Dodental van frontale treinbotsing in Griekenland loopt op
ATHENE (ANP) - Het dodental van de frontale treinbotsing in Griekenland is opgelopen naar 43, melden Griekse media. Omdat meerdere mensen nog worden vermist, gaat de zoektocht in het puin van de treinen verder.
Een vrachttrein en passagierstrein botsten dinsdag vlak voor middernacht (lokale tijd) op elkaar, nadat ze enkele kilometers op hetzelfde spoor hadden gereden. Door de botsing werden passagiers door de rijtuigen gesmeten. Ook ontstond er een hevige brand. Iets meer dan zeventig mensen belandden in het ziekenhuis en het merendeel ligt er nog steeds.
Volgens premier Kyriakos Mitsotakis lijkt het erop dat het incident is veroorzaakt door een "tragische menselijke fout". De stationschef van de plaats Larissa, verantwoordelijk voor het geven van seinen, is aangehouden op verdenking van nalatigheid. Meerdere Griekse media melden dat de man een bekentenis heeft afgelegd. Hij moet donderdag in de rechtbank verschijnen.
Sinds het ongeval wordt in Griekenland gediscussieerd over of het ongeval vermeden had kunnen worden. Een protest in Athene liep woensdagavond uit de hand. Betogers gooiden stenen naar het hoofdkantoor van het betrokken particuliere spoorbedrijf Hellenic Train. Naar aanleiding van het ongeval leggen treinmedewerkers donderdag het werk neer uit protest over de slechte staat van het spoor. In Athene doen metromedewerkers hetzelfde omdat ze zeggen met dezelfde problemen te kampen. De Griekse minister van Transport Kostas Karamanlis legde enkele uren na de ramp zijn functie neer.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Het is de Verenigde Staten niet gelukt het vertrouwen van Iran te winnen in de onderhandelingen in Islamabad dit weekend. Dat zegt parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf, die de 71-koppige Iraanse delegatie voorzit.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft zijn stem uitgebracht in Boedapest. In reactie op de toegestroomde journalisten zei hij voor niets minder dan de winst te zijn gekomen. "Ik ben hier om te winnen." Gevraagd naar de ongewoon hoge opkomst zo kort na het openen van de stembussen, zei hij blij te zijn. "Heel goed - hoe meer van ons komen opdagen, hoe beter." Ook zei hij zijn belangrijkste tegenstander, Péter Magyar van Tisza, niet te hebben onderschat.
4 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance vertrekt uit Islamabad nadat hij Iran een "laatste en beste" voorstel heeft gedaan. Een akkoord bleef uit na 21 uur overleg, zei hij zondag tegen verslaggevers. Het stuklopen van de gesprekken brengt het fragiele staakt-het-vuren in gevaar. Dat werd deze week voor een periode van twee weken ingesteld, op verzoek van Pakistan.
6 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - In Hongarije zijn de stembureaus geopend voor de parlementsverkiezingen. Die worden ook buiten Hongarije nauwlettend gevolgd, met het oog op de ommezwaai die een winst van de oppositie kan betekenen.
6 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP/AFP) - Bij een verdrukking bij een toeristische trekpleister in het noorden van Haïti zijn zaterdag zeker 30 mensen om het leven gekomen. Dat hebben de autoriteiten bekendgemaakt. Ze waarschuwen dat het dodental nog kan oplopen.
8 uur geledenN i e u w bericht, meer quotes in 4e en 5e alinea
11 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse en Amerikaanse delegaties zijn in Islamabad begonnen aan een nieuwe gespreksronde, met Pakistaanse functionarissen als bemiddelaars. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
14 uur geleden