Doelman Bijlow debuteert voor Oranje in Noorwegen
OSLO (ANP) - Justin Bijlow maakt woensdagavond zijn debuut voor het Nederlands elftal in de uitwedstrijd tegen Noorwegen in de WK-kwalificatie. De doelman van Feyenoord krijgt van bondscoach Louis van Gaal de voorkeur boven Tim Krul en Joël Drommel.
Jurriën Timber en Cody Gakpo hebben ook een basisplaats. De 20-jarige verdediger van Ajax en 22-jarige aanvaller van PSV worden beloond voor een sterke start van het seizoen.
Rechtsback Timber vormt vanaf 20.45 uur de achterhoede met Stefan de Vrij, Virgil van Dijk en Daley Blind. Het middenveld van Oranje in het Ullevaal-stadion van Oslo bestaat uit Georginio Wijnaldum, Frenkie de Jong en Davy Klaassen. Steven Berghuis, zondag nog reserve bij Ajax, en Memphis Depay staan met Gakpo voorin.
Bij Noorwegen heeft rechtsback Marcus Holmgren Pedersen van Feyenoord een basisplaats, net als Erling Haaland en Martin Ødegaard, die nog voor Heerenveen en Vitesse in de Eredivisie speelde.
Opstellingen
Noorwegen: Hansen; Pedersen, Strandberg, Hanche-Olsen en Meling; Thorsby en Normann; Ødegaard, Elyounoussi en Hauge; Haaland.
Nederland: Bijlow; Timber, De Vrij, Van Dijk en Blind; Wijnaldum, De Jong en Klaassen; Berghuis, Depay en Gakpo.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.
23 minuten geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.
12 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.
14 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond dat zijn elftal zondag in de uitwedstrijd tegen FC Volendam genoeg kansen creëerde om in ieder geval één keer te scoren. Dat lukte de Rotterdammers echter niet: 0-0.
15 uur geleden