Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doelman Cillessen doet Ajax pijn en hoopt op rentree bij Oranje

Doelman Cillessen doet Ajax pijn en hoopt op rentree bij Oranje

NIJMEGEN (ANP) - Met een serie fantastische reddingen hield Jasper Cillessen zijn ploeg NEC overeind tijdens de thuiswedstrijd tegen zijn oude club Ajax (1-1). "Natuurlijk is dat leuk, maar daar sta ik ook voor", bleef hij bescheiden. "Al die ballen kwamen kennelijk binnen mijn bereik. Maar het is leuk dat het zo uitpakt."

Cillessen was de gevierde man in De Goffert. Hij werd verkozen tot 'man van de wedstrijd' en kreeg zelfs de complimenten van Alfred Schreuder en Dusan Tadic, de trainer en aanvoerder van de club uit Amsterdam. En de gelukkige supporters van de ploeg uit Nijmegen bleven zijn naam maar scanderen.

De 63-voudig international was wel toe aan een succesje. Hij koos afgelopen zomer voor NEC met het oog op het WK, maar Louis van Gaal nam hem niet mee naar Qatar. De vertrokken bondscoach gaf de voorkeur aan Andries Noppert, Remko Pasveer en Justin Bijlow. Dat deed pijn bij Cillessen, heel veel pijn.

Verrassing

Cillessen heeft de WK-duels van Oranje wel bekeken. Ook voor hem was het een verrassing dat Andries Noppert het doel van het Nederlands elftal verdedigde. "Maar hij heeft het gewoon heel goed gedaan", erkende hij. "Dus alle complimenten aan Andries."

De 33-jarige doelman uit Groesbeek hoopt dat hij onder de nieuwe bondscoach Ronald Koeman weer een kans in de nationale ploeg krijgt. Oranje begint op 24 maart met een uitwedstrijd tegen Frankrijk aan het kwalificatietoernooi voor het EK van 2024 in Duitsland. "Ik ben nog steeds fan van Oranje", zei Cillessen. "Ik heb Koeman nog niet gesproken, maar heb volgende week wel een gesprek met keeperstrainer Patrick Lodewijks. Dat is ook om te kijken hoe het de afgelopen maanden is gegaan."

Cillessen solliciteerde tijdens het duel met Ajax naar een rentree in de nationale ploeg. Hij voorkwam tot tweemaal toe dat Edson Álvarez raak kopte en keerde ook een inzet van Davy Klaassen met zijn voeten. "Helaas ging er ook een bal van Davy in", zei hij. "Maar uiteindelijk mag ik tevreden zijn. Maar als die laatste bal van Álvarez wel in het net was beland, dan had ik hier heel anders gestaan. Zo dicht ligt alles soms bij elkaar."

Meer uit Voetbal

Dumfries, Aké en Gakpo reserve-aanvoerders Nederlands elftal

ZEIST (ANP) - Denzel Dumfries, Nathan Aké en Cody Gakpo zijn achter Virgil van Dijk de reserve-aanvoerders van het Nederlands elftal. Bondscoach Xavi Hernández vertelde dat een dag voor de eerste wedstrijd tegen Duitsland in de Nations League.

1 uur geleden
UEFA-voorzitter Čeferin: geschonden vertrouwen niet teruggekeerd

OEIRAS (ANP/RTR) - Voorzitter Aleksander Čeferin van de UEFA heeft aangegeven dat het vertrouwen nog niet is hersteld na de inmiddels ingetrokken commercialiseringsplannen van de FIFA. "Het project dat de eenheid van het wereldvoetbal verbrak mag dan geschrapt zijn, maar het geschonden vertrouwen is niet teruggekeerd; het herstellen daarvan is nu onze taak", zei Čeferin woensdag.

1 uur geleden
Geprikkelde Van Dijk voelt te weinig waardering bij Oranje

ZEIST (ANP) - Virgil van Dijk voelt te weinig waardering bij het Nederlands elftal. De aanvoerder sprak zich daarover woensdag uit tijdens een persconferentie, waar hij een wat geprikkelde indruk maakte.

1 uur geleden
Verdediger Timber inzetbaar voor Oranje tegen Duitsland

ZEIST (ANP) - Jurriën Timber maakt donderdag deel uit van de wedstrijdselectie van het Nederlands elftal voor de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League. Dat zei bondscoach Xavi Hernández woensdag op een persconferentie.

1 uur geleden
Minuut stilte bij Nederland - Duitsland voor Bartina Koeman

ZEIST (ANP) - Vlak voor de interland in de Nations League tussen Nederland en Duitsland in de Johan Cruijff ArenA is er een minuut stilte om Bartina Koeman te herdenken. Dat meldt de KNVB.

15 uur geleden
Casparij en City beginnen Champions League met 2-2 bij Bayern

MÜNCHEN (ANP) - Kerstin Casparij is de Champions League met haar club Manchester City begonnen met een 2-2-gelijkspel bij Bayern München. De Oranje-international maakte in de 28e minuut een eigen doelpunt, waardoor haar ploeg op een 2-0-achterstand kwam. Door doelpunten van Beth Mead en Carlotta Wamser pakte City alsnog een punt.

16 uur geleden
Real Madrid wil af van La Liga-voorzitter Tebas na kritiek

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft hard uitgehaald naar Javier Tebas, de voorzitter van de belangrijkste Spaanse voetbalcompetities. In een verklaring op de site van de Madrileense club is onder meer te lezen dat Real vindt dat het Spaanse voetbal dringend ander leiderschap nodig heeft.

19 uur geleden