Doelman Drommel tekent voor vijf seizoenen bij PSV
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de transfer van doelman Joël Drommel afgerond. De 24-jarige keeper komt in de zomer over van FC Twente. Hij tekent in Eindhoven een contract tot medio 2026.
"Met Joël beschikken we komend seizoen over een talentvolle doelman die er direct staat en potentie heeft nog beter te worden", zegt technisch manager John de Jong. De overgang van Drommel hing al een tijdje in de lucht. PSV en FC Twente onderhandelden lang over de transfersom. De doelman had vorige maand al een persoonlijk akkoord bereikt met de Eindhovense club en werd afgelopen week medisch gekeurd bij PSV.
Drommel staat sinds 2014 onder contract bij FC Twente. Hij debuteerde in 2015 in het eerste elftal. De doelman speelde tot dusver 120 competitiewedstrijden voor FC Twente. Dit seizoen werd Drommel voor het eerst opgeroepen voor het Nederlands elftal.
Wijzigingen op doel
"Vanaf het eerste gesprek heb ik mijn zinnen op een overstap naar PSV gezet", zegt Drommel. "De club en trainer Roger Schmidt hebben veel vertrouwen in mijn kwaliteiten. PSV is een Nederlandse topclub, die jaarlijks strijdt om de prijzen en Europees voetbal speelt. Naar die uitdaging was ik op zoek."
PSV laat weten met het vastleggen van Drommel in te spelen op wijzigingen in het keepersbestand. "Met het aanstaande vertrek van Lars Unnerstall en de mogelijkheid dat Yvon Mvogo terugkeert naar RB Leipzig in ons achterhoofd, wilden we er zeker van zijn bij de start van het seizoen te beschikken over een betrouwbare keeper die de kwaliteiten heeft om voor PSV te spelen", zegt De Jong. "Dat is met het aantrekken van Joël gelukt. Hij heeft ondanks zijn nog jonge leeftijd al ontzettend veel ervaring op het hoogste niveau. We zijn overtuigd van zijn kwaliteiten en potentie."
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft zich geplaatst voor de tussenronde van de Conference League. De Alkmaarders speelden in de laatste wedstrijd in het hoofdtoernooi doelpuntloos gelijk (0-0) tegen Jagiellonia Bialystok uit Polen.
6 uur geledenSPAKENBURG (ANP) - Op het veld van SV Spakenburg is donderdagavond na de wedstrijd tegen FC Twente een grote vechtpartij uitgebroken. De politie hield een persoon aan voor vernieling van een hek, aldus een woordvoerder.
6 uur geledenRIYAD (ANP) - Napoli heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. In Riyad in Saudi-Arabië versloeg de ploeg van trainer Antonio Conte AC Milan (2-0), de winnaar van de Supercup vorig seizoen.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO is na het boerenprotest in Brussel in gesprek gegaan met Eurocommissarissen. Landbouwvertegenwoordigers uit meerdere landen, onder wie LTO-hoofdbestuurslid Thijs Rompelberg, hebben gesproken met vier bestuurders uit het dagelijks EU-bestuur.
7 uur geledenSPAKENBURG (ANP) - FC Twente heeft zich geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van coach John van den Brom won met 6-3 bij Spakenburg, dat uitkomt in de tweede divisie.
8 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard voert een gezamenlijk herdenkingsmoment in tijdens de eerste competitiewedstrijd van het kalenderjaar. De Eredivisieclub uit Limburg wil hier een jaarlijkse traditie van maken, valt te lezen op de website.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan de komende maanden niet beschikken over Nick Olij. De reservedoelman heeft dinsdag tijdens de warming-up van de bekerwedstrijd tegen GVVV een liesblessure opgelopen, meldt PSV.
12 uur geleden