Doelman Bijlow debuteert voor Oranje in Noorwegen
OSLO (ANP) - Justin Bijlow maakt woensdagavond zijn debuut voor het Nederlands elftal in de uitwedstrijd tegen Noorwegen in de WK-kwalificatie. De doelman van Feyenoord krijgt van bondscoach Louis van Gaal de voorkeur boven Tim Krul en Joël Drommel.
Jurriën Timber en Cody Gakpo hebben ook een basisplaats. De 20-jarige verdediger van Ajax en 22-jarige aanvaller van PSV worden beloond voor een sterke start van het seizoen.
Rechtsback Timber vormt vanaf 20.45 uur de achterhoede met Stefan de Vrij, Virgil van Dijk en Daley Blind. Het middenveld van Oranje in het Ullevaal-stadion van Oslo bestaat uit Georginio Wijnaldum, Frenkie de Jong en Davy Klaassen. Steven Berghuis, zondag nog reserve bij Ajax, en Memphis Depay staan met Gakpo voorin.
Bij Noorwegen heeft rechtsback Marcus Holmgren Pedersen van Feyenoord een basisplaats, net als Erling Haaland en Martin Ødegaard, die nog voor Heerenveen en Vitesse in de Eredivisie speelde.
Opstellingen
Noorwegen: Hansen; Pedersen, Strandberg, Hanche-Olsen en Meling; Thorsby en Normann; Ødegaard, Elyounoussi en Hauge; Haaland.
Nederland: Bijlow; Timber, De Vrij, Van Dijk en Blind; Wijnaldum, De Jong en Klaassen; Berghuis, Depay en Gakpo.
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - Sporting Portugal heeft zich geplaatst voor de kwartfinale van de Champions League. De huidige nummer 2 van Portugal toonde veerkracht tegen Bodø/Glimt, dat de eerste wedstrijd in Noorwegen vorige week met 3-0 had gewonnen. Sporting stond nu na de reguliere speeltijd met 3-0 voor en maakte het verschil in de verlenging: 5-0.
4 minuten geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft er ondanks de matige resultaten van de laatste tijd vertrouwen in dat de supporters woensdag achter hun ploeg gaan staan. Liverpool moet in de achtste finales van de Champions League tegen Galatasaray een achterstand van 1-0 wegwerken. In september verloor Liverpool in het hoofdtoernooi van de Champions League ook met 1-0 bij Galatasaray.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vindt het geen probleem als Iran de drie groepswedstrijden op het WK in haar land speelt. Ze reageerde op het verzoek dat Iran bij de wereldvoetbalbond FIFA heeft ingediend. Voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond heeft de FIFA gevraagd de groepsduels naar Mexico te verplaatsen omdat zijn land in oorlog is met de Verenigde Staten en Israël.
5 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Dave Kwakman komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Volendam. De middenvelder heeft zaterdag een knieblessure opgelopen in een thuisduel met Fortuna Sittard. FC Volendam huurt hem sinds de winterstop van AZ.
7 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA is voorlopig niet van plan om de wedstrijden van Iran op het WK te verplaatsen naar Mexico. "We hebben regelmatig contact met alle deelnemende landen, waaronder Iran, om de planning voor het WK te bespreken", laat een woordvoerder van de wereldvoetbalbond weten. "FIFA kijkt ernaar uit dat alle deelnemende teams volgens het op 6 december aangekondigde wedstrijdschema zullen spelen."
7 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick verlengt binnenkort zijn contract bij FC Barcelona. "Dat willen wij en dat wil hij", vertelde de herkozen voorzitter Joan Laporta bij radiozender RAC1.
9 uur geledenACCRA (ANP) - Derrick Luckassen is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Ghana. De verdediger, geboren in Amsterdam, heeft een uitnodiging ontvangen voor de oefenduels van eind deze maand tegen Oostenrijk en Duitsland.
11 uur geleden