Doelman Bijlow en Schouten in voorlopige selectie van Oranje
ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman heeft een voorlopige selectie van 26 internationals samengesteld voor de laatste interlands van het Nederlands elftal in de groepsfase van de EK-kwalificatie tegen Ierland en Gibraltar. Op zijn lijst staan alleen spelers die op dit moment volledig fit zijn. Jerdy Schouten en Justin Bijlow zitten ook in de voorselectie.
Frenkie de Jong, Cody Gakpo en Memphis Depay maken geen deel uit van de voorlopige selectie van Koeman. De Jong heeft vrijdag wel de training hervat bij FC Barcelona. Gakpo maakte donderdag zijn rentree bij Liverpool na een knieblessure. Depay revalideert nog bij Atlético Madrid.
"We hebben ervoor gekozen alleen spelers op deze voorlopige lijst te zetten die 100 procent fit zijn", stelt de bondscoach. "Natuurlijk houdt onze medische staf de fitheid van alle spelers nauwlettend in de gaten. Pas over twee weken maak ik de definitieve selectie bekend. Het kan dus gebeuren dat we dan alsnog kunnen kiezen voor jongens die niet op deze lijst staan."
Rechtstreeks
Nederland speelt op 18 november tegen Ierland in de Johan Cruijff ArenA. Drie dagen later staat een uitduel met Gibraltar op het programma. Die wedstrijd wordt in het Portugese Faro afgewerkt omdat het Victoria-stadion in Gibraltar wordt verbouwd. Gibraltar heeft maar één stadion dat aan de eisen van de UEFA voldoet.
Het Nederlands elftal plaatst zich rechtstreeks voor het EK van volgend jaar in Duitsland als het Ierland of Gibraltar verslaat.
Voorlopige selectie Nederlands elftal
Doel: Justin Bijlow (Feyenoord), Mark Flekken (Brentford), Nick Olij (Sparta Rotterdam) en Bart Verbruggen (Brighton & Hove Albion),
Verdediging: Nathan Aké (Manchester City), Daley Blind (Girona FC), Virgil van Dijk (Liverpool), Denzel Dumfries (Internazionale), Jeremie Frimpong (Bayer Leverkusen), Lutsharel Geertruida (Feyenoord), Quilindschy Hartman (Feyenoord), Matthijs de Ligt (Bayern München), Ian Maatsen (Chelsea), Micky van de Ven (Tottenham Hotspur) en Stefan de Vrij (Internazionale),
Middenveld: Tijjani Reijnders (AC Milan), Marten de Roon (Atalanta), Jerdy Schouten (PSV), Joey Veerman (PSV) en Mats Wieffer (Feyenoord).
Aanval: Steven Bergwijn (Ajax), Brian Brobbey (Ajax), Donyell Malen (Borussia Dortmund), Xavi Simons (RB Leipzig), Calvin Stengs (Feyenoord) en Wout Weghorst (TSG Hoffenheim).
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - De Marokkaanse voetbalbond heeft een klacht neergelegd bij de Afrikaanse voetbalfederatie CAF en wereldvoetbalbond FIFA om een straf af te dwingen voor Senegal naar aanleiding van de gebeurtenissen in de slotfase van de finale van de Afrika Cup. De bond kondigde in een verklaring de "juridische stappen" aan.
7 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim heeft dinsdag weer de beschikking over Youri Baas voor de uitwedstrijd in de Champions League tegen Villarreal. De 22-jarige verdediger miste de laatste twee wedstrijden van de Amsterdammers door een blessure.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft zaterdag alsnog de beschikking over Ramiz Zerrouki voor het thuisduel met Excelsior. De rode kaart die de Algerijnse middenvelder zondag in de gewonnen wedstrijd bij Heracles Almelo kreeg, is geseponeerd. Dat meldt de club uit Enschede op X.
4 uur geledenRABAT (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft "het onacceptabele gedrag van enkele spelers en officials" tijdens de finale van de Afrika Cup tussen Senegal en gastland Marokko veroordeeld. Tijdens de eindstrijd in Rabat haalde de Senegalese bondscoach onder meer zijn team van het veld, omdat hij het niet eens was met een beslissing van de arbiter. Na de terugkeer op het veld won Senegal alsnog na een verlenging.
5 uur geledenSAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).
17 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.
18 uur geledenRABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.
18 uur geleden