Doelman Buffon alsnog geschorst wegens godslastering
TURIJN (ANP) - Doelman Gianluigi Buffon van Juventus is alsnog geschorst wegens godslastering tijdens de gewonnen wedstrijd in de Serie A tegen Parma (4-0) vorig jaar december. De tuchtcommissie van de Italiaanse bond legde hem aanvankelijk alleen een boete op van 5000 euro, maar de aanklager tekende met succes beroep aan tegen het vonnis.
De 43-jarige Buffon ging in het duel flink tekeer tegen zijn teamgenoot Manolo Portanova. Op basis van een audiofragment werd de veteraan van Juventus aangeklaagd.
Godslastering is volgens de Italiaanse sportwetgeving een ernstige overtreding en sinds 2010 strafbaar. Dit seizoen vallen meer dan ooit straffen wegens blasfemie, omdat de microfoons in de lege stadions veel beter de scheldkanonnades van spelers en coaches opvangen.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben zich versterkt met Janice Cayman. De 37-jarige Belgische recordinternational komt over van Leicester City. Cayman, die in de verdediging speelt, ondertekende een contract voor anderhalf jaar.
42 minuten geledenLISSABON (ANP) - Coach José Mourinho van Benfica heeft zijn spelers verplicht de komende dagen op het trainingscomplex Seixal te verblijven. De Portugees nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 tegen Braga in de halve finales van de Portugese League Cup.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De Eredivisiewedstrijden van zaterdag en zondag gaan ondanks het winterse weer vooralsnog door. De duels uit de eerste divisie van die dagen tussen RKC Waalwijk en Jong FC Utrecht, Roda JC en VVV-Venlo en De Graafschap en FC Den Bosch zijn wel afgelast. Dat heeft de KNVB besloten.
3 uur geledenROME (ANP) - Kenneth Taylor verlaat Ajax voor Lazio. De middenvelder vliegt donderdag naar Rome en tekent vrijdag een contract tot medio 2030 als hij medisch wordt goedgekeurd.
4 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo huurt spits Lequincio Zeefuik voor de rest van dit seizoen van AZ. Ook heeft de nummer 17 van de Eredivisie een optie tot koop bedongen. Eerder verruilde aanvaller Jizz Hornkamp Heracles juist voor de club uit Alkmaar.
6 uur geledenPARMA (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A verstevigd met een zege op het laaggeklasseerde Parma: 0-2. Federico Dimarco en Marcus Thuram maakten de doelpunten voor de club uit Milaan, die op 42 punten kwam en uitliep op Napoli, dat gelijkspeelde (2-2) tegen Hellas Verona.
18 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City wacht nog altijd op de eerste overwinning in het nieuwe jaar. Het elftal van trainer Pep Guardiola speelde voor de derde keer in een week gelijk in de Premier League. Naast Sunderland (0-0) en Chelsea (1-1) wist Manchester City ook niet te winnen van Brighton & Hove Albion: 1-1.
18 uur geleden