Doelman Cillessen houdt alle opties open op weg naar WK in Qatar
ZEIST (ANP) - Jasper Cillessen hoeft niet lang na te denken over het antwoord op de vraag wat zijn mooiste redding was tijdens de gewonnen uitwedstrijd van het Nederlands elftal tegen België (1-4). "Ik pak dat schot van Leandro Trossard", zegt de doelman. "Vervolgens geef ik die bal snel aan Frenkie de Jong en even later staat het 3-0. Het scheelt nogal of het 2-1 of 3-0 wordt."
Eindelijk was de 33-jarige doelman weer eens belangrijk voor Oranje. Cillessen was attent toen Jurriën Timber een Belgisch schot van richting veranderde en dook met een katachtige reflex een inzet van Kevin De Bruyne uit de bovenhoek "Heerlijk om weer in zo'n swingend team te spelen", zegt Cillessen. "Ik heb veel te veel duels gemist."
Cillessen speelde in een uitverkocht Koning Boudewijnstadion zijn eerste interland van dit kalenderjaar. In 2021 stond hij alleen tijdens het beslissende duel met Noorwegen om een ticket voor het WK onder de lat. "De bondscoach zei toen dat ik hem nog nooit in de steek had gelaten", weet de geboren Groesbeker nog. "Dat was leuk om te horen."
Flekken, Krul en Bijlow
Op weg naar het WK in Qatar concurreert Cillessen om een basisplaats met Mark Flekken en Tim Krul. Justin Bijlow, pas net hersteld van een voetblessure, ontbreekt nu in de selectie van Oranje. Maar het zou goed kunnen dat de doelman van Feyenoord wel wordt uitgenodigd voor de laatste twee wedstrijden in de Nations League, eind september tegen Polen en België. Cillessen miste vorig jaar het EK omdat de toenmalige bondscoach Frank de Boer hem niet opnam in zijn definitieve selectie na een coronabesmetting waar hij nauwelijks last van had. "Daar is genoeg over gezegd en geschreven", zegt de 62-voudig international. "Maar in Qatar wil ik er natuurlijk bij zijn."
Het is belangrijk voor Cillessen dat hij op weg naar het WK veel gaat keepen. Na de komende drie duels in de Nations League hoopt hij er achter te komen wat ze bij zijn Spaanse club Valencia voor plannen met hem hebben. "Er zijn daar een nieuwe voorzitter en trainer gekomen. Mijn contract loopt nog een jaar door. Dus normaal gesproken moet ik die verbintenis verlengen of op zoek gaan naar een andere club", aldus de doelman, die afgelopen seizoen na een lies- en kuitblessure zijn basisplaats bij de Spaanse club verloor aan de Georgiër Giorgi Mamardashvili.
Cillessen houdt alle opties open, zegt hij vlak voor de training van Oranje. Ook een terugkeer naar Nederland, waar zijn oude club Ajax en PSV nog een doelman zoeken, is voor hem bespreekbaar. "Maar ik wil nu niet van mijn zaakwaarnemer weten of er interesse is. Op 14 juni spelen we nog een duel met Oranje, daarna ga ik alles op een rijtje zetten en neem ik een beslissing."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - José Mourinho zag "een niet perfect team" zijn tactisch plan goed uitvoeren. Dat zei de 62-jarige coach van Benfica na afloop van de gewonnen Champions League-wedstrijd tegen Ajax (0-2).
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rayane Bounida heeft het idee dat hij zijn interim-trainer Fred Grim heeft overtuigd in het verloren duel met Benfica (0-2) in de Champions League. "Ik denk dat ik nu basisspeler ben", zei hij met veel bravoure in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Ik denk dat ik lekker ga slapen."
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim baalde van de uitslag van het duel tussen Ajax en Benfica (0-2) in de Champions League. "Maar ik heb wel een team gezien", zei hij. "Ze stonden er voor elkaar en hebben zich aan de afspraken gehouden. Ik zie zeker aanknopingspunten voor de komende duels."
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Benfica-trainer José Mourinho vindt oud-Ajacied Wesley Sneijder geschikt voor alle mogelijke functies binnen Ajax. Dat zei de Portugees bij de persconferentie in Amsterdam na afloop van het Champions League-duel met Ajax dat eindigde in 0-2.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen probeerde positief te blijven na de nederlaag van Ajax tegen Benfica (0-2) in de Champions League. "Ik zag wel een ploeg die beter heeft gespeeld dan in de afgelopen weken", zei de aanvoerder in een flashinterview vlak na de wedstrijd. "Daar moeten we op voortbouwen, stap voor stap. Dan gaan de resultaten ook komen."
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is er niet in geslaagd tegen Benfica de eerste punten in de Champions League te pakken en blijft na vijf wedstrijden puntloos laatste. In de Johan Cruijff ArenA ging de ploeg van interim-trainer Fred Grim met 0-2 onderuit tegen het Benfica van José Mourinho.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten denkt dat PSV nog 5 punten nodig heeft om de volgende ronde van de Champions League te bereiken. De landskampioen staat na vier van de acht speelronden op 5 punten en wacht woensdagavond om 21.00 uur een uitduel met de Engelse kampioen Liverpool.
6 uur geleden