Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dodental vliegtuigcrash India verder opgelopen

Dodental vliegtuigcrash India verder opgelopen

KOZHIKODE (ANP/RTR/AFP/DPA) - Het dodental door de vliegtuigcrash bij de Indiase stad Kozhikode is opgelopen naar achttien. Nog eens zestien mensen raakten ernstig gewond, zeggen de autoriteiten.

De Boeing-737 van Air India Express belandde bij de landing naast de baan en stortte omlaag. Het gecrashte toestel was ingezet om Indiërs op te halen die tijdens de coronacrisis gestrand waren in Dubai. Er waren zo'n 190 mensen aan boord.

Een lokale topfunctionaris zegt dat de crash van vrijdag ook het leven heeft gekost aan de piloot en de copiloot. "Alle passagiers zijn overgebracht naar ziekenhuizen. Ze worden ook getest op Covid-19", aldus het districtshoofd.

Noodweer

Het toestel crashte tijdens ernstig noodweer en begon daarna ook brandstof te lekken, vertelt een andere functionaris op de rampplek. "Het was een wonder dat het vliegtuig niet in brand vloog. Het dodental had veel hoger kunnen uitvallen."

Een 34-jarige passagier herinnert zich nog dat het toestel de grond raakte. "Na de crash ging een nooduitgang open en sleepte ik mezelf op de een of andere manier naar buiten", zegt de overlevende vanuit zijn ziekenhuisbed tegen persbureau AFP.

Zwarte dozen geborgen

"De voorkant van het toestel was weg. Helemaal weg. Ik weet niet hoe ik het heb gered, maar ik ben dankbaar", vervolgt de man. Onder de slachtoffers die de ramp niet overleefden, bevonden zich volgens ziekenhuisdocumenten ook jonge kinderen.

Een bron zei tegen persbureau Reuters dat de zwarte dozen van het toestel inmiddels zijn geborgen. Die kunnen licht werpen op de oorzaak van het ernstigste vliegtuigongeval in het land in tien jaar. In 2010 vielen 158 doden toen een vliegtuig van de baan raakte bij Mangalore.

Kozhikode ligt in de deelstaat Kerala, waar zich nog een drama voltrok. Zware regenval veroorzaakte een aardverschuiving bij een theeplantage, met veel slachtoffers tot gevolg. De autoriteiten maakten zaterdag bekend dat al 20 lichamen zijn geborgen en nog 46 mensen worden vermist.

Meer uit Buitenland

IJsland doet ook niet mee aan Eurovisie Songfestival 2026

REYKJAVIK (ANP) - IJsland gaat in navolging van onder meer Nederland en Spanje volgend jaar niet naar het Eurovisie Songfestival. Dat is woensdag besloten tijdens een bestuursvergadering van de publieke omroep RÚV, maakte de omroep zelf bekend. Vorige week maakte de European Broadcasting Union (EBU), de organisator van het songfestival, bekend dat Israël mee mag doen aan de editie van volgend jaar in Oostenrijk. Hierop besloot een aantal landen het evenement te boycotten.

1 minuut geleden
Grote Europese bondgenoten bellen Trump over vredesplan Oekraïne

PARIJS (ANP) - De leiders van de drie belangrijkste Europese landen hebben de Amerikaanse president Donald Trump gebeld over de jongste Oekraïne-vredesplannen van de Verenigde Staten. Er is druk diplomatiek verkeer tussen de VS, Europa, Oekraïne en Rusland nu de VS mikken op een doorbraak in de dagen voor Kerstmis.

6 minuten geleden
Media: Amerikaans ministerie koopt zelf Boeings voor deportaties

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid koopt zelf vliegtuigen om deportaties van illegalen soepeler en sneller te laten verlopen. De deportaties verlopen vooralsnog met allerlei chartervliegtuigen. The Washington Post heeft gemeld dat het ministerie 140 miljoen dollar (120 miljoen euro) uittrekt voor zes Boeing-737's. Daarmee heeft het ministerie meer de hand in de uitzetting van ongewenste migranten.

8 minuten geleden
Israël bouwt nieuwe woningen in nederzettingen op Westoever

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft de bouw van 764 nieuwe woningen in drie nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever goedgekeurd, aldus minister van Financiën Bezalel Smotrich. Volgens het Internationaal Gerechtshof zijn die nederzettingen illegaal. De huizen moeten worden gebouwd rond Jeruzalem en enkele tientallen kilometers ten noordwesten van de stad.

57 minuten geleden
Rechter gelast opnieuw openbaring geheime stukken in Epstein-zaak

NEW YORK (ANP) - Een federale rechter in New York heeft op verzoek van het ministerie van Justitie ingestemd met de openbaarmaking van tot dusver vertrouwelijke stukken uit het proces tegen de invloedrijke zakenman en zedendelinquent Jeffrey Epstein (1953-2019). De magistraat beklemtoonde daarbij dat de veiligheid en anonimiteit van slachtoffers gegarandeerd blijft.

1 uur geleden
Brussel wil met plan veto over Russische tegoeden omzeilen

BRUSSEL (ANP) - EU-landen willen voor de EU-top van volgende week een besluit nemen om de bevroren Russische tegoeden voor onbepaalde tijd te bevriezen. Nu moeten alle 27 lidstaten hier elke zes maanden opnieuw mee instemmen. De Europese Commissie wil daar een einde aan maken via een noodbevoegdheid, die kan worden gebruikt bij een crisis of dreigend economisch risico voor de EU.

1 uur geleden
Oekraïne gaat eerst met VS praten over wederopbouw en economie

KYIV (ANP) - Oekraïne gaat woensdag eerst met de Verenigde Staten praten over de wederopbouw en naoorlogse economische ontwikkeling van het land, voor het zijn aanpassingen aan de nieuwste Amerikaanse vredesplannen naar Washington stuurt. Ondertussen werkt de regering in Kyiv door aan die aanpassingen, zegt president Volodymyr Zelensky op X. De VS manen Kyiv om voort te maken.

2 uur geleden