Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doe-het-zelfbedrijf Home Depot zakt op Wall Street na cijfers

Doe-het-zelfbedrijf Home Depot zakt op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Home Depot behoorde dinsdag tot de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse doe-het-zelfconcern boekte afgelopen kwartaal minder omzet dan kenners hadden verwacht en verlaagde ook zijn prognoses voor het hele jaar. Volgens financieel topman Richard McPhail kopen klanten vooral minder dure items zoals terrassets en grills en kiezen ze vaker voor kleinere verbouwingsprojecten. Het aandeel werd 3,1 procent lager gezet. Concurrent Lowe's ging mee omlaag en verloor 1,9 procent.

Ook werd bekendgemaakt dat de totale winkelverkopen in de Verenigde Staten in april met 0,4 procent toenamen. Dat was zoals economen hadden verwacht. Grote winkelbedrijven als Walmart, Target en Kohl's, die later deze week met cijfers komen, daalden desondanks tot 1,7 procent. Daarnaast bleek dat de Amerikaanse industriële productie vorige maand met 0,5 procent is toegenomen.

Beleggers hielden ook de onderhandelingen tussen de Democraten en de Republikeinen over het schuldenplafond van de Amerikaanse overheid in de gaten. Als het schuldenplafond niet wordt verhoogd, kunnen de VS binnenkort bepaalde betalingen niet meer uitvoeren wat wereldwijd tot grote financiële onrust kan leiden.

Dow Jones en Nasdaq

De Dow-Jonesindex noteerde na een kwartier handel 0,2 procent lager op 33.277 punten. De brede S&P 500 verloor 0,1 procent tot 4133 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,1 procent tot 12.380 punten.

Horizon Therapeutics kelderde 19 procent. Volgens persbureau Bloomberg gaat de Amerikaanse toezichthouder FTC een rechtszaak aanspannen om de verkoop van het biotechbedrijf aan zijn branchegenoot Amgen te blokkeren. Het zou voor het eerst in ruim tien jaar zijn dat de FTC een overname in de farmaceutische sector wil tegenhouden. De toezichthouder zou vrezen dat door de aankoop de innovatie en het tempo van de ontwikkeling van nieuwe geneesmiddelen worden vertraagd. Het aandeel Amgen leverde 0,3 procent in.

Capital One en Baidu

Capital One klom 4,2 procent. Zakenzender CNBC meldde dat Berkshire Hathaway, het investeringsbedrijf van beursmiljardair Warren Buffett, een belang van zo'n 950 miljoen dollar heeft genomen in de kredietverstrekker.

Baidu steeg 1,6 procent. De omzet van de Chinese zoekmachine, die ook een notering heeft in New York, nam het afgelopen kwartaal toe en het bedrijf boekte ook weer winst, na een verlies een jaar geleden.

Euro en olie

De euro was 1,0883 dollar waard, tegen 1,0872 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie steeg 0,7 procent in prijs tot 71,58 dollar. Brentolie kostte 0,5 procent meer op 75,62 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Von der Leyen verheugd over goedkeuring Mercosur door Argentinië

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie noemt de ratificatie van het Mercosur-handelsverdrag door Argentinië en Uruguay "fantastisch nieuws". De definitieve goedkeuring door Brazilië en Paraguay verwacht de politica op korte termijn, zei ze vrijdag.

15 minuten geleden
FNV-voorzitter verwacht kort kennismakingsgesprek met Jetten

HILVERSUM (ANP) - De vakbonden verwachten maandag niet lang om tafel te zitten met het nieuwe kabinet tijdens hun kennismakingsgesprek. "Ik hoop dat de koffie niet te heet is, want het wordt een kort gesprek", zei interim-voorzitter van FNV Dick Koerselman bij radioprogramma Sven op 1.

16 minuten geleden
Steeds minder valse eurobiljetten aangetroffen

AMSTERDAM (ANP) - In Nederland worden steeds minder valse eurobiljetten aangetroffen, meldde De Nederlandsche Bank (DNB) vrijdag. Vorig jaar werden ruim een kwart minder valse biljetten onderschept dan een jaar eerder. Het vaakst werden nepbiljetten van 50 euro aangetroffen.

1 uur geleden
Chemieconcern BASF schrapt banen bij IT-afdeling

LUDWIGSHAFEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse chemieconcern BASF gaat meer banen schrappen door de aanhoudende moeilijke omstandigheden op de markt voor chemicaliën. Om meer kosten te besparen, wil de grootste chemieproducent van Europa het personeelsbestand van zijn interne IT-afdeling "aanzienlijk" terugdringen. Bij die afdeling werken ongeveer 8500 mensen.

1 uur geleden
Duitsers drinken minder wijn door economische zorgen

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsers hebben het afgelopen jaar een stuk minder wijn gedronken. De consumptie daalde met 7 procent, meldt het Deutsche Weininstitut (DWI) op basis van cijfers van marktonderzoeker Nielsen. Dat komt volgens de branchevereniging doordat consumenten door de haperende economie zuiniger aan deden.

1 uur geleden
Bodemonderzoeker Fugro onderuit op Damrak na jaarcijfers

AMSTERDAM (ANP) - Fugro ging vrijdag hard onderuit op de Amsterdamse beurs. De bodemonderzoeker heeft een moeilijk jaar achter de rug en leed een nettoverlies door de zwakke marktomstandigheden bij de bouw van windparken op zee. Ook had Fugro last van vertragingen in de opstart van olie- en gasprojecten. Het bedrijf keert daardoor flink minder dividend uit en snijdt fors in de investeringen. Het aandeel werd bijna 11 procent lager gezet.

3 uur geleden
Bodemonderzoeker Fugro ziet tekenen van herstel windmarkt

LEIDSCHENDAM (ANP) - Bodemonderzoeker Fugro ziet de eerste vroege tekenen van herstel van de offshore windmarkt, met name in Europa, nu overheden en de industrie samenwerken om de sector te ondersteunen. Het bedrijf meldde vrijdag bij de publicatie van de cijfers over 2025 "een uitdagend jaar" achter de rug te hebben. De onderneming kampte vorig jaar met verder afgezwakte marktomstandigheden bij de bouw van windparken op zee.

4 uur geleden