Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doelman Courtois ziet terugkeer bij de Rode Duivels wel zitten

Doelman Courtois ziet terugkeer bij de Rode Duivels wel zitten

BREST (ANP/BELGA) - Real Madrid-doelman Thibaut Courtois ziet een terugkeer in het Belgische nationale voetbalelftal wel zitten, nu Domenico Tedesco als bondscoach plaats heeft gemaakt voor Rudi Garcia. "Het ziet er goed uit om terug te keren", zei de 32-jarige doelman tegen het Belgische HLN en VTM Nieuws na de 3-0-zege van Real bij Stade Brest in de Champions League.

Courtois komt sinds juni 2023, deels door blessures, maar vooral door een conflict met Tedesco, niet meer in actie voor de Rode Duivels. Na het ontslag van de Duitser ziet de keeper een terugkeer wel weer zitten. Bondscoach Garcia en Vincent Mannaert, sportief directeur bij de Belgische voetbalbond (KBVB), zetten vorige week de deur voor Courtois al wagenwijd open.

"Voorlopig kan ik nog niet veel zeggen", reageerde Courtois. "Ik heb even gebeld met Garcia. Hij zal in de nabije toekomst naar Madrid komen. Er is nooit een probleem geweest binnen de spelersgroep. Het was puur een conflict met de vorige trainer, maar daar zal ik waarschijnlijk op terugkomen in een persconferentie. Het ziet er wel goed uit om terug te keren."

Courtois deed nog geen uitspraken over wanneer hij terugkeert. België speelt eind maart in de Nations League tegen Oekraïne. "Mijn doel is om het WK in 2026 te spelen. Dat zat altijd zo in mijn hoofd, maar met de vorige bondscoach heb ik geclasht. Op lange termijn had ik dan toch gelijk. We zullen zien of de trainer me oproept voor de wedstrijden tegen Oekraïne."

Meer uit Voetbal

Naujoks vergroot problemen Ajax met twee treffers voor Excelsior

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is nog niets opgeschoten met het ontslag van John Heitinga. Met interim-trainer Fred Grim op de bank verloor de club twee weken na de nederlaag bij FC Utrecht ook van Excelsior (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. Noah Naujoks maakte beide doelpunten voor de bezoekers, die nog nooit eerder een uitduel met de gevallen topclub uit Amsterdam wonnen.

30 minuten geleden
Mühren redt punt voor Volendam tegen FC Twente

VOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft dankzij een doelpunt van Robert Mühren een punt overgehouden aan de thuiswedstrijd tegen FC Twente. Mühren kopte in de slotfase raak, nadat Daan Rots de bezoekers uit Enschede kort na het begin van de tweede helft op voorsprong had gezet. Voor FC Twente was het al het derde gelijkspel op rij.

32 minuten geleden
Ajax verliest van Excelsior in Johan Cruijff ArenA

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft ook de thuiswedstrijd tegen Excelsior verloren (1-2). Noah Naujoks was met twee doelpunten de grote man bij de bezoekers uit Rotterdam.

33 minuten geleden
PSV wint met uitblinkende doelman Kovar van NAC Breda

BREDA (ANP) - PSV heeft met enige moeite bij NAC Breda gewonnen. De koploper ontsnapte aan puntenverlies door een treffer van Guus Til vlak voor rust en een paar uitstekende reddingen van doelman Matej Kovar (0-1).

3 uur geleden
Ajax speelt met speciale shirts voor Nouri Foundation

AMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt zaterdagavond in de thuiswedstrijd tegen Excelsior met speciale rugnummers ter ere van Abdelhak Nouri. De rugnummers zijn voorzien van foto's van hem.

3 uur geleden
Barcelona viert terugkeer in Camp Nou met ruime zege

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de terugkeer naar Camp Nou gevierd met een overwinning op Athletic Club uit Bilbao. Na een 2-0-ruststand won de thuisploeg met 4-0.

3 uur geleden
Liverpool gaat hard onderuit tegen Nottingham Forest (0-3)

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot blijft slecht presteren met Liverpool in de Premier League. De tegenstander van PSV woensdag in de Champions League verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (0-3), dat als nummer 19 van de ranglijst aan de twaalfde speelronde was begonnen.

3 uur geleden