Dodental van frontale treinbotsing in Griekenland loopt op
ATHENE (ANP) - Het dodental van de frontale treinbotsing in Griekenland is opgelopen naar 43, melden Griekse media. Omdat meerdere mensen nog worden vermist, gaat de zoektocht in het puin van de treinen verder.
Een vrachttrein en passagierstrein botsten dinsdag vlak voor middernacht (lokale tijd) op elkaar, nadat ze enkele kilometers op hetzelfde spoor hadden gereden. Door de botsing werden passagiers door de rijtuigen gesmeten. Ook ontstond er een hevige brand. Iets meer dan zeventig mensen belandden in het ziekenhuis en het merendeel ligt er nog steeds.
Volgens premier Kyriakos Mitsotakis lijkt het erop dat het incident is veroorzaakt door een "tragische menselijke fout". De stationschef van de plaats Larissa, verantwoordelijk voor het geven van seinen, is aangehouden op verdenking van nalatigheid. Meerdere Griekse media melden dat de man een bekentenis heeft afgelegd. Hij moet donderdag in de rechtbank verschijnen.
Sinds het ongeval wordt in Griekenland gediscussieerd over of het ongeval vermeden had kunnen worden. Een protest in Athene liep woensdagavond uit de hand. Betogers gooiden stenen naar het hoofdkantoor van het betrokken particuliere spoorbedrijf Hellenic Train. Naar aanleiding van het ongeval leggen treinmedewerkers donderdag het werk neer uit protest over de slechte staat van het spoor. In Athene doen metromedewerkers hetzelfde omdat ze zeggen met dezelfde problemen te kampen. De Griekse minister van Transport Kostas Karamanlis legde enkele uren na de ramp zijn functie neer.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.
51 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.
1 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte verwacht dat Nederland bijvoorbeeld "mijnenjagers, fregatten of radartechnologie" bijdraagt aan een missie om de scheepvaart door de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. De Europese bondgenoten schoten de Verenigde Staten wat traag te hulp, maar leveren inmiddels "alles waar de Amerikanen om vragen", verzekerde Rutte op bezoek in de VS na klachten en dreigementen van president Donald Trump.
4 uur geleden