Doelman Bürki langer bij Borussia Dortmund
DORTMUND (ANP) - Doelman Roman Bürki heeft zijn contract bij de Duitse voetbalclub Borussia Dortmund tussentijds met twee jaar verlengd. De 29-jarige Zwitser ligt nu tot de zomer van 2023 vast bij de nummer 2 van de Bundesliga. Bürki is al jarenlang de vaste doelman van Dortmund.
De Zwitser verhuisde in 2015 van SC Freiburg naar de Duitse topclub. Het lukt Dortmund maar niet om de hegemonie van Bayern München in de Bundesliga te doorbreken. Bayern verzekerde zich deze week van de achtste landstitel op rij. Bürki, die in ruim 200 wedstrijden bij Dortmund 75 keer de 'nul' hield, veroverde met de geel-zwarte brigade in 2017 wel de Duitse beker.
"We zijn blij dat met Roman een van de meest constante doelmannen in de Bundesliga bij ons tussen de palen staat", zegt technisch directeur Michael Zorc. "Met hem is een belangrijke plek in het elftal voor langere tijd uitstekend bezet."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Chelsea heeft in de eerste speelronde van de Premier League gewonnen bij Fulham. In de West-Londense derby in Craven Cottage werd het 3-2 voor de bezoekers. Door de overwinning staat Chelsea na één speelronde zesde in de Engelse competitie.
4 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft maandagavond drie keer gescoord in de openingswedstrijd van zijn club AS Roma in de Italiaanse competitie. Mede dankzij de doelpunten van de Oranje-international won Roma thuis met 4-0 van Fiorentina en gaat de club na één speelronde aan de leiding in de Serie A.
4 uur geledenBOLOGNA (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor, Danilho Doekhi en Tijjani Noslin zijn maandagavond met Lazio goed begonnen aan de Italiaanse competitie. Bij Bologna wonnen ze met hun club uit Rome met 1-0.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft zich versterkt met de IJslandse linksbuiten Ágúst Orri Thorsteinsson. Dat heeft de Rotterdamse club maandagavond bekendgemaakt. De 21-jarige voetballer komt over van Breidablik, de huidige nummer 4 van de IJslandse competitie. Hij heeft in Rotterdam getekend tot de zomer van 2029.
6 uur geledenBODØ (ANP) - NEC is zonder de zieke Turkse vleugelspeler Emre Mor afgereisd naar Noorwegen voor de ontmoeting met Bodø/Glimt in de play-offs voor de Champions League. Dat meldt de club maandag op de eigen site. Dinsdag moet NEC boven de poolcirkel proberen een 3-1-achterstand uit de heenwedstrijd te compenseren.
6 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Een groep voormalige internationale topvoetballers, onder wie wereldkampioenen en FIFA-legendes, heeft maandag opgeroepen tot onmiddellijke verandering bij de wereldvoetbalbond. Zij stellen dat het leiderschap onder de omstreden voorzitter Gianni Infantino verblind is door macht.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur betaald voetbal gaat het eigen protocol bij ongeregeldheden naar aanleiding van het vuurwerkgeweld zondag bij SC Cambuur - Feyenoord vooralsnog niet aanpassen. Fans blijven daar buiten. Dat heeft de KNVB in een verklaring bekendgemaakt. Zondag raakten zeven supporters van de thuisclub gewond, maar het duel werd uitgespeeld omdat geen speler of official werd geraakt.
10 uur geleden