Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doelman Cillessen doet Ajax pijn en hoopt op rentree bij Oranje

Doelman Cillessen doet Ajax pijn en hoopt op rentree bij Oranje

NIJMEGEN (ANP) - Met een serie fantastische reddingen hield Jasper Cillessen zijn ploeg NEC overeind tijdens de thuiswedstrijd tegen zijn oude club Ajax (1-1). "Natuurlijk is dat leuk, maar daar sta ik ook voor", bleef hij bescheiden. "Al die ballen kwamen kennelijk binnen mijn bereik. Maar het is leuk dat het zo uitpakt."

Cillessen was de gevierde man in De Goffert. Hij werd verkozen tot 'man van de wedstrijd' en kreeg zelfs de complimenten van Alfred Schreuder en Dusan Tadic, de trainer en aanvoerder van de club uit Amsterdam. En de gelukkige supporters van de ploeg uit Nijmegen bleven zijn naam maar scanderen.

De 63-voudig international was wel toe aan een succesje. Hij koos afgelopen zomer voor NEC met het oog op het WK, maar Louis van Gaal nam hem niet mee naar Qatar. De vertrokken bondscoach gaf de voorkeur aan Andries Noppert, Remko Pasveer en Justin Bijlow. Dat deed pijn bij Cillessen, heel veel pijn.

Verrassing

Cillessen heeft de WK-duels van Oranje wel bekeken. Ook voor hem was het een verrassing dat Andries Noppert het doel van het Nederlands elftal verdedigde. "Maar hij heeft het gewoon heel goed gedaan", erkende hij. "Dus alle complimenten aan Andries."

De 33-jarige doelman uit Groesbeek hoopt dat hij onder de nieuwe bondscoach Ronald Koeman weer een kans in de nationale ploeg krijgt. Oranje begint op 24 maart met een uitwedstrijd tegen Frankrijk aan het kwalificatietoernooi voor het EK van 2024 in Duitsland. "Ik ben nog steeds fan van Oranje", zei Cillessen. "Ik heb Koeman nog niet gesproken, maar heb volgende week wel een gesprek met keeperstrainer Patrick Lodewijks. Dat is ook om te kijken hoe het de afgelopen maanden is gegaan."

Cillessen solliciteerde tijdens het duel met Ajax naar een rentree in de nationale ploeg. Hij voorkwam tot tweemaal toe dat Edson Álvarez raak kopte en keerde ook een inzet van Davy Klaassen met zijn voeten. "Helaas ging er ook een bal van Davy in", zei hij. "Maar uiteindelijk mag ik tevreden zijn. Maar als die laatste bal van Álvarez wel in het net was beland, dan had ik hier heel anders gestaan. Zo dicht ligt alles soms bij elkaar."

Meer uit Voetbal

Turkije verslaat Roemenië in play-offs en maakt nog kans op WK

ISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.

2 uur geleden
Aanvaller Malen in topvorm naar vijftigste interland

ZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."

4 uur geleden
Koeman maakt zich zorgen over fysieke gesteldheid van Depay

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.

6 uur geleden
Twee verdachten aangehouden om vuurwerk bij Ajax- FC Groningen

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.

7 uur geleden
PSG hoeft pas in mei topper tegen Lens te spelen

PARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.

8 uur geleden
Senegalese voorzitter belooft 'kruistocht' na afnemen titel

PARIJS (ANP/RTR) - De voorzitter van de Senegalese voetbalbond heeft donderdag gezworen een "kruistocht" te beginnen tegen een besluit van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) om het land de Afrika Cup af te nemen. Zijn juridische team waarschuwde dat de zaak grote gevolgen kan hebben.

10 uur geleden
Ajax-speler Bounida krijgt eerste uitnodiging voor Marokko

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-speler Rayane Bounida is voor het eerst opgeroepen voor het Marokkaanse voetbalelftal. De 20-jarige buitenspeler maakt deel uit van de selectie voor de komende oefenwedstrijden tegen Ecuador en Paraguay.

12 uur geleden