Doelman Courtois ziet terugkeer bij de Rode Duivels wel zitten
BREST (ANP/BELGA) - Real Madrid-doelman Thibaut Courtois ziet een terugkeer in het Belgische nationale voetbalelftal wel zitten, nu Domenico Tedesco als bondscoach plaats heeft gemaakt voor Rudi Garcia. "Het ziet er goed uit om terug te keren", zei de 32-jarige doelman tegen het Belgische HLN en VTM Nieuws na de 3-0-zege van Real bij Stade Brest in de Champions League.
Courtois komt sinds juni 2023, deels door blessures, maar vooral door een conflict met Tedesco, niet meer in actie voor de Rode Duivels. Na het ontslag van de Duitser ziet de keeper een terugkeer wel weer zitten. Bondscoach Garcia en Vincent Mannaert, sportief directeur bij de Belgische voetbalbond (KBVB), zetten vorige week de deur voor Courtois al wagenwijd open.
"Voorlopig kan ik nog niet veel zeggen", reageerde Courtois. "Ik heb even gebeld met Garcia. Hij zal in de nabije toekomst naar Madrid komen. Er is nooit een probleem geweest binnen de spelersgroep. Het was puur een conflict met de vorige trainer, maar daar zal ik waarschijnlijk op terugkomen in een persconferentie. Het ziet er wel goed uit om terug te keren."
Courtois deed nog geen uitspraken over wanneer hij terugkeert. België speelt eind maart in de Nations League tegen Oekraïne. "Mijn doel is om het WK in 2026 te spelen. Dat zat altijd zo in mijn hoofd, maar met de vorige bondscoach heb ik geclasht. Op lange termijn had ik dan toch gelijk. We zullen zien of de trainer me oproept voor de wedstrijden tegen Oekraïne."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De belangstelling voor voetbalduels in de Eredivisie is weer toegenomen. In de eerste seizoenshelft waren de stadions van de achttien clubs gemiddeld voor 96 procent gevuld. Dat is de hoogste bezettingsgraad van de afgelopen tien seizoenen.
31 minuten geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de halve finales van de League Cup bereikt. The Gunners wonnen in eigen huis na strafschoppen van Crystal Palace. Arsenal-doelman Kepa Arrizabalaga was de gevierde man nadat hij de strafschop van Maxence Lacroix stopte.
11 uur geledenFÈS (ANP) - Nigeria heeft in de eerste wedstrijd van groep C in de Afrika Cup de favorietenrol met moeite waargemaakt. Het elftal van bondscoach Eric Chelle was in de stromende regen in het Marokkaanse Fès met 2-1 te sterk voor Tanzania. Tunesië en Oeganda zijn de andere landen in de groep. Die spelen dinsdagavond tegen elkaar.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Marcel Brands (63) blijft tot medio 2029 algemeen directeur van PSV. Dat heeft de Eindhovense voetbalclub in een persbericht bekendgemaakt. Brands heeft zijn contract met twee jaar verlengd. "Ik voel me fit, heb veel plezier in mijn werk en PSV voelt als mijn club. Samen met het directieteam en alle medewerkers wil ik verder bouwen aan een sterke toekomst", stelt hij.
14 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid heeft de 19-jarige Endrick tot het einde van het seizoen verhuurd aan Olympique Lyon. Dat melden beide clubs. Met de huur is 1 miljoen euro gemoeid.
14 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieduel tussen Go Ahead Eagles en sc Heerenveen van zondag 25 januari uitgesteld. Dat gebeurde op verzoek van de club uit Deventer, die enkele dagen daarvoor en daarna moet spelen in de Europa League. De wedstrijd wordt op woensdag 11 februari ingehaald in de Adelaarshorst.
20 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot verwacht spits Alexander Isak "een paar maanden" te moeten missen na zijn enkeloperatie en kuitbeenbreuk. De 26-jarige Zweed liep de blessure op bij een volgens Slot "roekeloze tackle" van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven afgelopen weekend.
23 uur geleden