Doelman Bijlow keert terug in basisploeg van Feyenoord
ROTTERDAM (ANP) - Justin Bijlow verdedigt zaterdagavond het doel van Feyenoord in het thuisduel met AZ. Hij krijgt de voorkeur boven Timon Wellenreuther, die woensdag bij twee doelpunten in de fout ging in het verloren thuisduel met Ajax (0-2).
Trainer Brian Priske benoemde Wellenreuther in de aanloop naar het seizoen als eerste doelman. De Duitser maakte ook al geen sterke indruk in duels met Bayer Leverkusen, Willem II en Benfica. "Ik heb in het begin van het seizoen gezegd dat we twee goede doelmannen hebben. Dat vind ik nog steeds. Timon is ook een goede keeper. Het is ook niet alleen die wedstrijd tegen Ajax. Ik ben na die wedstrijd wel gaan nadenken en heb een langere periode geanalyseerd. Hij heeft zeker ook goede dingen gedaan, maar ik vond het tijd om iets te veranderen. Ook omdat we met Justin nog een goede doelman hebben."
Feyenoord mist tegen AZ de geblesseerde Ayase Ueda en Antoni Milambo. Beide spelers zijn onvoldoende fit uit het duel met Ajax gekomen. Ueda laat vrijdagmiddag een scan van zijn blessure maken. Calvin Stengs heeft de training hervat maar ontbreekt ook nog tegen AZ. Jordan Lotomba kan waarschijnlijk dinsdag weer meedoen tegen Red Bull Salzburg in de Champions League. Santiago Giménez en Quilindschy Hartman ontbreken al langer bij Feyenoord.
Feyenoord staat vierde in de Eredivisie, met een voorsprong van 2 punten op AZ, dat al zes opeenvolgende duels niet heeft gewonnen. "Maar ze hebben een goede ploeg", zei Priske. "Dat weten we."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
4 minuten geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
1 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
2 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.
4 uur geledenBILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
22 uur geleden