Doe-het-zelfconcern Lowe's stijgt op Wall Street na cijfers
NEW YORK (ANP) - Lowe's behoorde dinsdag tot de stijgers op de aandelenbeurzen in New York. Het doe-het-zelfconcern boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan analisten en beleggers hadden verwacht. Wel verlaagde het bedrijf de prognoses voor het gehele jaar doordat consumenten voorzichtiger zijn geworden met grotere uitgaven aan verbouwingsprojecten door de hoge inflatie. Het aandeel won desondanks 2,4 procent. Concurrent Home Depot, die vorige week ook al zijn verwachtingen voor het hele jaar verlaagde, steeg met 0,9 procent.
De algehele stemming op Wall Street bleef terughoudend. Beleggers houden vooral de ontwikkelingen rond het schuldenplafond in de gaten. Maandag leverden de onderhandelingen tussen president Joe Biden en de Republikeinse voorzitter van het Huis van Afgevaardigden Kevin McCarthy nog geen deal op. Biden en McCarthy spraken wel van productieve gesprekken.
McCarthy sprak de verwachting uit dat hij dagelijks met de president gaat overleggen tot er een overeenkomst kan worden gesloten. Het schuldenplafond van de Amerikaanse overheid moet worden verhoogd anders dreigen de Verenigde Staten rond 1 juni zonder geld te zitten. Dat zou wereldwijd tot grote financiële onrust kunnen leiden.
Foot Locker
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,2 procent lager op 33.229 punten. De brede S&P 500 zakte eveneens 0,2 procent tot 4183 punten en techgraadmeter Nasdaq daalde ook met 0,2 procent tot 12.700 punten.
Dick's Sporting Goods verloor 1,2 procent. De verkoper van sport- en outdoor-artikelen boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. Ook handhaafde de retailer zijn verwachtingen voor het hele jaar. Branchegenoot Foot Locker, die vorige week nog met teleurstellende resultaten kwam, steeg 0,9 procent.
Positief analistenrapport
Microsoft daalde 0,2 procent na een positief analistenrapport. Investeringsbank Jefferies noemde het tech- en softwareconcern een topfavoriet en verwacht dat het aandeel met meer dan 20 procent kan stijgen.
Yelp maakte een koerssprong van 9,4 procent. De activistische aandeelhouder TCS Capital Management roept het bestuur van de restaurantbeoordelingswebsite op de strategische mogelijkheden te onderzoeken, waaronder een verkoop van het bedrijf, zo meldde zakenkrant The Wall Street Journal op basis van ingewijden.
De euro was 1,0776 dollar waard, tegen 1,0819 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 1,8 procent tot 73,35 dollar. Brentolie werd 0,6 procent duurder, op 77,20 dollar per vat.
Meer uit Financieel
HOOGEVEEN (ANP) - Werknemers van wasserijen leggen woensdag het werk neer, meldt de FNV. Onderhandelingen voor een nieuwe cao zitten muurvast, volgens de vakbond. Bij wasserijen in Hoogeveen, Bolsward, Hardenberg en Tiel wordt 24 uur lang gestaakt.
8 minuten geledenHOOGEVEEN (ANP) - Werknemers van wasserijen leggen woensdag het werk neer, meldt de FNV. Onderhandelingen voor een nieuwe cao zitten muurvast, volgens de vakbond. Bij wasserijen in Hoogeveen, Bolsward, Hardenberg en Tiel wordt 24 uur lang gestaakt.
47 minuten geledenASHEVILLE (ANP) - De G20-landen dringen aan op "een vrije, veilige en voorspelbare vaart door de Straat van Hormuz". Dat staat in een gezamenlijke verklaring die aan het einde van de door de Verenigde Staten georganiseerde top werd gepubliceerd.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Ruimtevaartorganisatie NASA heeft het contract voor de ontwikkeling van het zogenoemde Mars Telecommunications Network toegekend aan Blue Origin, het Amerikaanse ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met duidelijke verliezen gesloten. Beleggers hadden zorgen over oplopende energieprijzen, inflatie en stijgende rentes. Die werden ingegeven door oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iraanse doelen deden het sentiment gedurende de handelssessie weinig goeds.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is tot het hoogste niveau sinds 2023 gestegen. Op energiemarkten reageren handelaren op de toegenomen spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten. Nieuwe gevechten hebben een einde gemaakt aan de hoop op een snelle opening van de Straat van Hormuz, een zeestraat die erg belangrijk is voor de wereldhandel in energie.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door de schorsing van een belangrijke controleur voor bouwprojecten moeten veel bouwwerkzaamheden worden stilgelegd. Daarvoor waarschuwt de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). De belangenorganisatie voor gemeenten schat in dat mogelijk tot 1300 projecten stil komen te liggen.
5 uur geleden