Doelman Buffon vertrekt bij Juventus
TURIJN (ANP) - Doelman Gianluigi Buffon vertrekt na dit seizoen bij Juventus. De 43-jarige routinier heeft laten weten zijn aflopende contract bij de onttroonde kampioen van Italië niet te zullen verlengen. Buffon liet in het midden of hij ook stopt.
"Aan mijn prachtige en zeer lange periode bij Juventus komt na dit seizoen definitief ten einde", zei Buffon. "Misschien stop ik, misschien komt er nog een interessant uitdaging op mijn pad. Ik zal alle mogelijkheden in overweging nemen." Onder meer FC Porto en Galatasaray worden genoemd als mogelijk nieuwe clubs voor de oud-international.
Buffon is momenteel tweede doelman bij Juventus, achter de Pool Wojciech Szczesny. Hij speelde deze jaargang nog twaalf officiële duels, zeven in de Serie A, vier in de Coppa Italia en een in de Champions League.
Tussen 2001 en 2018 stond Buffon in het doel bij Juventus. Na een seizoen bij Paris Saint-Germain keerde hij terug naar Juventus, als reservekeeper. In totaal speelde hij voor Juventus 683 officiële wedstrijden. Hij won met Juve tien landstitels en vier bekers. In de Champions League was hij drie maal verliezend finalist, in 2003, 2015 en 2017.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - Ajax heeft in de Eredivisie een ruime overwinning geboekt in de uitwedstrijd tegen FC Groningen (2-5). De club uit Amsterdam beëindigde daarmee een serie van drie duels zonder zege.
31 minuten geledenLEVERKUSEN (ANP) - SC Freiburg is er niet in geslaagd de eerste plaats in de Bundesliga over te nemen. Het elftal van trainer Julian Schuster leed bij Bayer Leverkusen de eerste nederlaag van het seizoen: 2-1.
1 uur geledenLEEDS (ANP) - Manchester United heeft opnieuw niet weten te winnen in de Premier League. De formatie van trainer Michael Carrick bleef bij Leeds United steken op 1-1. United won eind augustus zijn enige competitieduel dit seizoen.
2 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur en AZ hebben zondag in Leeuwarden met 2-2 gelijkgespeeld. AZ staat na negen wedstrijden met 20 punten op de tweede plaats. Cambuur heeft 9 punten uit negen duels.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft de IJsselderby tegen Go Ahead Eagles gewonnen. De Zwollenaren wonnen in eigen huis met 4-1 van de club uit Deventer. Thijs Oosting scoorde twee keer tegen het elftal waar zijn vader Joseph Oosting de coach is.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea-doelman Emiliano Martínez heeft zaterdag in het Premier League-duel met Everton (0-2) een gebroken kaak opgelopen, meldt zijn club zondag. Dat gebeurde in de tweede helft van de gewonnen uitwedstrijd bij een botsing met Everton-verdediger Jarrad Branthwaite. De 34-jarige Argentijn werd acht minuten behandeld op het veld en vervolgens weggedragen op een brancard.
6 uur geledenVELSEN (ANP) - Feyenoord heeft zijn goede serie voortgezet met een overwinning op Telstar. De formatie van trainer Giovanni van Bronckhorst won na een zeer vermakelijke wedstrijd met 4-3 in Velsen.
21 uur geleden