Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doelman Cercle Brugge (28) overlijdt aan leukemie

Doelman Cercle Brugge (28) overlijdt aan leukemie

BRUGGE (ANP) - Doelman Miguel Van Damme van de Belgische voetbalclub Cercle Brugge is op 28-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van leukemie. Bij Van Damme werd zes jaar geleden voor het eerst leukemie vastgesteld. De keeper onderging chemobehandelingen en werd in 2017 voor het eerst 'schoon' verklaard, maar de leukemie kwam ondanks de behandelingen keer op keer terug.

Van Damme was in het seizoen 2015-2016 de eerste doelman van Cercle Brugge. Vanwege zijn strijd tegen kanker kwam hij de afgelopen jaren amper meer in actie. Wel bleef keeper onderdeel van de selectie. Van Damme kreeg vorig jaar weer een nieuw contract bij Cercle Brugge. Hij werd ook vader van een dochter.

In de nacht van maandag op dinsdag overleed Van Damme. Cercle Brugge, dat op de tiende plaats staat in de hoogste Belgische competitie, zegt "in diepe rouw" te zijn. "Woorden schieten tekort om te beschrijven wat we voelen, ook al wisten we dat het al een tijdje minder goed ging. Vandaag is een ontzettend moeilijke dag in de bijna 123-jarige geschiedenis van Cercle Brugge. Miguel, jouw doorzettingsvermogen en kracht om er telkens (opnieuw) voor te gaan, tegenslag na tegenslag, was bewonderenswaardig. Je bent een toonbeeld van positivisme, volharding en vechtlust. Een inspiratiebron voor iedereen die strijdt. Voor eeuwig in ons groen-zwart hart."

Meer uit Voetbal

RB Leipzig stelt derde plaats en Champions League veilig

LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft de derde plaats in de Bundesliga en daarmee een ticket voor de Champions League veiliggesteld. De ploeg van trainer Ole Werner won in eigen huis met 2-1 van St. Pauli, dat door de nederlaag moet vrezen voor degradatie.

8 minuten geleden
Marseille straft spits Aubameyang na incident met brandblusser

MARSEILLE (ANP) - Pierre-Emerick Aubameyang is uit de selectie van Olympique Marseille gezet. De 36-jarige spits heeft volgens veel Franse media tijdens een trainingskamp een brandblusser leeggespoten over een slapend lid van de technische staf.

31 minuten geleden
Corendon stopt na WK als sponsor van Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Reisorganisatie Corendon stopt na het WK van 2026 met het sponsoren van de nationale voetbalploeg van Curaçao. Topman Atilay Uslu was volgens veel media een groot voorstander van de terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. Hij belooft wel alle financiële verplichtingen tot en met het WK na te komen. "Ik ben een man van mijn woord", verklaarde hij aan de krant Èxtra.

42 minuten geleden
Liverpool gelijk tegen Chelsea ondanks treffer Gravenberch

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft thuis niet kunnen winnen van Chelsea. Trainer Arne Slot moest in het duel op Anfield genoegen nemen met een 1-1-gelijkspel. Gravenberch scoorde voor Liverpool.

2 uur geleden
Wieffer (Brighton) kampt met 'lichte' enkelblessure'

BRIGHTON (ANP) - Mats Wieffer mist zaterdag de wedstrijd van Brighton & Hove Albion tegen Wolverhampton Wanderers. De Nederlander was een twijfelgeval, maar niet op tijd fit. Trainer Fabian Hürzeler liet in aanloop naar het duel in de Premier League weten dat hij een 'lichte enkelblessure' heeft.

2 uur geleden
Mbappé lijkt speelfit voor Real Madrid in Clásico

MADRID (ANP) - Sterspeler Kylian Mbappé van Real Madrid lijkt voldoende hersteld van een spierblessure en kan mogelijk zondag zijn rentree maken in de klassieker tegen FC Barcelona. Dat meldde coach Álvaro Arbeloa in aanloop naar de Clásico, waarin de Catalaanse ploeg de Spaanse titel kan veiligstellen.

3 uur geleden
Iran doet onder voorwaarden mee aan WK voetbal

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond heeft zaterdag nog eens gezegd dat het nationale elftal meedoet aan het WK voetbal deze zomer. De bond eist wel dat de gezamenlijke gastlanden, de Verenigde Staten, Canada en Mexico, voldoen aan enkele voorwaarden.

4 uur geleden