Doelman Bürki langer bij Borussia Dortmund
DORTMUND (ANP) - Doelman Roman Bürki heeft zijn contract bij de Duitse voetbalclub Borussia Dortmund tussentijds met twee jaar verlengd. De 29-jarige Zwitser ligt nu tot de zomer van 2023 vast bij de nummer 2 van de Bundesliga. Bürki is al jarenlang de vaste doelman van Dortmund.
De Zwitser verhuisde in 2015 van SC Freiburg naar de Duitse topclub. Het lukt Dortmund maar niet om de hegemonie van Bayern München in de Bundesliga te doorbreken. Bayern verzekerde zich deze week van de achtste landstitel op rij. Bürki, die in ruim 200 wedstrijden bij Dortmund 75 keer de 'nul' hield, veroverde met de geel-zwarte brigade in 2017 wel de Duitse beker.
"We zijn blij dat met Roman een van de meest constante doelmannen in de Bundesliga bij ons tussen de palen staat", zegt technisch directeur Michael Zorc. "Met hem is een belangrijke plek in het elftal voor langere tijd uitstekend bezet."
Meer uit Voetbal
WARSCHAU (ANP) - Polen heeft Roemenië een forse nederlaag toegebracht in de Nations League. De ploeg van bondscoach Jan Urban won in Warschau met 6-0 van Roemenië. Routinier Robert Lewandowski maakte een hattrick.
4 uur geledenHELMOND (ANP) - Heracles Almelo heeft voor de eerste keer dit seizoen gelijkgespeeld. De ploeg van coach Vincent Heilmann kwam uit bij Helmond Sport tot 2-2. De ploeg blijft ondanks het puntenverlies koploper van de eerste divisie en heeft de eerste periodetitel voor het grijpen.
4 uur geledenLUIK (ANP) - Het Belgische voetbalelftal heeft in Luik Turkije met 3-0 verslagen in de Nations League. Kevin De Bruyne maakte in Stade Maurice Dufrasne (Sclessin) twee doelpunten voor de ploeg van bondscoach Mark van Bommel. Romelu Lukaku nam de derde treffer voor zijn rekening.
5 uur geledenSAINT-DENIS (ANP) - Frankrijk heeft zijn derde overwinning op rij in de Nations League misgelopen. De ploeg van de nieuwe bondscoach Zinédine Zidane speelde in het Stade de France met 1-1 gelijk tegen aartsrivaal Italië. Frankrijk won eerder van Turkije en België en leidt met 7 punten groep 1 van de A-league.
5 uur geledenMARIBOR (ANP) - Jong Oranje heeft de kans om de play-offs voor het EK van 2027 in Albanië en Servië te bereiken in leven gehouden. De ploeg van bondscoach Michael Reiziger won in Maribor de voorlaatste kwalificatiewedstrijd met 4-2 van Jong Slovenië.
8 uur geledenASTANA (ANP) - John van 't Schip heeft ook de derde wedstrijd als bondscoach van Kazachstan niet kunnen winnen. In het eigen Astana verloor de ploeg met 2-1 van Moldavië.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal heeft een dag na het gelijkspel tegen Griekenland (2-2) in de Nations League met een select gezelschap getraind. Bondscoach Xavi Hernández verscheen vrijdag aan het begin van de avond met negen spelers op het veld in Zeist. Naast de reservedoelmannen Robin Roefs en Mark Flekken waren dat verdedigers Nathan Aké, Jorrel Hato en Jeremie Frimpong, middenvelders Teun Koopmeiners, Kenneth Taylor en Gjivai Zechiël en spits Joshua Zirkzee.
8 uur geleden