale later woensdagmiddag niet verdedigen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Drie Russische turners zijn woensdag begonnen aan de podiumtraining bij de WK in Ahoy Rotterdam. Het gaat om Arsenii Doechno, Daniel Marinov en Sergei Naidin. Zij arriveerden dinsdag, samen met turnster Aljona Glotova, in de Nederlandse stad.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Fransman Gaël Monfils (40) heeft zijn tennisloopbaan beëindigd. Dat heeft de International Tennis Integrity Agency (ITIA) volgens persbureau Reuters laten weten. Monfils valt niet langer onder de antidopingprotocollen van de sport en mag niet meer deelnemen aan toernooien, vertelde een woordvoerder van de ITIA woensdag aan Reuters. Monfils staat op de officiële lijst van gestopte spelers van de organisatie. Hij heeft zelf nog niets naar buiten gebracht.
2 uur geledenLAUSANNE (ANP) - De mondiale turnbond World Gymnastics en de Israëlische turnbond (IGF) hebben een schikking getroffen in de zaak rondom de uitsluiting van de Israëlische turners tijdens de WK van vorig jaar in Jakarta. Daarmee is de procedure bij het Internationaal Sporttribunaal (CAS) beëindigd, zo meldt World Gymnastics in een persbericht.
2 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Botic van de Zandschulp is er op het masterstoernooi van Shanghai niet in geslaagd de kwartfinale te bereiken. De beste tennisser van Nederland moest in de vierde ronde na drie sets het hoofd buigen voor de als twaalfde geplaatste Spanjaard Rafael Jódar: 7-6 (4) 4-6 2-6.
6 uur geleden