Doelman Drommel tekent voor vijf seizoenen bij PSV
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de transfer van doelman Joël Drommel afgerond. De 24-jarige keeper komt in de zomer over van FC Twente. Hij tekent in Eindhoven een contract tot medio 2026.
"Met Joël beschikken we komend seizoen over een talentvolle doelman die er direct staat en potentie heeft nog beter te worden", zegt technisch manager John de Jong. De overgang van Drommel hing al een tijdje in de lucht. PSV en FC Twente onderhandelden lang over de transfersom. De doelman had vorige maand al een persoonlijk akkoord bereikt met de Eindhovense club en werd afgelopen week medisch gekeurd bij PSV.
Drommel staat sinds 2014 onder contract bij FC Twente. Hij debuteerde in 2015 in het eerste elftal. De doelman speelde tot dusver 120 competitiewedstrijden voor FC Twente. Dit seizoen werd Drommel voor het eerst opgeroepen voor het Nederlands elftal.
Wijzigingen op doel
"Vanaf het eerste gesprek heb ik mijn zinnen op een overstap naar PSV gezet", zegt Drommel. "De club en trainer Roger Schmidt hebben veel vertrouwen in mijn kwaliteiten. PSV is een Nederlandse topclub, die jaarlijks strijdt om de prijzen en Europees voetbal speelt. Naar die uitdaging was ik op zoek."
PSV laat weten met het vastleggen van Drommel in te spelen op wijzigingen in het keepersbestand. "Met het aanstaande vertrek van Lars Unnerstall en de mogelijkheid dat Yvon Mvogo terugkeert naar RB Leipzig in ons achterhoofd, wilden we er zeker van zijn bij de start van het seizoen te beschikken over een betrouwbare keeper die de kwaliteiten heeft om voor PSV te spelen", zegt De Jong. "Dat is met het aantrekken van Joël gelukt. Hij heeft ondanks zijn nog jonge leeftijd al ontzettend veel ervaring op het hoogste niveau. We zijn overtuigd van zijn kwaliteiten en potentie."
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft FC Barcelona in El Clásico de eerste nederlaag van het seizoen in de Spaanse competitie bezorgd. In Camp Nou werd het 2-1 voor de bezoekers uit Madrid. Kylian Mbappé scoorde twee keer voor Real, Raphinha maakte het doelpunt van Barcelona.
13 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zondagavond zijn eerste minuten van het seizoen gemaakt bij FC Barcelona. Hij maakte in de 74e minuut een invalbeurt in El Clásico tegen Real Madrid bij een stand van 1-1. De Jong kwam nog niet in actie door een knieblessure die hij opliep bij het Nederlands elftal tijdens het WK voetbal van afgelopen zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
14 uur geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente heeft de tiende speelronde van de Eredivisie afgesloten met een overwinning op AZ en is de club uit Alkmaar daarmee voorbijgestoken op de ranglijst. In het AFAS Stadion in Alkmaar werd het 0-2. Twente staat nu vierde met 20 punten, evenveel als nummer 5 AZ en nummer 3 PSV. Feyenoord is de koploper met 24 punten.
15 uur geledenFREIBURG (ANP) - Bayern München heeft dankzij een zege bij SC Freiburg de koppositie in de Bundesliga weer overgenomen van Borussia Dortmund. De Duitse landskampioen, die het in Freiburg moest doen zonder trainer Vincent Kompany, won met 3-1.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft de goede vorm van de zeges op FC Groningen en Atalanta voortgezet met een overwinning bij Sparta Rotterdam. Op Het Kasteel won de ploeg van trainer Míchel Sánchez met 2-1 dankzij treffers van Tolu Arokodare en Abdellah Ouazane. Jens Toornstra scoorde voor Sparta.
18 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til zag PSV ook in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord (1-1) veel kansen missen. "Ik maak me pas zorgen als we geen mogelijkheden meer krijgen", zei de aanvallende middenvelder van de titelhouder. "Laten we het erop houden dat het even niet meezit."
19 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - Moskou is de gastheer van het WK gewichtheffen in 2030. De internationale gewichthefbond IWF heeft als eerste sportbond zondag een wereldkampioenschap toegewezen aan Rusland sinds de Russische invasie van Oekraïne in 2022. De Russische stad Kazan zou de WK zwemmen van 2025 organiseren, maar die titelstrijd werd verplaatst naar Singapore.
19 uur geleden