Doelman Courtois krijgt eindelijk de waardering die hij zocht
PARIJS (ANP) - Voor doelman Thibaut Courtois van Real Madrid voelt het winnen van de Champions League als een bevestiging. De 30-jarige Belg kreeg de afgelopen jaren nogal eens kritiek, maar hij groeide in de finale tegen Liverpool (1-0) uit tot de uitblinker. Courtois, die negen reddingen verrichtte en werd gekozen tot man van de wedstrijd, hoopt dat hij nu eindelijk de waardering krijgt waar hij zo naar snakt.
"Ik moest een keer een finale winnen om gerespecteerd te worden voor mijn carrière", zei de Belg in het Stade de France. "Ik heb in Engeland twee keer de Premier League gewonnen met Chelsea, maar ik kreeg nooit erkenning. Een magazine in Engeland zette me niet op een lijst met de tien beste keepers ter wereld. Ik zeg niet dat ik de nummer 1 had moeten zijn, maar dat ze me niet eens opnamen in de top 10, is vreemd. Een gebrek aan respect. En in mijn eerste seizoen bij Real Madrid lachten veel mensen me uit. Maar nu sta ik hier als winnaar van de Champions League en dat voelt geweldig."
Courtois verhuisde in 2018 van Chelsea naar Real Madrid. De Belg had vier jaar eerder met Atlético Madrid de finale van de Champions League tegen Real verloren. Zaterdagavond kon hij in Parijs alsnog voor het eerst de Champions League-trofee omhoog houden. "Gianluigi Buffon is misschien wel de beste doelman ooit, maar hij won nooit de Champions League. Ik wilde niet dat mij dat zou gebeuren. We hebben laten zien wie de koning van Europa is", aldus Courtois, die met fraaie reddingen onder anderen Sadio Mané en Mohamed Salah van scoren af hield.
"Mijn belangrijkste redding was op het schot van Mané", zo doelde Courtois op het schot dat hij met zijn vingertoppen tegen de paal tikte. "Ik moest mijn lengte van 2 meter gebruiken om bij de bal te komen en daarna snel draaien om de rebound te pakken."
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Trainer Francesco Farioli staat met FC Porto in de kwartfinale van de Europa League. Hij won met zijn ploeg ook het thuisduel met VfB Stuttgart (2-0) , na een zege vorige week in Duitsland. William Gomes en Victor Froholdt maakten de doelpunten voor de thuisploeg, waar de Nederlander Pablo Rosario een basisplaats had.
36 minuten geledenPRAAG (ANP) - Sven Mijnans was trots op AZ na de gewonnen uitwedstrijd tegen Sparta Praag (0-4) in de achtste finale van de Conference League. "Ik denk dat we het gewoon heel goed hebben gedaan", zei de aanvoerder van de club uit Alkmaar.
49 minuten geledenPRAAG (ANP) - AZ staat in de kwartfinale van de Conference League. De club was in de uitwedstrijd veel te sterk voor Sparta Praag (0-4), na een mager uitgevallen zege vorige week in Alkmaar (2-1).
58 minuten geledenFREIBURG (ANP) - SC Freiburg heeft zich geplaatst voor de kwartfinale van de Europa League na een 5-1-thuisoverwinning op KRC Genk. Celta de Vigo heeft zich ook bij de laatste acht gevoegd door met 2-0 te winnen op bezoek bij Olympique Lyon. In de kwartfinale treffen Freiburg en Celta de Vigo elkaar.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalsters hebben in Iran een heldenonthaal gekregen na hun terugkeer uit Australië. Op een centraal plein in Teheran werd het team gehuldigd voor duizenden toeschouwers. "Het is duidelijk dat deze sporters loyaal zijn aan hun thuisland, de vlag, de leider en de revolutie", zei voorzitter van de Iraanse voetbalbond Mehdi Taj terwijl hij naast de speelsters op een podium stond. Op een groot reclamebord op het plein was de selectie te zien met de tekst "mijn keuze, mijn thuisland".
2 uur geledenPRAAG (ANP) - Aanvaller Ro-Zangelo Daal begint om 21.00 uur met AZ aan het uitduel met Sparta Praag in de achtste finales van de Conference League. De vleugelaanvaller viel zondag tijdens het thuisduel met Heracles Almelo geblesseerd uit, maar is op tijd hersteld.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - Elk team in een vrouwencompetitie van de FIFA is voortaan verplicht om ten minste één vrouwelijke hoofd- of assistent-coach in dienst te hebben. Dit maakt deel uit van een reeks nieuwe regels van de wereldvoetbalbond, gericht op het vergroten van het aantal vrouwen dat op het hoogste niveau als coach actief is.
4 uur geleden