Doelman Bijlow geniet van rentree bij Feyenoord
ROTTERDAM (ANP) - Justin Bijlow vierde met een zege op AS Roma zijn rentree bij Feyenoord (1-0). "Het is heerlijk om weer terug te zijn", zei de doelman die ruim twee maanden aan de kant stond met een polsblessure. "Zeker als het zo afloopt."
Bijlow trainde al twee weken mee met Feyenoord. Hij werd de afgelopen maanden vervangen door Timon Wellenreuther. Maar voor trainer Arne Slot was het een uitgemaakte zaak dat Bijlow tegen AS Roma zou keepen. "Want hij is weer fit", zei de coach. "En een fitte Bijlow is misschien wel de keeper voor het Nederlands elftal. Al ga ik daar niet over natuurlijk."
Bijlow was best gespannen voor het duel met AS Roma. "Maar ik probeerde rustig te blijven. Ik heb mijn ding gedaan en alles op mezelf laten afkomen. Het was best lastig om bepaalde situaties goed in te schatten. Ik heb toch even niet meegedaan. Gelukkig heb ik goede keepers om me heen en een goede keeperstrainer waar ik mee kan praten."
Bijlow koos de goede hoek toen Lorenzo Pellegrini een strafschop mocht nemen. De bal belandde op de paal. Bijlow had de bal misschien wel gehad als Pellegrini in de uiterste hoek had geschoten. "Dat kan ik nu wel stoer zeggen", antwoordde hij. "Ik ben vooral blij dat die bal er niet in ging. Het wordt volgende week nog een heel zware klus voor ons. Maar deze zege is voor ons een goed resultaat."
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.
2 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.
5 uur geledenPALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.
11 uur geledenCORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
13 uur geledenCORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.
14 uur geleden