Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doelman Courtois ziet terugkeer bij de Rode Duivels wel zitten

Doelman Courtois ziet terugkeer bij de Rode Duivels wel zitten

BREST (ANP/BELGA) - Real Madrid-doelman Thibaut Courtois ziet een terugkeer in het Belgische nationale voetbalelftal wel zitten, nu Domenico Tedesco als bondscoach plaats heeft gemaakt voor Rudi Garcia. "Het ziet er goed uit om terug te keren", zei de 32-jarige doelman tegen het Belgische HLN en VTM Nieuws na de 3-0-zege van Real bij Stade Brest in de Champions League.

Courtois komt sinds juni 2023, deels door blessures, maar vooral door een conflict met Tedesco, niet meer in actie voor de Rode Duivels. Na het ontslag van de Duitser ziet de keeper een terugkeer wel weer zitten. Bondscoach Garcia en Vincent Mannaert, sportief directeur bij de Belgische voetbalbond (KBVB), zetten vorige week de deur voor Courtois al wagenwijd open.

"Voorlopig kan ik nog niet veel zeggen", reageerde Courtois. "Ik heb even gebeld met Garcia. Hij zal in de nabije toekomst naar Madrid komen. Er is nooit een probleem geweest binnen de spelersgroep. Het was puur een conflict met de vorige trainer, maar daar zal ik waarschijnlijk op terugkomen in een persconferentie. Het ziet er wel goed uit om terug te keren."

Courtois deed nog geen uitspraken over wanneer hij terugkeert. België speelt eind maart in de Nations League tegen Oekraïne. "Mijn doel is om het WK in 2026 te spelen. Dat zat altijd zo in mijn hoofd, maar met de vorige bondscoach heb ik geclasht. Op lange termijn had ik dan toch gelijk. We zullen zien of de trainer me oproept voor de wedstrijden tegen Oekraïne."

Meer uit Voetbal

Oranje-international De Jong hervat groepstraining bij Barcelona

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft donderdag de groepstraining hervat bij FC Barcelona. Spaanse media meldden dat de 28-jarige middenvelder daags na de nederlaag van Barcelona tegen Atlético Madrid (0-2) in de kwartfinale van de Champions League op het trainingsveld van de club verscheen.

1 uur geleden
Onbegrip bij Barcelona-coach over VAR na nederlaag tegen Atlético

BARCELONA (ANP/RTR) - Barcelona-trainer Hansi Flick was niet te spreken over de beslissingen van de VAR in de met 2-0 verloren kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De trainer van de Catalanen was het niet eens met de rode kaart van Pau Cubarsí en het moment bij een doeltrap van Atlético-speler Marc Pubill, waar Barcelona recht had op een strafschop.

5 uur geleden
PSG vergroot druk op Liverpool en Slot met eenvoudige zege in CL

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de druk op Liverpool en trainer Arne Slot vergroot in hun eerste ontmoeting in de kwartfinales van de Champions League. De titelverdediger was thuis oppermachtig en boekte een eenvoudige 2-0-zege tegen een matig Liverpool. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag.

16 uur geleden
Eredivisiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en NAC blijft geldig

ZEIST (ANP) - Het competitiebestuur heeft besloten om de wedstrijd in de Eredivisie tussen Go Ahead Eagles en NAC van 15 maart niet ongeldig te verklaren. Dat maakte de KNVB bekend op de eigen website. NAC Breda had een klacht ingediend na de 6-0-nederlaag vanwege het meespelen van Go Ahead-speler Dean James. Hij zou als international van Indonesië mogelijk het Nederlanderschap zijn verloren en zo geen werkvergunning hebben.

17 uur geleden
James en Margaret weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - Dean James en Richonell Margaret zijn per direct weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles. Dat maakte de nummer 11 van de Eredivisie bekend op X. De twee spelers kwamen tijdens de laatste periode niet in actie vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. James is international van Indonesië en Margaret speelt voor Suriname.

18 uur geleden
Vente weer speelgerechtigd bij sc Heerenveen na paspoortkwestie

HEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente van sc Heerenveen is per direct weer speelgerechtigd en sluit donderdag weer aan bij de training. Dat maakte de club uit Friesland woensdag bekend op X. De aanvaller van Suriname werd door Heerenveen een week aan de kant gehouden vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië.

18 uur geleden
Ajax gaat samenwerken met Oostenrijkse voetbalclub LASK

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is een samenwerking aangegaan met de Oostenrijkse voetbalclub LASK uit Linz. De coöperatie is gericht op "het delen van voetbalinhoudelijke kennis, het optimaliseren van ontwikkeltrajecten voor spelers en het identificeren van talent", meldde Ajax op de eigen website.

22 uur geleden