Doelman Cillessen dicht bij terugkeer naar NEC
NIJMEGEN (ANP) - NEC hoopt de overgang van doelman Jasper Cillessen (33), die overkomt van Valencia, vrijdag af te ronden. De Nijmegenaren willen de 63-voudig international terughalen naar de club, waarvoor hij in 2010 debuteerde in de Eredivisie. De afronding van de transfer heeft vanwege een technische formaliteit enige vertraging opgelopen, meldde NEC.
Cillessen doorliep de jeugdopleiding bij NEC en verruilde de club in 2011 voor Ajax. Na vijf seizoenen in Amsterdam maakte de keeper van het Nederlands elftal een transfer naar FC Barcelona. Bij de Spaanse topclub kwam de keeper maar sporadisch in actie. Hij was de tweede doelman achter de Duitser Marc-André ter Stegen en keepte vooral in het bekertoernooi. In 2019 werd hij overgenomen door Valencia.
Cillessen was de eerste doelman van Oranje op het WK van 2014, waar Nederland als derde eindigde. De keeper ontbrak bij het Nederlands elftal op het afgelopen EK door een coronabesmetting. Bondscoach Louis van Gaal nam hem daarna weer op in de selectie. Zo keepte hij in de laatste interland tegen Wales in de Nations League in juni.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Premier League de topper tegen Liverpool met 3-2 gewonnen. De ploeg van trainer Michael Carrick staat door de zege steviger op de derde plaats met 64 punten. Liverpool van coach Arne Slot staat vierde met 58 punten.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Esmee Brugts staat met FC Barcelona in de finale van de Champions League. De 22-jarige vleugelverdedigster schakelde met haar Catalaanse club het Duitse Bayern München in de halve finales uit. Na een 1-1-gelijkspel in de heenwedstrijd won FC Barcelona de return in Camp Nou met 4-2. Barça treft de voetbalsters van Olympique Lyon in de finale op 23 mei in het Ullevaal Stadion van Oslo.
1 uur geledenSITTARD (ANP) - Feyenoord heeft een grote stap gezet richting het hoofdtoernooi van de Champions League. De Rotterdammers stelden in de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard teleur en wisten een achterstand in de slotfase pas om te draaien toen Fortuna na een rode kaart voor Paul Gladon met een man minder op het veld kwam te staan. Feyenoord won met 2-1.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle speelt volgend seizoen weer in de Eredivisie. Het elftal van Henry van der Vegt won zondag in eigen huis van het al gedegradeerde Heracles Almelo: 1-0. PEC Zwolle staat na 32 wedstrijden op 37 punten op de twaalfde plaats. Nummer 16 FC Volendam heeft 6 punten minder dan PEC en speelt nog tegen nummer 15 Telstar dat evenveel punten heeft. Het is daardoor onmogelijk dat zowel FC Volendam als Telstar op de ranglijst PEC nog voorbijgaat.
3 uur geleden