Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doelman Ecuador ziet manieren om Nederlands elftal pijn te doen

Doelman Ecuador ziet manieren om Nederlands elftal pijn te doen

DOHA (ANP) - Ecuador ziet de wedstrijd met het Nederlands elftal op het WK van vrijdag met vertrouwen tegemoet. De Zuid-Amerikanen hebben respect voor het elftal van trainer Louis van Gaal, maar halen ook hoop uit het openingsduel van Oranje met Senegal (2-0), liet doelman Hernán Galíndez dinsdag weten.

"Ondanks de zege van Nederland ging de wedstrijd echt gelijk op", vertelde de keeper in een volle perszaal met veelal Ecuadoraanse journalisten, voorafgaand aan de training op de velden van Mesaimeer SC in Doha. "Er zijn manieren om ze pijn te doen."

De 35-jarige Galíndez, die sinds dit jaar in eigen land speelt voor S.D. Aucas uit Quito, verwees naar de nederlaag van Argentinië eerder op dinsdag tegen Saudi-Arabië (2-1). "Argentinië was 36 wedstrijden lang ongeslagen, meer dan drie jaar achtereen. Je hebt geen garanties. Wij speelden eind maart met 1-1 gelijk tegen ze, toen hadden we eigenlijk ook moeten winnen. De nederlaag van Argentinië zal echt niet de laatste verrassing van dit WK zijn."

Ecuador weinig trefzeker

Ecuador ging zelf met niet al te veel vertrouwen naar Qatar. Het elftal van trainer Gustavo Alfaro uit Argentinië krijgt weinig doelpunten tegen, maar scoort zelf ook moeizaam. Tegen Qatar stond de 33-jarig Enner Valencia van Fenerbahçe met twee doelpunten op. De aanvaller was bij het WK van 2014 tegen Brazilië al drie keer trefzeker. Valencia viel in de slotfase van de ontmoeting met Qatar uit, maar hij lijkt op tijd fit voor Oranje.

"Niet iedereen had gedacht dat we nu al 3 punten zouden hebben", aldus Galíndez, die even vreemd opkeek toen de naam van Andries Noppert door een Nederlandse journalist werd genoemd. Van zijn collega van het Nederlands elftal, die maandag tegen Senegal verrassend zijn debuut maakte als international, had hij duidelijk nog nooit gehoord.

WK-doelstelling Ecuador

Ecuador hoopt zich bij de vierde WK-deelname voor de tweede keer voor de knock-outfase te kwalificeren. In 2006 in Duitsland gebeurde dat voor het eerst. Engeland was toen in de achtste finales met 1-0 te sterk. Bij het WK-debuut in 2002 en bij het WK van 2014 strandde de Ecuadoranen in de groepsfase.

"Natuurlijk, het zal een zware wedstrijd worden tegen Nederland", zei Galíndez. "Maar zij zullen ons met respect behandelen. We hebben nog twee wedstrijden de kans om de volgende ronde te bereiken."

Meer uit Voetbal

Ronaldo verbreekt record met zesde WK-deelname voor Portugal

LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.

9 minuten geleden
NAC neemt na degradatie afscheid van drie leden technische staf

BREDA (ANP) - NAC Breda neemt na de degradatie afscheid van assistent-trainer Tomasz Kaczmarek, keeperstrainer Gabor Babos en aanvalstrainer Matthew Amoah. Dat maakte de club dinsdag bekend.

1 uur geleden
Willem II-fans blijven niet welkom bij play-offduel in Volendam

VOLENDAM (ANP) - Willem II-fans blijven niet welkom bij de finale van de play-offs om promotie/degradatie zaterdag bij FC Volendam. De gemeente Edam-Volendam houdt vast aan dat besluit van maandag na eerdere ongeregeldheden. Na aandringen van het competitiebestuur betaald voetbal ging de gemeente wel akkoord met uitfans bij het play-offduel tussen Ajax en FC Groningen, dat donderdag in hetzelfde stadion wordt gespeeld.

1 uur geleden
Schotland met veel ervaring naar eerste WK in 28 jaar

GLASGOW (ANP) - Schotland heeft een ervaren selectie opgeroepen voor de eerste WK-deelname in 28 jaar. Een aanzienlijk deel van de selectie was al geboren toen Schotland in 1998 in Frankrijk niet verder kwam dan de groepsfase. De Schotten bereikten dit WK door in een enerverende kwalificatiewedstrijd met Denemarken af te rekenen.

2 uur geleden
FC Groningen-fans toch welkom in Volendam voor duel met Ajax

VOLENDAM (ANP) - Fans van FC Groningen zijn donderdag toch welkom bij het play-offduel met Ajax in Volendam. Dat heeft de burgemeester van Volendam besloten, meldt FC Groningen op de website. Maandag had de gemeente Edam-Volendam nog bekendgemaakt dat er vanwege eerdere ongeregeldheden geen uitfans welkom waren, maar daar was zowel FC Groningen als voetbalbond KNVB het niet mee eens.

2 uur geleden
Bild: Neuer keert tijdens WK terug als keeper bij Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keept bij Duitsland tijdens het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat verrassende besluit heeft bondscoach Julian Nagelsmann genomen, meldt de Duitse krant Bild. Neuer (40) nam na het EK van 2024 in eigen land afscheid van de nationale ploeg en speelde sindsdien geen interland meer.

3 uur geleden
Arsenal na krappe zege op Burnley dicht bij Engelse titel

LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.

15 uur geleden