Doelman Courtois krijgt eindelijk de waardering die hij zocht
PARIJS (ANP) - Voor doelman Thibaut Courtois van Real Madrid voelt het winnen van de Champions League als een bevestiging. De 30-jarige Belg kreeg de afgelopen jaren nogal eens kritiek, maar hij groeide in de finale tegen Liverpool (1-0) uit tot de uitblinker. Courtois, die negen reddingen verrichtte en werd gekozen tot man van de wedstrijd, hoopt dat hij nu eindelijk de waardering krijgt waar hij zo naar snakt.
"Ik moest een keer een finale winnen om gerespecteerd te worden voor mijn carrière", zei de Belg in het Stade de France. "Ik heb in Engeland twee keer de Premier League gewonnen met Chelsea, maar ik kreeg nooit erkenning. Een magazine in Engeland zette me niet op een lijst met de tien beste keepers ter wereld. Ik zeg niet dat ik de nummer 1 had moeten zijn, maar dat ze me niet eens opnamen in de top 10, is vreemd. Een gebrek aan respect. En in mijn eerste seizoen bij Real Madrid lachten veel mensen me uit. Maar nu sta ik hier als winnaar van de Champions League en dat voelt geweldig."
Courtois verhuisde in 2018 van Chelsea naar Real Madrid. De Belg had vier jaar eerder met Atlético Madrid de finale van de Champions League tegen Real verloren. Zaterdagavond kon hij in Parijs alsnog voor het eerst de Champions League-trofee omhoog houden. "Gianluigi Buffon is misschien wel de beste doelman ooit, maar hij won nooit de Champions League. Ik wilde niet dat mij dat zou gebeuren. We hebben laten zien wie de koning van Europa is", aldus Courtois, die met fraaie reddingen onder anderen Sadio Mané en Mohamed Salah van scoren af hield.
"Mijn belangrijkste redding was op het schot van Mané", zo doelde Courtois op het schot dat hij met zijn vingertoppen tegen de paal tikte. "Ik moest mijn lengte van 2 meter gebruiken om bij de bal te komen en daarna snel draaien om de rebound te pakken."
Meer uit Voetbal
SOUTHAMPTON (ANP) - Cyle Larin is succesvol gedebuteerd voor Southampton. De bij Feyenoord vertrokken aanvaller mocht invallen in het thuisduel met Watford in de Championship en maakte het winnende doelpunt (1-0).
28 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Tottenham Hotspur gewonnen (2-0). De club verstevigde de vierde plaats in de Premier League, die aan het einde van het seizoen recht geeft op deelname aan de nieuwe editie van de Champions League.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona gelooft niet meer in een nieuwe Super League. De kampioen van Spanje heeft zich teruggetrokken uit het project voor een nieuwe voetbalcompetitie die wil concurreren met de Champions League. "We hebben iedereen op de hoogte gesteld dat we ons hebben teruggetrokken", meldt de koploper van La Liga.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De rentree van Alassane Pléa bij PSV laat nog wel even op zich wachten. De Franse aanvaller ondergaat binnenkort een aanvullende operatie die het herstel van zijn knieblessure moet bevorderen.
4 uur geledenKERKRADE (ANP) - Algemeen directeur Jordens Peters baalt van de vuurwerkactie van een groep supporters van Roda JC vrijdagavond in het thuisduel met ADO Den Haag. Daardoor werd de wedstrijd al na 13 seconden voor een kwartier stilgelegd.
7 uur geledenERMOUPOLI (ANP) - Luciano Narsingh maakt het seizoen af bij Hellas Syrou, uitkomend op het tweede niveau van Griekenland. De 35-jarige aanvaller was transfervrij sinds zijn vertrek afgelopen zomer bij Nea Salamis uit Cyprus.
7 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda is na een nieuwe nederlaag naar de laatste plaats in de Eredivisie gezakt. De kwakkelende ploeg van coach Carl Hoefkens verloor in eigen huis van Excelsior met 2-0. NAC speelde het overgrote deel van de wedstrijd met tien man, omdat Rio Hillen in de 12e minuut de rode kaart kreeg. Excelsior nam de drie punten dankbaar aan; het elftal van trainer Ruben den Uil klom naar de tiende plaats.
18 uur geleden