Doelman Ecuador ziet manieren om Nederlands elftal pijn te doen
DOHA (ANP) - Ecuador ziet de wedstrijd met het Nederlands elftal op het WK van vrijdag met vertrouwen tegemoet. De Zuid-Amerikanen hebben respect voor het elftal van trainer Louis van Gaal, maar halen ook hoop uit het openingsduel van Oranje met Senegal (2-0), liet doelman Hernán Galíndez dinsdag weten.
"Ondanks de zege van Nederland ging de wedstrijd echt gelijk op", vertelde de keeper in een volle perszaal met veelal Ecuadoraanse journalisten, voorafgaand aan de training op de velden van Mesaimeer SC in Doha. "Er zijn manieren om ze pijn te doen."
De 35-jarige Galíndez, die sinds dit jaar in eigen land speelt voor S.D. Aucas uit Quito, verwees naar de nederlaag van Argentinië eerder op dinsdag tegen Saudi-Arabië (2-1). "Argentinië was 36 wedstrijden lang ongeslagen, meer dan drie jaar achtereen. Je hebt geen garanties. Wij speelden eind maart met 1-1 gelijk tegen ze, toen hadden we eigenlijk ook moeten winnen. De nederlaag van Argentinië zal echt niet de laatste verrassing van dit WK zijn."
Ecuador weinig trefzeker
Ecuador ging zelf met niet al te veel vertrouwen naar Qatar. Het elftal van trainer Gustavo Alfaro uit Argentinië krijgt weinig doelpunten tegen, maar scoort zelf ook moeizaam. Tegen Qatar stond de 33-jarig Enner Valencia van Fenerbahçe met twee doelpunten op. De aanvaller was bij het WK van 2014 tegen Brazilië al drie keer trefzeker. Valencia viel in de slotfase van de ontmoeting met Qatar uit, maar hij lijkt op tijd fit voor Oranje.
"Niet iedereen had gedacht dat we nu al 3 punten zouden hebben", aldus Galíndez, die even vreemd opkeek toen de naam van Andries Noppert door een Nederlandse journalist werd genoemd. Van zijn collega van het Nederlands elftal, die maandag tegen Senegal verrassend zijn debuut maakte als international, had hij duidelijk nog nooit gehoord.
WK-doelstelling Ecuador
Ecuador hoopt zich bij de vierde WK-deelname voor de tweede keer voor de knock-outfase te kwalificeren. In 2006 in Duitsland gebeurde dat voor het eerst. Engeland was toen in de achtste finales met 1-0 te sterk. Bij het WK-debuut in 2002 en bij het WK van 2014 strandde de Ecuadoranen in de groepsfase.
"Natuurlijk, het zal een zware wedstrijd worden tegen Nederland", zei Galíndez. "Maar zij zullen ons met respect behandelen. We hebben nog twee wedstrijden de kans om de volgende ronde te bereiken."
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink wil met de voetbalsters van het Nederlands elftal vaker eerder op de avond spelen. Zo hoopt hij meer publiek naar de thuiswedstrijden te trekken. Bij het gewonnen WK-kwalificatieduel met Frankrijk (2-1), dat dinsdagavond om 20.45 uur begon, was het Rat Verlegh Stadion in Breda met zo'n 6500 mensen voor slechts iets meer dan een kwart gevuld.
3 uur geledenBREDA (ANP) - Debutante Renee van Asten "wist niet wat ze voelde" bij haar openingstreffer voor Oranje tegen Frankrijk (2-1-winst). "Dit heb ik nog nooit gevoeld. Het was puur geluk, enthousiasme. Onbeschrijflijk eigenlijk. Ik zakte bijna door mijn voeten", zei de 19-jarige verdedigster van Ajax na het duel in Breda.
3 uur geledenBREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink was naar eigen zeggen niet verbaasd na de knappe 2-1-zege van de Oranjevrouwen op Frankrijk, maar wel "enorm trots". "Dat komt door hoe de groep het plan heeft vertaald naar het veld en met hoeveel passie zij hebben gespeeld", zei Veurink tijdens zijn persconferentie.
6 uur geledenBREDA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het WK-kwalificatieduel met Frankrijk verrassend gewonnen. Zonder veel ervaren speelsters won de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Breda met 2-1 van de nummer 6 van de wereld. Debutante Renee van Asten en Esmee Brugts scoorden namens Oranje.
7 uur geledenBREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.
10 uur geledenMIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.
10 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
18 uur geleden