Doe-het-zelfbedrijf Home Depot zakt op Wall Street na cijfers
NEW YORK (ANP) - Home Depot behoorde dinsdag tot de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse doe-het-zelfconcern boekte afgelopen kwartaal minder omzet dan kenners hadden verwacht en verlaagde ook zijn prognoses voor het hele jaar. Volgens financieel topman Richard McPhail kopen klanten vooral minder dure items zoals terrassets en grills en kiezen ze vaker voor kleinere verbouwingsprojecten. Het aandeel werd 3,1 procent lager gezet. Concurrent Lowe's ging mee omlaag en verloor 1,9 procent.
Ook werd bekendgemaakt dat de totale winkelverkopen in de Verenigde Staten in april met 0,4 procent toenamen. Dat was zoals economen hadden verwacht. Grote winkelbedrijven als Walmart, Target en Kohl's, die later deze week met cijfers komen, daalden desondanks tot 1,7 procent. Daarnaast bleek dat de Amerikaanse industriële productie vorige maand met 0,5 procent is toegenomen.
Beleggers hielden ook de onderhandelingen tussen de Democraten en de Republikeinen over het schuldenplafond van de Amerikaanse overheid in de gaten. Als het schuldenplafond niet wordt verhoogd, kunnen de VS binnenkort bepaalde betalingen niet meer uitvoeren wat wereldwijd tot grote financiële onrust kan leiden.
Dow Jones en Nasdaq
De Dow-Jonesindex noteerde na een kwartier handel 0,2 procent lager op 33.277 punten. De brede S&P 500 verloor 0,1 procent tot 4133 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,1 procent tot 12.380 punten.
Horizon Therapeutics kelderde 19 procent. Volgens persbureau Bloomberg gaat de Amerikaanse toezichthouder FTC een rechtszaak aanspannen om de verkoop van het biotechbedrijf aan zijn branchegenoot Amgen te blokkeren. Het zou voor het eerst in ruim tien jaar zijn dat de FTC een overname in de farmaceutische sector wil tegenhouden. De toezichthouder zou vrezen dat door de aankoop de innovatie en het tempo van de ontwikkeling van nieuwe geneesmiddelen worden vertraagd. Het aandeel Amgen leverde 0,3 procent in.
Capital One en Baidu
Capital One klom 4,2 procent. Zakenzender CNBC meldde dat Berkshire Hathaway, het investeringsbedrijf van beursmiljardair Warren Buffett, een belang van zo'n 950 miljoen dollar heeft genomen in de kredietverstrekker.
Baidu steeg 1,6 procent. De omzet van de Chinese zoekmachine, die ook een notering heeft in New York, nam het afgelopen kwartaal toe en het bedrijf boekte ook weer winst, na een verlies een jaar geleden.
Euro en olie
De euro was 1,0883 dollar waard, tegen 1,0872 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie steeg 0,7 procent in prijs tot 71,58 dollar. Brentolie kostte 0,5 procent meer op 75,62 dollar per vat.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - De Britse regering wil regelgeving voor de bouw van kerncentrales grondig hervormen om versneld meer kernenergie te kunnen gebruiken. Het gaat onder andere om een afzwakking van regels voor natuurbehoud, wat kritiek oogst.
32 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland moet overwegen fracking toe te staan om de energieprijzen te drukken en de afhankelijkheid van energie uit het buitenland te verminderen. Dat schrijven economische adviseurs van de Duitse minister van Economie Katherina Reiche in een rapport over de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de Duitse energiemarkt.
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal winkels in de Randstad is de afgelopen jaren verder afgenomen. Supermarkten nemen de plek in van onder meer mode- en elektronicazaken, melden de provincies Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht op basis van onderzoek dat ze lieten uitvoeren door Ipsos I&O, Movares en Sweco.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering is begonnen met een tweede onderzoek naar oneerlijke handelspraktijken van handelspartners dat de weg vrij moet maken voor nieuwe importheffingen. In het nieuwe onderzoek naar zestig landen wordt gekeken of ze wel genoeg doen om dwangarbeid te voorkomen. De Europese Unie, China, Japan, Zuid-Korea, Canada, Mexico, India, Taiwan en het Verenigd Koninkrijk behoren tot de landen die het doelwit zijn van het onderzoek.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Besi was vrijdag de grote winnaar op de Amsterdamse beurs. De chiptoeleverancier werd bijna 10 procent meer waard door overnamespeculatie. Volgens persbureau Reuters hebben verschillende partijen interesse getoond in een overname van het bedrijf uit Duiven. Besi zou de Amerikaanse zakenbank Morgan Stanley hebben ingehuurd om de overnamevoorstellen te beoordelen.
3 uur geledenDUIVEN (ANP) - Besi onderzoekt avances van bedrijven die interesse hebben in een overname van de Nederlandse fabrikant van apparatuur voor de chipindustrie, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het bedrijf uit Duiven zou zakenbank Morgan Stanley in de arm hebben genomen om de voorstellen te beoordelen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Mediabedrijf BuzzFeed, bekend van de gelijknamige site, zit in financiële problemen. Het bedrijf heeft moeite om zijn betalingsverplichtingen na te komen en kreeg onlangs uitstel van schuldeisers bij het aflossen van een lening.
4 uur geleden