Doelman Buffon alsnog geschorst wegens godslastering
TURIJN (ANP) - Doelman Gianluigi Buffon van Juventus is alsnog geschorst wegens godslastering tijdens de gewonnen wedstrijd in de Serie A tegen Parma (4-0) vorig jaar december. De tuchtcommissie van de Italiaanse bond legde hem aanvankelijk alleen een boete op van 5000 euro, maar de aanklager tekende met succes beroep aan tegen het vonnis.
De 43-jarige Buffon ging in het duel flink tekeer tegen zijn teamgenoot Manolo Portanova. Op basis van een audiofragment werd de veteraan van Juventus aangeklaagd.
Godslastering is volgens de Italiaanse sportwetgeving een ernstige overtreding en sinds 2010 strafbaar. Dit seizoen vallen meer dan ooit straffen wegens blasfemie, omdat de microfoons in de lege stadions veel beter de scheldkanonnades van spelers en coaches opvangen.
Meer uit Voetbal
NYON (ANP/RTR) - Voorzitter Aleksander Čeferin van de Europese voetbalbond UEFA heeft zondag vanwege meningsverschillen met wereldvoetbalbond FIFA geweigerd om naar de WK-finale tussen Spanje en Argentinië te gaan. Het zou gaan om meningsverschillen over tuchtprocedures, de logistiek rond de arbitrage en de organisatie van de wedstrijden. Dat meldde een bron aan persbureau Reuters.
18 minuten geledenEAST RUTHERFORD (ANP/DPA) - De Argentijnse sterspeler Lionel Messi noemt de pijn van het verliezen van de WK-finale tegen Spanje enorm. "Deze wond heeft tijd nodig om te genezen", schreef hij op Instagram een dag na de nederlaag.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse koning Felipe VI heeft de nationale voetbalploeg van zijn land bedankt na de gewonnen WK-finale tegen Argentinië van zondag. "Als ons nationale team speelt, spelen we allemaal mee. Als jullie winnen, winnen jullie voor heel Spanje", zei de koning maandag tijdens een receptie voor de selectie van bondscoach Luis de la Fuente in Madrid.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Engelse oud-voetballer Kevin Keegan is op 75-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt. De tweevoudig winnaar van de Gouden Bal (1978, 1979) had kanker.
4 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De voetballers van de Spaanse nationale voetbalploeg zijn terug in eigen land. Een dag na de met 1-0 gewonnen WK-finale tegen Argentinië landde de selectie van bondscoach Luis de la Fuente om 14.30 uur op de luchthaven van Madrid-Barajas.
6 uur geledenNYON (ANP) - Als FC Twente ten koste van Ferencváros de derde voorronde van de Europa League bereikt, wacht daarin een confrontatie met het Turkse Fenerbahçe SK of het Poolse Górnik Zabrze. Dat is duidelijk geworden bij de loting in Nyon.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische voetbalbond (KBVB) beëindigt de samenwerking met bondscoach Rudi Garcia. Dat meldt de KBVB in een verklaring.
7 uur geleden