Doelman Cech (38) nerveus bij rentree in reserveteam Chelsea
LONDEN (ANP) - Doelman Petr Cech maakte in het reserveteam van Chelsea een wat onzekere rentree. De 38-jarige keeper bekende na afloop van de gewonnen wedstrijd tegen Tottenham Hotspur onder 23 jaar (3-2) dat hij nerveus was geweest. Het was zijn eerste officiële wedstrijd in anderhalf jaar tijd.
"De eerste 20 minuten had ik moeite om de automatische bewegingen te vinden die ik gewend was", gaf Cech toe. "Ik was vooraf zenuwachtig door het gebrek aan wedstrijdritme. Ik wist niet wat ik van mezelf kon verwachten. Maar ik kon me na de beginfase aan het tempo van de wedstrijd aanpassen en toen voelde ik me oké."
Cech beëindigde achttien maanden geleden bij Arsenal zijn keepersloopbaan en ging bij Chelsea aan de slag als technisch adviseur. De Tsjech schreef zichzelf in oktober uit voorzorg als selectielid in voor de Premier League, voor het geval hoofdcoach Frank Lampard een keepersprobleem zou krijgen.
"Deze wedstrijd heeft zijn doel bereikt, want dit is precies wat ik nodig had voor het geval er een noodgeval is en ik in de Premier League moet aantreden", concludeerde Cech. Hij hield in vijftien seizoenen in de Premier League, bij Chelsea en Arsenal, een recordaantal van 202 keer de nul vast.
Meer uit Voetbal
SUNDERLAND (ANP) - Coach Régis Le Bris van Sunderland is blij met de huidige vorm van spits Brian Brobbey. "Hij wordt iedere wedstrijd beter, dat voel je. We zien nu de beste versie van Brian", sprak de coach op de website van de Engelse club.
4 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft het contract van Terence Kongolo per direct ontbonden. De 31-jarige verdediger kan op zoek naar een andere club, meldt de Brabantse Eredivisieclub op zijn website.
4 uur geledenBREDA (ANP) - NEC heeft het spectaculaire uitduel met NAC Breda met 4-3 gewonnen dankzij een treffer in de slotseconden. De thuisploeg kwam terug van een 2-0- en 3-2-achterstand, maar had geen tijd meer om de laatste treffer van de Nijmegenaren, gemaakt door Kodai Sano, ongedaan te maken.
14 uur geledenSITTARD (ANP) - PSV heeft bij Fortuna Sittard met de nodige moeite de vijftiende uitzege op rij geboekt in de Eredivisie. Ivan Perisic bezorgde de ploeg van trainer Peter Bosz een kwartier voor tijd de overwinning: 1-2. In de slotfase verzuimde de koploper de score hoger op te voeren.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Telstar heeft in de uitwedstrijd bij Excelsior een voorsprong van twee doelpunten uit handen gegeven. Het werd in Rotterdam 2-2.
16 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft de overtuigende bekeroverwinning op Ajax (6-0) geen goed vervolg kunnen geven in de Eredivisie. PEC Zwolle was op eigen veld met 3-1 te sterk voor de ploeg van trainer Maarten Martens.
17 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Bayern München heeft het competitieduel bij nummer 4 RB Leipzig ruim gewonnen: 1-5. De regerend kampioen en koploper kwam in het oosten van Duitsland op achterstand, maar zette dat in de tweede helft recht. In de laatste tien minuten scoorde Bayern drie keer.
17 uur geleden