Doelman Cech (38) nerveus bij rentree in reserveteam Chelsea
LONDEN (ANP) - Doelman Petr Cech maakte in het reserveteam van Chelsea een wat onzekere rentree. De 38-jarige keeper bekende na afloop van de gewonnen wedstrijd tegen Tottenham Hotspur onder 23 jaar (3-2) dat hij nerveus was geweest. Het was zijn eerste officiële wedstrijd in anderhalf jaar tijd.
"De eerste 20 minuten had ik moeite om de automatische bewegingen te vinden die ik gewend was", gaf Cech toe. "Ik was vooraf zenuwachtig door het gebrek aan wedstrijdritme. Ik wist niet wat ik van mezelf kon verwachten. Maar ik kon me na de beginfase aan het tempo van de wedstrijd aanpassen en toen voelde ik me oké."
Cech beëindigde achttien maanden geleden bij Arsenal zijn keepersloopbaan en ging bij Chelsea aan de slag als technisch adviseur. De Tsjech schreef zichzelf in oktober uit voorzorg als selectielid in voor de Premier League, voor het geval hoofdcoach Frank Lampard een keepersprobleem zou krijgen.
"Deze wedstrijd heeft zijn doel bereikt, want dit is precies wat ik nodig had voor het geval er een noodgeval is en ik in de Premier League moet aantreden", concludeerde Cech. Hij hield in vijftien seizoenen in de Premier League, bij Chelsea en Arsenal, een recordaantal van 202 keer de nul vast.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
6 uur geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap van komende zomer Noorwegen in een oefenwedstrijd verslagen. In de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam was het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-1 te sterk.
6 uur geledenBELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.
12 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
18 uur geleden