Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doe-het-zelfconcern Lowe's stijgt op Wall Street na cijfers

Doe-het-zelfconcern Lowe's stijgt op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Lowe's behoorde dinsdag tot de stijgers op de aandelenbeurzen in New York. Het doe-het-zelfconcern boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan analisten en beleggers hadden verwacht. Wel verlaagde het bedrijf de prognoses voor het gehele jaar doordat consumenten voorzichtiger zijn geworden met grotere uitgaven aan verbouwingsprojecten door de hoge inflatie. Het aandeel won desondanks 2,4 procent. Concurrent Home Depot, die vorige week ook al zijn verwachtingen voor het hele jaar verlaagde, steeg met 0,9 procent.

De algehele stemming op Wall Street bleef terughoudend. Beleggers houden vooral de ontwikkelingen rond het schuldenplafond in de gaten. Maandag leverden de onderhandelingen tussen president Joe Biden en de Republikeinse voorzitter van het Huis van Afgevaardigden Kevin McCarthy nog geen deal op. Biden en McCarthy spraken wel van productieve gesprekken.

McCarthy sprak de verwachting uit dat hij dagelijks met de president gaat overleggen tot er een overeenkomst kan worden gesloten. Het schuldenplafond van de Amerikaanse overheid moet worden verhoogd anders dreigen de Verenigde Staten rond 1 juni zonder geld te zitten. Dat zou wereldwijd tot grote financiële onrust kunnen leiden.

Foot Locker

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,2 procent lager op 33.229 punten. De brede S&P 500 zakte eveneens 0,2 procent tot 4183 punten en techgraadmeter Nasdaq daalde ook met 0,2 procent tot 12.700 punten.

Dick's Sporting Goods verloor 1,2 procent. De verkoper van sport- en outdoor-artikelen boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. Ook handhaafde de retailer zijn verwachtingen voor het hele jaar. Branchegenoot Foot Locker, die vorige week nog met teleurstellende resultaten kwam, steeg 0,9 procent.

Positief analistenrapport

Microsoft daalde 0,2 procent na een positief analistenrapport. Investeringsbank Jefferies noemde het tech- en softwareconcern een topfavoriet en verwacht dat het aandeel met meer dan 20 procent kan stijgen.

Yelp maakte een koerssprong van 9,4 procent. De activistische aandeelhouder TCS Capital Management roept het bestuur van de restaurantbeoordelingswebsite op de strategische mogelijkheden te onderzoeken, waaronder een verkoop van het bedrijf, zo meldde zakenkrant The Wall Street Journal op basis van ingewijden.

De euro was 1,0776 dollar waard, tegen 1,0819 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 1,8 procent tot 73,35 dollar. Brentolie werd 0,6 procent duurder, op 77,20 dollar per vat.

Meer uit Financieel

DNB-baas: maak Europese Unie economisch hechter blok

AMSTERDAM (ANP) - De Europese Unie moet nog meer als één blok opereren om zich te beschermen tegen andere grootmachten, zegt de president van De Nederlandsche Bank in het programma Buitenhof. Juist op economisch vlak is er volgens DNB-baas Olaf Sleijpen nog veel te winnen.

1 uur geleden
Reuters: India verlaagt importheffing op Europese auto's

NEW DELHI (ANP) - India is van plan importheffingen voor bepaalde auto's uit de Europese Unie fors te verlagen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tarief zou daarbij dalen naar 40 procent, terwijl dat nu nog kan oplopen tot 110 procent.

1 uur geleden
Topman VW: zonder lagere heffingen gaat fabriek in VS niet door

WOLFSBURG (ANP) - Zonder een verlaging van de kosten voor Amerikaanse importheffingen kan Volkswagen een geplande nieuwe Audi-fabriek in de Verenigde Staten niet bouwen. Die waarschuwing geeft topman Oliver Blume in een interview met Handelsblatt. De kosten als gevolg van Donald Trumps heffingen zijn volgens hem zo hoog dat die fabriek niet te financieren is.

3 uur geleden
Poolse minister zegt geen haast te maken met invoering euro

LONDEN (ANP) - Polen maakt geen haast met de invoering van de euro, zegt de minister van Financiën van het land Andrzej Domański. Het Oost-Europese lid van de Europese Unie heeft de eenheidsmunt niet per se nodig omdat de economie al hard groeit, beargumenteerde hij in een interview met de Financial Times (FT).

5 uur geleden
Laadpunten elektrische auto's verdrievoudigd in vijf jaar

DEN HAAG (ANP) - Het aantal publieke laadpunten voor elektrische auto's is in de afgelopen vijf jaar meer dan verdrievoudigd. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).

9 uur geleden
Trump dreigt met heffing van 100 procent op Canadese producten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.

1 dag geleden
Libië sluit oliedeal met Total en ConocoPhillips van 20 miljard

TRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.

1 dag geleden