Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dodental Verenigd Koninkrijk veel hoger dan gedacht

Dodental Verenigd Koninkrijk veel hoger dan gedacht

LONDEN (ANP/RTR) - Het aantal Britten dat aan het nieuwe coronavirus is overleden, blijkt hoger dan afgelopen weken werd gedacht. Het Office for National Statistics maakte dinsdag bekend dat de grens van 20.000 doden op 17 april al gepasseerd was.

Op 18 april meldde de Britse regering nog 13.917 doden. Volgens het statistiekbureau waren er op 17 april in het Verenigd Koninkrijk echter al 21.284 mensen overleden bij wie het coronavirus was vastgesteld. Het Britse dodental lag daarmee toen hoger dan het Spaanse, maar lager dan het Italiaanse op dat moment. Het verschil ontstond doordat de regering alleen de doden in de ziekenhuizen meldde, maar niet de doden die daarbuiten te betreuren waren, zoals in verzorgingshuizen.

Een forse toename van het dodental in verzorgingshuizen in Engeland en Wales zorgt in de laatste weken voor een snelle stijging van het algemene officiële dodental. Tussen 13 en 19 april stierven 7316 bewoners van verzorgingstehuizen, bijna drie keer meer dan een drietal weken daarvoor.

Het Britse ministerie van Volksgezondheid maakte maandag bekend dat 21.092 mensen in ziekenhuizen zijn overleden nadat bij hen een besmetting met het nieuwe coronavirus was vastgesteld. Minister van Volksgezondheid Matt Hancock zei vrijdag dat Groot-Brittannië op de piek van de epidemie zit. Het is volgens hem nog te vroeg voor versoepelingen.

Meer uit Buitenland

VN: hulp 8,3 miljoen vluchtelingen in gevaar door geldtekort

GENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De hulp aan 8,3 miljoen vluchtelingen en andere ontheemden is in gevaar door een "ernstig" gebrek aan financiering waar de vluchtelingenorganisatie van de Verenigde Naties UNHCR door geraakt wordt. In juli had de organisatie pas 32 procent binnen van de benodigde 8,5 miljard dollar voor dit jaar. Verdere kostenbesparende acties zijn volgens de VN-organisatie niet meer mogelijk.

44 minuten geleden
Schoonouders medewerker New York Times verdacht van moord op hem

SAN FRANCISCO (ANP) - De schoonouders van een medewerker van The New York Times worden verdacht van moord op hem, melden buitenlandse media, waaronder de toonaangevende Amerikaanse krant zelf. De 40-jarige Jonathan McKinsey werkte als hoofd engineering bij de afdeling die verantwoordelijk is voor de interactieve spellen van The New York Times. Hij werd afgelopen zaterdag doodgeschoten op een parkeerplaats van een sportveld in het Amerikaanse Dublin, even ten oosten van San Francisco.

1 uur geleden
Vier opvarenden Amerikaans vliegdekschip gewond bij ongeluk

ARLINGTON (ANP/RTR) - Bij een ongeluk aan boord van het Amerikaanse vliegdekschip USS Eisenhower voor de kust van de Amerikaanse staat Virginia zijn maandagavond (lokale tijd) vier opvarenden gewond geraakt. De marine meldt in een bericht op X dat het misging tijdens de landing van een vliegtuig op het schip.

1 uur geleden
Rubio: 'buitenlandse speler' betrokken bij incident op RAF-basis

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft in een interview met Fox News gezegd dat een "buitenlandse speler" betrokken was bij het incident op de Britse luchtmachtbasis afgelopen weekend. Groot-Brittannië heeft dit nog niet bevestigd. De antiterreurbrigade van de Britse politie liet maandag wel weten de betrokkenheid van een andere staat te onderzoeken.

1 uur geleden
87-jarige kan toch in huis Madrid blijven wonen na massaprotesten

MADRID (ANP/AFP) - De 87-jarige vrouw die vorige week uit haar woning in Madrid werd gezet, kan door een akkoord met de verhuurder toch in het huis blijven wonen. De advocaat van de hoogbejaarde Maricarmen Abascal heeft dat maandagavond laat aan verslaggevers laten weten. Abascal moet de nieuwe huurovereenkomst volgens de Spaanse omroep RTVE zelf nog wel ondertekenen.

3 uur geleden
Trump ontkent dat hij versoepeling sancties Iran overweegt

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij niet openstaat voor het versoepelen van sancties tegen Iran. Nieuwssite Axios schreef maandag dat Trump Iran economisch zou willen ontzien in ruil voor "concrete stappen" van Iraanse kant met betrekking tot het nucleaire programma. Dat is "nepnieuws", aldus Trump op Truth Social.

6 uur geleden
Paus verlaat Frankrijk na vierdaags bezoek

METZ (ANP/AFP) - Paus Leo heeft zijn vierdaagse bezoek aan Frankrijk afgerond. Een AFP-verslaggever ter plaatse meldt dat de religieus leider een uitgeleide kreeg van president Emmanuel Macron op de luchthaven van Metz, waarna hij vertrok richting Rome. Het was het eerste bezoek van de kerkelijk leider aan het land in bijna twee decennia.

10 uur geleden