Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doe-het-zelfconcern Lowe's stijgt op Wall Street na cijfers

Doe-het-zelfconcern Lowe's stijgt op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Lowe's behoorde dinsdag tot de stijgers op de aandelenbeurzen in New York. Het doe-het-zelfconcern boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan analisten en beleggers hadden verwacht. Wel verlaagde het bedrijf de prognoses voor het gehele jaar doordat consumenten voorzichtiger zijn geworden met grotere uitgaven aan verbouwingsprojecten door de hoge inflatie. Het aandeel won desondanks 2,4 procent. Concurrent Home Depot, die vorige week ook al zijn verwachtingen voor het hele jaar verlaagde, steeg met 0,9 procent.

De algehele stemming op Wall Street bleef terughoudend. Beleggers houden vooral de ontwikkelingen rond het schuldenplafond in de gaten. Maandag leverden de onderhandelingen tussen president Joe Biden en de Republikeinse voorzitter van het Huis van Afgevaardigden Kevin McCarthy nog geen deal op. Biden en McCarthy spraken wel van productieve gesprekken.

McCarthy sprak de verwachting uit dat hij dagelijks met de president gaat overleggen tot er een overeenkomst kan worden gesloten. Het schuldenplafond van de Amerikaanse overheid moet worden verhoogd anders dreigen de Verenigde Staten rond 1 juni zonder geld te zitten. Dat zou wereldwijd tot grote financiële onrust kunnen leiden.

Foot Locker

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,2 procent lager op 33.229 punten. De brede S&P 500 zakte eveneens 0,2 procent tot 4183 punten en techgraadmeter Nasdaq daalde ook met 0,2 procent tot 12.700 punten.

Dick's Sporting Goods verloor 1,2 procent. De verkoper van sport- en outdoor-artikelen boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. Ook handhaafde de retailer zijn verwachtingen voor het hele jaar. Branchegenoot Foot Locker, die vorige week nog met teleurstellende resultaten kwam, steeg 0,9 procent.

Positief analistenrapport

Microsoft daalde 0,2 procent na een positief analistenrapport. Investeringsbank Jefferies noemde het tech- en softwareconcern een topfavoriet en verwacht dat het aandeel met meer dan 20 procent kan stijgen.

Yelp maakte een koerssprong van 9,4 procent. De activistische aandeelhouder TCS Capital Management roept het bestuur van de restaurantbeoordelingswebsite op de strategische mogelijkheden te onderzoeken, waaronder een verkoop van het bedrijf, zo meldde zakenkrant The Wall Street Journal op basis van ingewijden.

De euro was 1,0776 dollar waard, tegen 1,0819 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 1,8 procent tot 73,35 dollar. Brentolie werd 0,6 procent duurder, op 77,20 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Trump zegt binnen enkele weken Fed-nominatie aan te kondigen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt binnen "enkele weken" zijn kandidaat voor de opvolging van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell bekend te maken. Dat is ondanks de ontstane ophef over een onderzoek van het Amerikaanse ministerie van Justitie naar de huidige Fed-baas.

21 minuten geleden
Boeing ontvangt voor het eerst sinds 2018 meer orders dan Airbus

ARLINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Boeing heeft voor het eerst in zeven jaar meer vliegtuigorders binnengekregen dan de Europese concurrent Airbus. De Amerikaanse vliegtuigbouwer kreeg vorig jaar in totaal 1175 bestellingen voor verkeersvliegtuigen, terwijl dat er 1000 waren voor Airbus.

2 uur geleden
AEX-index zet opmars naar historische 1000-puntengrens voort

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag hoger geëindigd en heeft daarmee de opmars voortgezet richting het historische niveau van 1000 punten. De Amsterdamse hoofdindex was maandag ook al geëindigd op een nieuw slotrecord, onder aanvoering van chiptoeleverancier Besi.

2 uur geleden
Weinig beweging op Wall Street na meevallende inflatie VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag weinig beweging zien na het bereiken van nieuwe recordstanden een dag eerder. Beleggers verwerkten nieuwe inflatiegegevens van de Verenigde Staten. In december stegen de consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld minder dan verwacht. Het meevallende inflatiecijfer versterkte de hoop op een verdere renteverlaging door de Federal Reserve.

4 uur geleden
Wereldbank: dit decennium minste economische groei sinds jaren 60

WASHINGTON (ANP) - De Wereldbank is positiever geworden over de verwachte groei van de wereldeconomie. Toch lijken de jaren twintig van deze eeuw hard op weg het decennium met de minste economische groei te worden sinds de jaren zestig van de vorige eeuw, voorspellen deskundigen van 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingssamenwerking.

4 uur geleden
Klanten energieleverancier Gulf betaalden onjuiste opzegtarieven

VUGHT (ANP) - Energieleverancier Gulf heeft ruim 1500 klanten een onterechte of te hoge opzegvergoeding laten betalen als zij overstapten naar een andere leverancier. Dat concludeert Autoriteit Consument & Markt (ACM) na onderzoek naar aanleiding van klachten. In totaal werd er 1,6 miljoen euro verkeerd gerekend.

5 uur geleden
Delta Air Lines koopt voor het eerst Boeing 787 Dreamliners

ATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - Delta Air Lines gaat voor het eerst Boeing 787 Dreamliners kopen om in te zetten op lange routes. De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij heeft een order geplaatst voor dertig toestellen van het type 787-10 en een optie genomen voor nog eens dertig stuks.

6 uur geleden