Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doelman Courtois: zeer teleurgesteld in Belgische bondscoach

Doelman Courtois: zeer teleurgesteld in Belgische bondscoach

BRUSSEL (ANP) - Doelman Thibaut Courtois is zeer teleurgesteld in de Belgische bondscoach Domenico Tedesco. De trainer gaf in een persconferentie zijn lezing over waarom de keeper het team verliet voor de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Estland. Maar volgens Courtois liggen de zaken heel anders in de 'aanvoerdersrel'.

"Ik ben zeer verrast over zijn gedeeltelijke en subjectieve verslag over een privégesprek dat we na de wedstrijd tegen Oostenrijk hadden. Ik wil duidelijk maken dat het niet de eerste of de laatste keer is dat ik met een coach praat over problemen in de kleedkamer, maar nooit eerder heeft iemand dit naar buiten gebracht. Ik ben hierover zeer teleurgesteld en wat hij heeft gezegd klopt niet met de werkelijkheid."

Tedesco zei geschokt en verrast te zijn door het vertrek van Courtois, die er niet blij mee zou zijn geweest dat hij geen aanvoerder was in het duel met Oostenrijk. "Na de wedstrijd vertelde Courtois dat hij teleurgesteld was en zich vernederd voelde. Hij wilde vertrekken. Ik heb geprobeerd hem over te halen om dat niet te doen. Ik hou van hem als doelman en als mens. Dit is echt heel jammer", aldus Tedesco.

Knie

Volgens de bondscoach waren er afspraken gemaakt dat hij de rol zou delen met Romelu Lukaku. De doelman zou de band tegen Estland dragen. "Aanvoerder zijn of niet is geen gril of een willekeurige beslissing. Het moet zijn beslissing zijn, dat probeerde ik hem duidelijk te maken. Helaas heb ik mijn doel niet bereikt", zei Courtois, die ontkende dat hij de aanvoerdersband had opgeëist.

Volgens de doelman heeft hij last van zijn knie en kan hij daarom niet tegen Estland spelen. "Hier is overleg over geweest met Real Madrid en de staf van het nationale team", aldus Courtois.

Meer uit Voetbal

Fanatieke fans van Ajax roepen om ontslag Heitinga

AMSTERDAM (ANP) - De fanatieke supporters van Ajax hebben geen vertrouwen meer in John Heitinga en dringen aan op het vertrek van de hoofdtrainer. "Wij roepen Alex Kroes en de andere technische beleidsbepalers op om nu direct met een oplossing te komen en actie te ondernemen", schrijft de AFCA Supportersclub in een statement vlak na de thuisnederlaag tegen Galatasaray (0-3) in de Champions League. "Dit is niet langer houdbaar. Het sportieve verval moet nu echt een halt worden toegeroepen."

17 minuten geleden
Barcelona ontsnapt met punt na spektakelstuk bij Club Brugge: 3-3

BRUGGE (ANP) - FC Barcelona heeft in een spectaculaire wedstrijd bij Club Brugge voor de tweede keer puntenverlies geleden in de Champions League. De ploeg van Oranje-international Frenkie de Jong bleef in het Jan Breydelstadion steken op 3-3. Oud-Ajacied Carlos Forbs speelde met twee doelpunten en een assist een hoofdrol bij de thuisploeg.

48 minuten geleden
Osimhen bezorgt Ajax nieuwe teleurstelling in Champions League

AMSTERDAM (ANP) - Ajax blijft de slechtst presterende club in de Champions League. De ploeg van trainer John Heitinga hield bijna een uur stand tegen Galatasaray, maar vervolgens scoorde Victor Osimhen met een kopbal en benutte de spits twee strafschoppen in de Johan Cruijff ArenA (0-3).

49 minuten geleden
Ajax verliest van Galatasaray door drie treffers van Osimhen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft ook het vierde duel in de Champions League verloren. De club ging onderuit tegen Galatasaray in de Johan Cruijff ArenA (0-3). Victor Osimhen maakte alle drie de doelpunten voor de kampioen van Turkije.

53 minuten geleden
Chelsea kan niet winnen van verrassingsploeg Qarabag

BAKOE (ANP) - Chelsea heeft in zijn vierde wedstrijd in de Champions League genoegen moeten nemen met een gelijkspel tegen het verrassend sterke Qarabag uit Azerbeidzjan. Het duel in Bakoe eindigde in 2-2. Jorrel Hato speelde een ongelukkige eerste helft. De voormalige Ajacied leidde met fouten twee doelpunten van de tegenstander in. Chelsea en Qarabag zijn allebei met het behaalde punt op 7 punten gekomen.

3 uur geleden
Feyenoord lang zonder Hwang, Steijn mist duel in Stuttgart

STUTTGART (ANP) - Trainer Robin van Persie heeft donderdag voor de Europa League-wedstrijd bij VfB Stuttgart niet de beschikking over middenvelders Hwang In-beom, Sem Steijn en Oussama Targhalline. Hwang is zelfs zes tot acht weken uitgeschakeld met een blessure. Dat zei Van Persie een dag voor het duel in Duitsland.

3 uur geleden
PSG ziet Dembélé, Hakimi en Mendes weken wegvallen door blessures

PARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain is zwaar gehavend uit de met 2-1 verloren clash met Bayern München in de Champions League gekomen. Ousmane Dembélé, Achraf Hakimi en Nuno Mendes hebben blessures opgelopen en zullen meerdere weken aan de kant staan, bevestigt de club uit Parijs.

5 uur geleden