Doelman Bizot met Stade Brestois naar Champions League
TOULOUSE (ANP) - Marco Bizot mag volgend seizoen met Stade Brestois aan de groepsfase van de Champions League deelnemen. De 33-jarige doelman won met zijn ploeg de uitwedstrijd tegen Toulouse (0-3) en eindigde zo op de derde plaats van Ligue 1. Bizot verliet drie jaar geleden AZ voor zijn huidige Franse club.
Mahdi Camara, Jordan Amavi en Kenny Lala maakten de doelpunten voor Stade Brestois. Thijs Dallinga had ook in de laatste speelronde van het seizoen weer een basisplaats bij Toulouse. Stade Brestois profiteerde van het gelijkspel van Lille tegen OGC Nice (2-2). Lille eindigde daardoor als vierde en neemt in het nieuwe seizoen deel aan de voorronden van de Champions League.
Gaëtan Laborde zette OGC Nice nog op voorsprong. Maar vervolgens scoorden Hákon Arnar Haraldsson en Benjamin André voor Lille. Maar in blessuretijd trof Jordan Lotomba nog doel voor de bezoekende ploeg van trainer Francesco Farioli, die een belangrijke kandidaat is voor de functie van hoofdtrainer bij Ajax. De Italiaanse coach gaf Pablo Rosario, oud-speler van PSV, een basisplaats. Nice is als vijfde geëindigd en speelt komend seizoen in de Europa League.
FC Lorient
Kampioen Paris Saint-Germain en het als tweede geklasseerde AS Monaco hadden zich al geplaatst voor het hoofdtoernooi van de nieuwe editie van de Champions League.
FC Lorient degradeerde als tweede club uit Ligue 1. De club schoot weinig op met een zege op Clermont Foot (5-0), dat al eerder was gedegradeerd en als nummer laatst afscheid neemt van de hoogste voetbalklasse van Frankrijk.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Verdediger Sergiño Dest denkt serieus aan een vertrek bij PSV komende zomer. "Als er een club uit een top 5-competitie komt met een goed plan, dan wil ik mezelf wel uitdagen. Ik vind PSV een geweldige club, maar het gaat mij ook om de Eredivisie. Ik wil naar een lastigere competitie, zodat ik mezelf iedere week kan pushen en meten met de besten", zei de 25-jarige rechtsback in de NOS-podcast Buitenspel.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.
13 uur geledenLEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.
13 uur geledenALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.
15 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.
19 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.
19 uur geledenZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.
1 dag geleden