Doelman Cillessen dicht bij terugkeer naar NEC
NIJMEGEN (ANP) - NEC hoopt de overgang van doelman Jasper Cillessen (33), die overkomt van Valencia, vrijdag af te ronden. De Nijmegenaren willen de 63-voudig international terughalen naar de club, waarvoor hij in 2010 debuteerde in de Eredivisie. De afronding van de transfer heeft vanwege een technische formaliteit enige vertraging opgelopen, meldde NEC.
Cillessen doorliep de jeugdopleiding bij NEC en verruilde de club in 2011 voor Ajax. Na vijf seizoenen in Amsterdam maakte de keeper van het Nederlands elftal een transfer naar FC Barcelona. Bij de Spaanse topclub kwam de keeper maar sporadisch in actie. Hij was de tweede doelman achter de Duitser Marc-André ter Stegen en keepte vooral in het bekertoernooi. In 2019 werd hij overgenomen door Valencia.
Cillessen was de eerste doelman van Oranje op het WK van 2014, waar Nederland als derde eindigde. De keeper ontbrak bij het Nederlands elftal op het afgelopen EK door een coronabesmetting. Bondscoach Louis van Gaal nam hem daarna weer op in de selectie. Zo keepte hij in de laatste interland tegen Wales in de Nations League in juni.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Bondscoach Michael Reiziger heeft Ruud Nijstad (FC Twente), Lewis Schouten (AZ) en Sean Steur (Newcastle United) voor het eerst geselecteerd voor Jong Oranje. De beloftenploeg speelt in de komende periode EK-kwalificatiewedstrijden tegen de jeugdige voetballers van Noorwegen, Slovenië en Bosnië en Herzegovina.
10 minuten geledenMADRID (ANP) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje heeft Dean Huijsen weer opgenomen in de nationale selectie. De verdediger van Real Madrid, die in Amsterdam werd geboren maar opgroeide in Spanje, was er door een spierblessure niet bij op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Spanje werd daar wereldkampioen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Bondscoach Mark van Bommel van België heeft AZ-doelman Jari De Busser in zijn eerste selectie opgenomen. Het is de eerste keer dat de 26-jarige keeper een uitnodiging heeft gekregen voor de nationale ploeg.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De nieuwe bondscoach Xavi Hernández van het Nederlands elftal heeft Joey Veerman teruggehaald bij Oranje. De oud-speler van PSV, nu in dienst van Borussia Dortmund, kreeg van de vorige bondscoach Ronald Koeman geen oproep voor het WK. Spits Wout Weghorst, die er op het WK wel bij was, kreeg geen oproep.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De nieuwe bondscoach Xavi Hernández van het Nederlands elftal heeft aanvoerder Virgil van Dijk opgenomen in zijn eerste selectie. Topscorer aller tijden Memphis Depay is niet opgeroepen. De Spanjaard laat Ruben van Bommel en Gjivai Zechiël debuteren in de selectie.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Vicevoorzitter Hans-Joachim Watzke van de Duitse voetbalbond (DFB) heeft benadrukt dat FIFA-voorzitter Gianni Infantino moet vertrekken. "Hij moet weg, zonder twijfel", zei de Duitse bestuurder.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Jhon van Beukering heeft van de KNVB een voorlopige schorsing van zestig dagen gekregen vanwege mogelijk wangedrag tijdens de wedstrijd tussen GVVV en IJsselmeervogels (tweede divisie) van zaterdag. Dat bevestigde de KNVB na eerdere berichtgeving door het AD.
3 uur geleden