Doelman Bijlow geniet van rentree bij Feyenoord
ROTTERDAM (ANP) - Justin Bijlow vierde met een zege op AS Roma zijn rentree bij Feyenoord (1-0). "Het is heerlijk om weer terug te zijn", zei de doelman die ruim twee maanden aan de kant stond met een polsblessure. "Zeker als het zo afloopt."
Bijlow trainde al twee weken mee met Feyenoord. Hij werd de afgelopen maanden vervangen door Timon Wellenreuther. Maar voor trainer Arne Slot was het een uitgemaakte zaak dat Bijlow tegen AS Roma zou keepen. "Want hij is weer fit", zei de coach. "En een fitte Bijlow is misschien wel de keeper voor het Nederlands elftal. Al ga ik daar niet over natuurlijk."
Bijlow was best gespannen voor het duel met AS Roma. "Maar ik probeerde rustig te blijven. Ik heb mijn ding gedaan en alles op mezelf laten afkomen. Het was best lastig om bepaalde situaties goed in te schatten. Ik heb toch even niet meegedaan. Gelukkig heb ik goede keepers om me heen en een goede keeperstrainer waar ik mee kan praten."
Bijlow koos de goede hoek toen Lorenzo Pellegrini een strafschop mocht nemen. De bal belandde op de paal. Bijlow had de bal misschien wel gehad als Pellegrini in de uiterste hoek had geschoten. "Dat kan ik nu wel stoer zeggen", antwoordde hij. "Ik ben vooral blij dat die bal er niet in ging. Het wordt volgende week nog een heel zware klus voor ons. Maar deze zege is voor ons een goed resultaat."
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
1 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.
3 uur geledenCORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.
4 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.
5 uur geleden