Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doelman Ecuador ziet manieren om Nederlands elftal pijn te doen

Doelman Ecuador ziet manieren om Nederlands elftal pijn te doen

DOHA (ANP) - Ecuador ziet de wedstrijd met het Nederlands elftal op het WK van vrijdag met vertrouwen tegemoet. De Zuid-Amerikanen hebben respect voor het elftal van trainer Louis van Gaal, maar halen ook hoop uit het openingsduel van Oranje met Senegal (2-0), liet doelman Hernán Galíndez dinsdag weten.

"Ondanks de zege van Nederland ging de wedstrijd echt gelijk op", vertelde de keeper in een volle perszaal met veelal Ecuadoraanse journalisten, voorafgaand aan de training op de velden van Mesaimeer SC in Doha. "Er zijn manieren om ze pijn te doen."

De 35-jarige Galíndez, die sinds dit jaar in eigen land speelt voor S.D. Aucas uit Quito, verwees naar de nederlaag van Argentinië eerder op dinsdag tegen Saudi-Arabië (2-1). "Argentinië was 36 wedstrijden lang ongeslagen, meer dan drie jaar achtereen. Je hebt geen garanties. Wij speelden eind maart met 1-1 gelijk tegen ze, toen hadden we eigenlijk ook moeten winnen. De nederlaag van Argentinië zal echt niet de laatste verrassing van dit WK zijn."

Ecuador weinig trefzeker

Ecuador ging zelf met niet al te veel vertrouwen naar Qatar. Het elftal van trainer Gustavo Alfaro uit Argentinië krijgt weinig doelpunten tegen, maar scoort zelf ook moeizaam. Tegen Qatar stond de 33-jarig Enner Valencia van Fenerbahçe met twee doelpunten op. De aanvaller was bij het WK van 2014 tegen Brazilië al drie keer trefzeker. Valencia viel in de slotfase van de ontmoeting met Qatar uit, maar hij lijkt op tijd fit voor Oranje.

"Niet iedereen had gedacht dat we nu al 3 punten zouden hebben", aldus Galíndez, die even vreemd opkeek toen de naam van Andries Noppert door een Nederlandse journalist werd genoemd. Van zijn collega van het Nederlands elftal, die maandag tegen Senegal verrassend zijn debuut maakte als international, had hij duidelijk nog nooit gehoord.

WK-doelstelling Ecuador

Ecuador hoopt zich bij de vierde WK-deelname voor de tweede keer voor de knock-outfase te kwalificeren. In 2006 in Duitsland gebeurde dat voor het eerst. Engeland was toen in de achtste finales met 1-0 te sterk. Bij het WK-debuut in 2002 en bij het WK van 2014 strandde de Ecuadoranen in de groepsfase.

"Natuurlijk, het zal een zware wedstrijd worden tegen Nederland", zei Galíndez. "Maar zij zullen ons met respect behandelen. We hebben nog twee wedstrijden de kans om de volgende ronde te bereiken."

Meer uit Voetbal

PSV'er Saibari twee keer trefzeker bij ruime oefenzege Marokko

RABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.

1 uur geleden
België boekt oefenzege in Kroatië in aanloop naar WK voetbal

RIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.

1 uur geleden
Ajax bevestigt komst Spaanse trainer Míchel voor twee seizoenen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.

3 uur geleden
Burgemeester verbiedt oefenduel Congo - Chili in Spanje om ebola

LA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.

3 uur geleden
Noorse bond sluit zich aan bij klacht tegen FIFA-baas om Trump

OSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.

4 uur geleden
Voetbalclub Fulham neemt na vijf jaar afscheid van trainer Silva

LONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.

4 uur geleden
Tennisser Zverev eenvoudig naar halve finales Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.

5 uur geleden