Doelman Buffon van Juventus beboet voor godslastering
TURIJN (ANP) - Doelman Gianluigi Buffon van Juventus moet voor straf 5000 euro betalen omdat hij zich schuldig geeft gemaakt aan godslastering tijdens de wedstrijd in de Serie A tegen Parma vorig jaar december. De Italiaanse bond legde hem de boete op na onderzoek van een audiofragment.
De 43-jarige Buffon, recordhouder met 653 gespeelde wedstrijden in de hoogste Italiaanse voetbalcompetitie, zou in het duel hartgrondig hebben gevloekt op zijn teamgenoot Manolo Portanova.
Godslastering is volgens de Italiaanse sportwetgeving een ernstige overtreding en sinds 2010 al strafbaar. Dit seizoen vallen meer dan ooit straffen wegens blasfemie, omdat de microfoons in de lege stadions veel beter de scheldkanonnades van spelers en coaches opvangen.
Een wedstrijd schorsing behoort zelfs tot de mogelijkheden. Dat overkwam eerder deze week Bryan Cristante van AS Roma en Manuel Lazzari van Lazio. Zij werden wegens godslastering voor één duel uitgesloten.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft begrip voor de supporters die Real Madrid uitfloten na de nederlaag tegen Manchester City in de Champions League (1-2). "Dat kan gebeuren als je in eigen huis verliest", zei hij op een persconferentie na het duel. "Er waren ook momenten dat ze ons wel steunden."
3 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Manchester City in de Champions League verloren (1-2). De club verspeelde zonder de geblesseerde sterspeler Kylian Mbappé een voorsprong. Trainer Xabi Alonso moet er rekening mee houden dat de kritiek op zijn functioneren zal toenemen.
12 uur geledenBAKOE (ANP) - Ajax is van de 'hatelijke nul' af in de Champions League. De club knokte zich met veel andere spelers dan in de laatste duels naar een zege op Qarabag in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan (2-4).
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste punten in de Champions League binnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg Qarabag in Bakoe (2-4), de hoofdstad van Azerbeidzjan.
14 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord kan voorlopig niet beschikken over Sem Steijn. De aanvoerder viel zaterdag in de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle (6-1) als invaller uit met een hamstringblessure. "Dat valt gewoon heel erg tegen. Je moet denken aan zo'n zes weken", meldde trainer Robin van Persie woensdag op een persconferentie in Boekarest. Feyenoord speelt donderdag in de Roemeense hoofdstad tegen FCSB in de Europa League.
15 uur geledenBAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim van Ajax heeft Rayane Bounida gedisciplineerd gestraft. De aanvaller ontbreekt in de basisformatie voor het uitduel met Qarabag in de Champions League omdat hij eerder op de dag te laat was.
15 uur geledenBAKOE (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen Qarabag in de Champions League. De 17-jarige middenvelder vervangt Kenneth Taylor, die door een enkelblessure niet inzetbaar is in Bakoe.
17 uur geleden