Doelman Courtois ziet terugkeer bij de Rode Duivels wel zitten
BREST (ANP/BELGA) - Real Madrid-doelman Thibaut Courtois ziet een terugkeer in het Belgische nationale voetbalelftal wel zitten, nu Domenico Tedesco als bondscoach plaats heeft gemaakt voor Rudi Garcia. "Het ziet er goed uit om terug te keren", zei de 32-jarige doelman tegen het Belgische HLN en VTM Nieuws na de 3-0-zege van Real bij Stade Brest in de Champions League.
Courtois komt sinds juni 2023, deels door blessures, maar vooral door een conflict met Tedesco, niet meer in actie voor de Rode Duivels. Na het ontslag van de Duitser ziet de keeper een terugkeer wel weer zitten. Bondscoach Garcia en Vincent Mannaert, sportief directeur bij de Belgische voetbalbond (KBVB), zetten vorige week de deur voor Courtois al wagenwijd open.
"Voorlopig kan ik nog niet veel zeggen", reageerde Courtois. "Ik heb even gebeld met Garcia. Hij zal in de nabije toekomst naar Madrid komen. Er is nooit een probleem geweest binnen de spelersgroep. Het was puur een conflict met de vorige trainer, maar daar zal ik waarschijnlijk op terugkomen in een persconferentie. Het ziet er wel goed uit om terug te keren."
Courtois deed nog geen uitspraken over wanneer hij terugkeert. België speelt eind maart in de Nations League tegen Oekraïne. "Mijn doel is om het WK in 2026 te spelen. Dat zat altijd zo in mijn hoofd, maar met de vorige bondscoach heb ik geclasht. Op lange termijn had ik dan toch gelijk. We zullen zien of de trainer me oproept voor de wedstrijden tegen Oekraïne."
Meer uit Voetbal
BAKOE (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen Qarabag in de Champions League. De 17-jarige middenvelder vervangt Kenneth Taylor, die door een enkelblessure niet inzetbaar is in Bakoe.
39 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Noah Ohio kan voorlopig niet voor FC Utrecht uitkomen. De spits heeft een scheurtje in een hamstring opgelopen en komt tot de winterstop waarschijnlijk niet meer in actie.
2 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - Tatjana Hänni is benoemd tot algemeen directeur bij de Duitse voetbalclub RB Leipzig. Ze is de eerste vrouw bij een Bundesliga-club die een dergelijke positie vervult. Hänni is de opvolgster van Oliver Mintzlaff, die drie jaar geleden vertrok. Sindsdien was de positie vacant.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.
19 uur geledenBARCELONA (ANP) - Jules Koundé heeft FC Barcelona naar een zege op Eintracht Frankfurt in de Champions League geleid. De Franse international maakte beide doelpunten van de ploeg van coach Hansi Flick met het hoofd.
19 uur geledenMILAAN (ANP) - Liverpool heeft de druk op trainer Arne Slot verlicht met een 1-0-zege bij Internazionale in de Champions League. Dominik Szoboszlai maakte twee minuten voor tijd het doelpunt vanaf de strafschopstip.
19 uur geleden