
Doelman Courtois: zeer teleurgesteld in Belgische bondscoach
BRUSSEL (ANP) - Doelman Thibaut Courtois is zeer teleurgesteld in de Belgische bondscoach Domenico Tedesco. De trainer gaf in een persconferentie zijn lezing over waarom de keeper het team verliet voor de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Estland. Maar volgens Courtois liggen de zaken heel anders in de 'aanvoerdersrel'.
"Ik ben zeer verrast over zijn gedeeltelijke en subjectieve verslag over een privégesprek dat we na de wedstrijd tegen Oostenrijk hadden. Ik wil duidelijk maken dat het niet de eerste of de laatste keer is dat ik met een coach praat over problemen in de kleedkamer, maar nooit eerder heeft iemand dit naar buiten gebracht. Ik ben hierover zeer teleurgesteld en wat hij heeft gezegd klopt niet met de werkelijkheid."
Tedesco zei geschokt en verrast te zijn door het vertrek van Courtois, die er niet blij mee zou zijn geweest dat hij geen aanvoerder was in het duel met Oostenrijk. "Na de wedstrijd vertelde Courtois dat hij teleurgesteld was en zich vernederd voelde. Hij wilde vertrekken. Ik heb geprobeerd hem over te halen om dat niet te doen. Ik hou van hem als doelman en als mens. Dit is echt heel jammer", aldus Tedesco.
Knie
Volgens de bondscoach waren er afspraken gemaakt dat hij de rol zou delen met Romelu Lukaku. De doelman zou de band tegen Estland dragen. "Aanvoerder zijn of niet is geen gril of een willekeurige beslissing. Het moet zijn beslissing zijn, dat probeerde ik hem duidelijk te maken. Helaas heb ik mijn doel niet bereikt", zei Courtois, die ontkende dat hij de aanvoerdersband had opgeëist.
Volgens de doelman heeft hij last van zijn knie en kan hij daarom niet tegen Estland spelen. "Hier is overleg over geweest met Real Madrid en de staf van het nationale team", aldus Courtois.
Meer uit Voetbal
BERN (ANP) - Spanje heeft Portugal op het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen kansloos gelaten. De regerend wereldkampioen was in Bern met 5-0 te sterk. Bij rust was het al 4-0.
5 uur geledenABUJA (ANP) - Oud-doelman Peter Rufai is op 61-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Nigeriaanse voetbalbond.
5 uur geledenSPIEZ (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal spelen zaterdag hun eerste EK-wedstrijd tegen Wales met rouwbanden door het overlijden van oud-international Rinus Israël. Er is geen minuut stilte, laat de KNVB weten.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Virgil van Dijk is zwaar aangeslagen na het plotselinge overlijden van zijn Portugese ploeggenoot Diogo Jota bij Liverpool. "Man, ik kan het niet geloven en ik wil het niet geloven. Ik ben er absoluut kapot van en vol ongeloof", schrijft de aanvoerder op Instagram.
5 uur geledenSION (ANP) - De Italiaanse voetbalsters zijn het Europees kampioenschap in Zwitserland met een overwinning begonnen. In Sion maakte Arianna Caruso tegen België kort voor rust het enige doelpunt: 1-0. De middenveldster nam de bal in het zestienmetergebied aan en schoot hard raak.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool noemt het plotselinge overlijden van Diogo Jota een 'enorme schok'. De aanvaller van de Engelse landskampioen en Portugees international overleed door een verkeersongeval in Spanje samen met zijn jongere broer. "Wat te zeggen? Wat kan iemand zeggen op zo'n moment, wanneer de schok en de pijn zo ongelooflijk intens zijn? Ik wilde dat ik de woorden had, maar ik weet dat ik die niet heb", schrijft Slot in een verklaring op de website van de club.
8 uur geledenTHUN (ANP) - Andries Jonker heeft kort voor het EK overwogen te stoppen als bondscoach van Oranje. Dat zegt de 62-jarige Amsterdammer in de NOS Voetbal-podcast.
8 uur geleden