Doelman Bijlow en Schouten in voorlopige selectie van Oranje
ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman heeft een voorlopige selectie van 26 internationals samengesteld voor de laatste interlands van het Nederlands elftal in de groepsfase van de EK-kwalificatie tegen Ierland en Gibraltar. Op zijn lijst staan alleen spelers die op dit moment volledig fit zijn. Jerdy Schouten en Justin Bijlow zitten ook in de voorselectie.
Frenkie de Jong, Cody Gakpo en Memphis Depay maken geen deel uit van de voorlopige selectie van Koeman. De Jong heeft vrijdag wel de training hervat bij FC Barcelona. Gakpo maakte donderdag zijn rentree bij Liverpool na een knieblessure. Depay revalideert nog bij Atlético Madrid.
"We hebben ervoor gekozen alleen spelers op deze voorlopige lijst te zetten die 100 procent fit zijn", stelt de bondscoach. "Natuurlijk houdt onze medische staf de fitheid van alle spelers nauwlettend in de gaten. Pas over twee weken maak ik de definitieve selectie bekend. Het kan dus gebeuren dat we dan alsnog kunnen kiezen voor jongens die niet op deze lijst staan."
Rechtstreeks
Nederland speelt op 18 november tegen Ierland in de Johan Cruijff ArenA. Drie dagen later staat een uitduel met Gibraltar op het programma. Die wedstrijd wordt in het Portugese Faro afgewerkt omdat het Victoria-stadion in Gibraltar wordt verbouwd. Gibraltar heeft maar één stadion dat aan de eisen van de UEFA voldoet.
Het Nederlands elftal plaatst zich rechtstreeks voor het EK van volgend jaar in Duitsland als het Ierland of Gibraltar verslaat.
Voorlopige selectie Nederlands elftal
Doel: Justin Bijlow (Feyenoord), Mark Flekken (Brentford), Nick Olij (Sparta Rotterdam) en Bart Verbruggen (Brighton & Hove Albion),
Verdediging: Nathan Aké (Manchester City), Daley Blind (Girona FC), Virgil van Dijk (Liverpool), Denzel Dumfries (Internazionale), Jeremie Frimpong (Bayer Leverkusen), Lutsharel Geertruida (Feyenoord), Quilindschy Hartman (Feyenoord), Matthijs de Ligt (Bayern München), Ian Maatsen (Chelsea), Micky van de Ven (Tottenham Hotspur) en Stefan de Vrij (Internazionale),
Middenveld: Tijjani Reijnders (AC Milan), Marten de Roon (Atalanta), Jerdy Schouten (PSV), Joey Veerman (PSV) en Mats Wieffer (Feyenoord).
Aanval: Steven Bergwijn (Ajax), Brian Brobbey (Ajax), Donyell Malen (Borussia Dortmund), Xavi Simons (RB Leipzig), Calvin Stengs (Feyenoord) en Wout Weghorst (TSG Hoffenheim).
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NEC heeft het spectaculaire uitduel met NAC Breda met 4-3 gewonnen dankzij een treffer in de slotseconden. De thuisploeg kwam terug van een 2-0- en 3-2-achterstand, maar had geen tijd meer om de laatste treffer van de Nijmegenaren, gemaakt door Kodai Sano, ongedaan te maken.
5 uur geledenSITTARD (ANP) - PSV heeft bij Fortuna Sittard met de nodige moeite de vijftiende uitzege op rij geboekt in de Eredivisie. Ivan Perisic bezorgde de ploeg van trainer Peter Bosz een kwartier voor tijd de overwinning: 1-2. In de slotfase verzuimde de koploper de score hoger op te voeren.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Telstar heeft in de uitwedstrijd bij Excelsior een voorsprong van twee doelpunten uit handen gegeven. Het werd in Rotterdam 2-2.
6 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft de overtuigende bekeroverwinning op Ajax (6-0) geen goed vervolg kunnen geven in de Eredivisie. PEC Zwolle was op eigen veld met 3-1 te sterk voor de ploeg van trainer Maarten Martens.
7 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Bayern München heeft het competitieduel bij nummer 4 RB Leipzig ruim gewonnen: 1-5. De regerend kampioen en koploper kwam in het oosten van Duitsland op achterstand, maar zette dat in de tweede helft recht. In de laatste tien minuten scoorde Bayern drie keer.
7 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Arsenal heeft op bezoek bij Nottingham Forest, de nummer 17 van de Premier League, met 0-0 gelijkgespeeld. De koploper loopt daarmee 1 punt uit op de huidige nummer 2 Manchester City, dat eerder op zaterdag verloor van Manchester United. Aston Villa, dat net als City een achterstand van 7 punten heeft op Arsenal, komt zondag nog in actie.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim vindt dat Ajax onnodig punten heeft verspeeld tegen Go Ahead Eagles (2-2). "We hadden bij rust met 3-0 of 4-0 moeten voorstaan", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.
8 uur geleden