Dodental watersnood België loopt op
LUIK (ANP/AFP) - Het dodental door de overstromingen in België is opgelopen tot 23, heeft de gouverneur van de provincie Luik Hervé Jamar vrijdag gezegd tegen Belgische media. In zijn provincie kwamen 20 mensen door het noodweer om het leven. Van hen zijn er 6 geïdentificeerd.
Bij de VRT zei de Belgische minister van Binnenlandse Zaken Annelies Verlinden dat er 19 mensen worden vermist. Ze waarschuwde dat het dodenaantal nog kan oplopen. Met helikopters en drones wordt naar mensen gezocht. Verlinden zei dat de situatie in Limburg kritiek blijft. Een aantal dijken van de Maas kan het water nog maar amper aan. Vooral bij Maaseik is de toestand kritiek.
Alle Maasgemeenten in Limburg kondigden de evacuatie aan van de bewoners van gebieden die worden bedreigd door hoogwater. Door de hevige regenval van de afgelopen dagen staat de Maas historisch hoog.
In Wallonië zitten meer dan 21.000 mensen zonder elektriciteit als gevolg van de overstromingen. Door het noodweer is het leidingwater in meerdere Waalse gemeenten niet langer drinkbaar.
Koning Filip en koningin Mathilde brengen vrijdagmiddag een bezoek aan het zwaar getroffen Pepinster. De premiers van België, Vlaanderen en Wallonië en minister Verlinden geven vrijdagmiddag een persconferentie.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse president Karol Nawrocki houdt crisisberaad met prominente vertegenwoordigers van politieke partijen over de ontstane patstelling bij het Constitutionele Hof. De benoeming van rechters van het hof is inzet geworden van een hoog opgelopen politieke strijd tussen de pro-Europese regering van premier Donald Tusk en de grootste oppositiepartij, het rechts-conservatieve en nationalistische PiS.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse politie voert preventieve controles uit in Parijs in aanloop naar de verwachte protesten van zaterdag. In het hele land staan demonstraties gepland en volgens de regering is het risico op ongeregeldheden erg groot. Met de controles hoopt de politie mensen te identificeren die uit zijn op geweld.
2 uur geledenBENGALURU (ANP) - Twee mensen zijn overleden nadat zij werden geëlektrocuteerd in het zwembad van een vijfsterrenhotel in India. Dat meldden Indiase media. Een van de slachtoffers zou een bemanningslid van Lufthansa zijn.
5 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Poolse president Karol Nawrocki is in de nacht van vrijdag op zaterdag naar het Constitutioneel Hof in Warschau gegaan. Op beelden van onder meer het Poolse persbureau PAP is te zien hoe hij zich een weg door demonstranten buiten het gebouw baant.
7 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP/DPA/RTR) - Bij het Constitutioneel Hof in de Poolse hoofdstad Warschau zijn vrijdagavond groepen demonstranten samengekomen. Ook de president van het land kwam naar het hof. De oproerpolitie is aanwezig en zegt drie mensen te hebben aangehouden die probeerden het gebouw binnen te dringen. Het X-account van het hof sprak eerder op de avond van een "illegale staatsgreep" na een voorgenomen schorsing van Bogdan Święczkowski, de voorzitter van het hof.
7 uur geledenATLANTA (ANP) - De traditionele groepsfoto aan het begin van de G20-top is vrijdag niet gemaakt door de aanwezigheid van Rusland. Gastland de Verenigde Staten besloot de foto te schrappen toen meerdere buitenlandministers dreigden weg te lopen van het fotomoment. Een deel van de ministers wilde door de oorlog in Oekraïne niet met de Russische buitenlandminister Sergej Lavrov op de foto.
10 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP/DPA/RTR) - Bij het Constitutioneel Hof in de Poolse hoofdstad Warschau zijn vrijdagavond groepen demonstranten samengekomen. De oproerpolitie is aanwezig en zegt drie mensen te hebben aangehouden die probeerden het gebouw binnen te dringen. Het X-account van het hof sprak eerder op de avond van een "illegale staatsgreep" na een voorgenomen schorsing van Bogdan Święczkowski, de voorzitter van het hof.
12 uur geleden