Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doelman Cillessen houdt alle opties open op weg naar WK in Qatar

Doelman Cillessen houdt alle opties open op weg naar WK in Qatar

ZEIST (ANP) - Jasper Cillessen hoeft niet lang na te denken over het antwoord op de vraag wat zijn mooiste redding was tijdens de gewonnen uitwedstrijd van het Nederlands elftal tegen België (1-4). "Ik pak dat schot van Leandro Trossard", zegt de doelman. "Vervolgens geef ik die bal snel aan Frenkie de Jong en even later staat het 3-0. Het scheelt nogal of het 2-1 of 3-0 wordt."

Eindelijk was de 33-jarige doelman weer eens belangrijk voor Oranje. Cillessen was attent toen Jurriën Timber een Belgisch schot van richting veranderde en dook met een katachtige reflex een inzet van Kevin De Bruyne uit de bovenhoek "Heerlijk om weer in zo'n swingend team te spelen", zegt Cillessen. "Ik heb veel te veel duels gemist."

Cillessen speelde in een uitverkocht Koning Boudewijnstadion zijn eerste interland van dit kalenderjaar. In 2021 stond hij alleen tijdens het beslissende duel met Noorwegen om een ticket voor het WK onder de lat. "De bondscoach zei toen dat ik hem nog nooit in de steek had gelaten", weet de geboren Groesbeker nog. "Dat was leuk om te horen."

Flekken, Krul en Bijlow

Op weg naar het WK in Qatar concurreert Cillessen om een basisplaats met Mark Flekken en Tim Krul. Justin Bijlow, pas net hersteld van een voetblessure, ontbreekt nu in de selectie van Oranje. Maar het zou goed kunnen dat de doelman van Feyenoord wel wordt uitgenodigd voor de laatste twee wedstrijden in de Nations League, eind september tegen Polen en België. Cillessen miste vorig jaar het EK omdat de toenmalige bondscoach Frank de Boer hem niet opnam in zijn definitieve selectie na een coronabesmetting waar hij nauwelijks last van had. "Daar is genoeg over gezegd en geschreven", zegt de 62-voudig international. "Maar in Qatar wil ik er natuurlijk bij zijn."

Het is belangrijk voor Cillessen dat hij op weg naar het WK veel gaat keepen. Na de komende drie duels in de Nations League hoopt hij er achter te komen wat ze bij zijn Spaanse club Valencia voor plannen met hem hebben. "Er zijn daar een nieuwe voorzitter en trainer gekomen. Mijn contract loopt nog een jaar door. Dus normaal gesproken moet ik die verbintenis verlengen of op zoek gaan naar een andere club", aldus de doelman, die afgelopen seizoen na een lies- en kuitblessure zijn basisplaats bij de Spaanse club verloor aan de Georgiër Giorgi Mamardashvili.

Cillessen houdt alle opties open, zegt hij vlak voor de training van Oranje. Ook een terugkeer naar Nederland, waar zijn oude club Ajax en PSV nog een doelman zoeken, is voor hem bespreekbaar. "Maar ik wil nu niet van mijn zaakwaarnemer weten of er interesse is. Op 14 juni spelen we nog een duel met Oranje, daarna ga ik alles op een rijtje zetten en neem ik een beslissing."

Meer uit Voetbal

NAC wil zware straf voor vuurwerkafsteker in uitvak bij Vitesse

BREDA (ANP) - NAC Breda wil de "hardst mogelijke maatregelen" tegen de supporter die afgelopen zaterdag tijdens de uitwedstrijd tegen Vitesse in het Gelredome vuurwerk heeft afgestoken op een toilet. Door de rondvliegende stukken raakten vijf mensen gewond: drie supporters en twee stewards. Een verdachte is door de politie aangehouden en wordt nog vastgehouden, meldt NAC in een verklaring op de website van de club.

2 uur geleden
Hato genomineerd voor Golden Boy-award voor voetbaltalent

TURIJN (ANP) - Jorrel Hato is als enige Nederlander genomineerd voor de Golden Boy-award, de prijs voor de meest talentvolle voetballer in het Europese clubvoetbal. Dat heeft de Italiaanse sportkrant Tuttosport, de organisator van de prijs, maandag bekendgemaakt. Eerder wonnen Rafael van der Vaart (2003) en Matthijs de Ligt (2018) de prijs voor voetballers jonger dan 21.

3 uur geleden
Portugese voetbalbond wil oplossing 'misverstand' over Ronaldo

LISSABON (ANP) - Voorzitter Pedro Proença van de Portugese voetbalbond wil dat de rel rond Cristiano Ronaldo bij de Portugese selectie wordt opgelost. Volgens de voorzitter berust de hele zaak op een misverstand en is de band met de vedette hecht.

9 uur geleden
Advocaat met Curaçao naar kwartfinales CONCACAF Nations League

PORT OF SPAIN (ANP) - Dick Advocaat heeft zich met Curaçao gekwalificeerd voor de kwartfinales van de CONCACAF Nations League. Het is de eerste keer dat de ploeg daarin slaagt. De spelers van Advocaat hadden aan een 1-1-gelijkspel bij Trinidad en Tobago genoeg voor de groepswinst.

13 uur geleden
Xavi houdt goed gevoel over aan start, maar ziet verbeterpunten

N i e u w bericht, meer informatie na 3e alinea: met meer citaten Xavi

21 uur geleden
Titelverdediger Portugal naar kwartfinale Nations League

PORTO (ANP) - Titelverdediger Portugal heeft zich zondagavond als eerste geplaatst voor de kwartfinales van de Nations League, die in maart plaatsvinden. De Portugezen wonnen thuis met 2-1 van Noorwegen, dezelfde uitslag als een week eerder in Oslo. Na vier wedstrijden heeft Portugal 12 punten en kan het niet lager dan als tweede eindigen in groep 4 van de A-divisie.

22 uur geleden
Ierland en Israël spelen gelijk in tweede deel veelbesproken duel

BAČKA TOPOLA (ANP) - In de B-divisie van de Nations League vond zondag de tweede wedstrijd in het veelbesproken tweeluik tussen Ierland en Israël plaats. De 'thuiswedstrijd' van de Ieren op neutraal terrein in Servië eindigde in 1-1. Oud-AZ-spits Troy Parrott benutte een strafschop. Dor Perez maakte gelijk voor Israël.

22 uur geleden