Doelman Courtois krijgt eindelijk de waardering die hij zocht
PARIJS (ANP) - Voor doelman Thibaut Courtois van Real Madrid voelt het winnen van de Champions League als een bevestiging. De 30-jarige Belg kreeg de afgelopen jaren nogal eens kritiek, maar hij groeide in de finale tegen Liverpool (1-0) uit tot de uitblinker. Courtois, die negen reddingen verrichtte en werd gekozen tot man van de wedstrijd, hoopt dat hij nu eindelijk de waardering krijgt waar hij zo naar snakt.
"Ik moest een keer een finale winnen om gerespecteerd te worden voor mijn carrière", zei de Belg in het Stade de France. "Ik heb in Engeland twee keer de Premier League gewonnen met Chelsea, maar ik kreeg nooit erkenning. Een magazine in Engeland zette me niet op een lijst met de tien beste keepers ter wereld. Ik zeg niet dat ik de nummer 1 had moeten zijn, maar dat ze me niet eens opnamen in de top 10, is vreemd. Een gebrek aan respect. En in mijn eerste seizoen bij Real Madrid lachten veel mensen me uit. Maar nu sta ik hier als winnaar van de Champions League en dat voelt geweldig."
Courtois verhuisde in 2018 van Chelsea naar Real Madrid. De Belg had vier jaar eerder met Atlético Madrid de finale van de Champions League tegen Real verloren. Zaterdagavond kon hij in Parijs alsnog voor het eerst de Champions League-trofee omhoog houden. "Gianluigi Buffon is misschien wel de beste doelman ooit, maar hij won nooit de Champions League. Ik wilde niet dat mij dat zou gebeuren. We hebben laten zien wie de koning van Europa is", aldus Courtois, die met fraaie reddingen onder anderen Sadio Mané en Mohamed Salah van scoren af hield.
"Mijn belangrijkste redding was op het schot van Mané", zo doelde Courtois op het schot dat hij met zijn vingertoppen tegen de paal tikte. "Ik moest mijn lengte van 2 meter gebruiken om bij de bal te komen en daarna snel draaien om de rebound te pakken."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.
4 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de tweede keer op rij een ruime zege behaald. Zes dagen na de zege van 3-0 bij Sassuolo versloeg het elftal van coach Luciano Spalletti Cremonese met 5-0.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is in de FA Cup doorgedrongen tot de vierde ronde. Het elftal van trainer Arne Slot won in eigen stadion met 4-1 van Barnsley, dat in Engeland uitkomt op het derde niveau.
16 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman heeft op zijn verjaardag bijgetekend tot 2030 bij Newcastle United. De 26-jarige Nederlandse verdediger speelt sinds 2022 voor de Engelse voetbalclub, nadat hij voor 37 miljoen euro was overgekomen van het Franse Lille. Zijn vorige contract liep tot 2027.
19 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft zich versterkt met João Cancelo. De koploper uit de Spaanse voetbalcompetitie neemt de 31-jarige Portugese vleugelverdediger op huurbasis over van de Saudische club Al-Hilal. Cancelo wordt dinsdag gepresenteerd, meldt FC Barcelona.
19 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Xabi Alonso is niet langer trainer van Real Madrid. De Spaanse topclub meldt dat de voormalige middenvelder de club "in onderling overleg" verlaat.
20 uur geleden